img

Grodzisk Mazowiecki na szkolenia i konferencje

Chociaż początki Grodziska Mazowieckiego sięgają wczesnego średniowiecza, to prawa miastem jest od 1552 roku, a według legendy król postanowił nadać prawa miejskie po skosztowaniu niezwykle smacznej wody z tutejszego źródła. Grodzisk Mazowiecki znajduje się niecałe 40km od Warszawy, a bliskość autostrady, 2 drogi wojewódzkie i połączenie kolejowe zapewnia doskonałą komunikację. Bliskość stolicy, bogata baza noclegowa i konferencyjna oraz liczne atrakcje w mieście i najbliższej okolicy, dają wiele możliwości zarówno turystycznych jak i biznesowych.

Mimo iż Grodzisk Mazowiecki utracił znaczenie miejscowości uzdrowiskowej, to kiedyś stanowił prężnie działający ”Zakład Hydropatyczny dla Osób z Towarzystwa”, Kolej Wiedeńska zapewniała dogodny dojazd dla osobistości przybywających z Warszawy. Dzisiaj można w mieście znaleźć pamiątki tamtego okresu. Wspaniałe wille, dworki i obiekty letniskowe zachwycają przepychem.
Organizując szkolenia i konferencje w Grodzisku Mazowieckim, możemy w aktywny sposób spędzić wolny czas, miasto oferuje wiele nowoczesnych ośrodków, między innymi korty tenisowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji z oddana w 2000 roku pływalnią „Wodnik”, stadionem miejskim czy Grodziską Halą Sportową. W Makówce można skorzystać ze strzelnicy, a w Chlebni czeka kompleks boisk sportowych z naturalną murawą. Zwiedzając miasto w czasie wolnym, warto rozpocząć wędrówkę od odwiedzin Dworca Kolejowego, który bardziej przypomina szlachecki dworek niż typowy dworzec. Powstał on w 1845 roku podczas budowy pierwszego odcinka Kolei Wiedeńskiej. Jak głosi miejska legenda, nocą można spotkać tu ducha Zosi - kolejarskiej córki, która zmarła tragicznie nie mogąc poślubić ukochanego. Zosia wraz z rodzina mieszkała w słynnej willi Foksal, która dzięki swojej charakterystycznej okrągłej wieżyczce, przez mieszkańców miasta nazywana jest „lokomotywką”. Wymarzonym terenem do spacerów i wypoczynku są również Stawy Goliana, które według miejskich podań wykopane zostały przez jeńców tureckich, przywiezionych tutaj po odsieczy wiedeńskiej.

Przybywający do Grodziska Mazowieckiego uczestnicy szkoleń, konferencji czy spotkań biznesowych, mogą liczyć na szeroką ofertę noclegową obejmująca dziesiątki hoteli, pensjonatów, pokoi gościnnych a nawet agroturystycznych ośrodków, gwarantujących zarybione stawy i bliski kontakt z naturą. Od wielu lat do Grodziska zjeżdżają przedstawiciele firm nie tylko ze stolicy, ale nawet z najdalszych krańców kraju, miasto staje się ważnym ośrodkiem biznesowym, co jest doceniane również w kręgach finansowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów firmowych, wiele hoteli i ośrodków wypoczynkowych oferuje swoim gościom doskonale wyposażone sale szkoleniowo – konferencyjne z pełną infrastrukturą, pozwalającą na organizacje każdego typu spotkania, zarówno dla większej liczby uczestników jak i prywatnych spotkań biznesowych.

Dobra lokalizacja miasta w okolicach Warszawy, duży wybór miejsc noclegowych i sal konferencyjnych oraz ciekawe oferty turystyczne i sportowe, zachęcają do organizacji wydarzeń firmowych, zapewniając również ciekawe formy spędzenia wolnego czasu.


Data publikacji: 17.11.2020