img

Hotel Europejski - meeting biznesowy w najstarszym wrocławskim hotelu

Historia Hotelu Europejskiego

Hotel Europejski to miejsce, które wzbudzi zainteresowanie wielu osób. Szczególnie tych gości, którzy lubią klimatyczne miejsca. Zlokalizowany jest on w historycznym budynku przy ulicy Piłsudskiego 88, który został wybudowany w 1988 roku. W jego wnętrzach czuć bardzo dobrze panującej wtedy Belle Epoque.

TEKST ALTERNATYWNY

Elegancja, przepych i niezwykły dobrobyt to cechy, które można zauważyć we wnętrzach z tej epoki. Budynek przetrwał, w całkiem dobrej kondycji, trudne lata wojenne. Na początku XX wieku w latach 90. w jednym z jego apartamentów mieszkał sam Vaclav Havel. Czeski pisarz, dramaturg, ostatni prezydent Czechosłowacji i pierwszy prezydent Czech.

Miejsce jest wyjątkowe, pomimo nowoczesnych rozwiązań, czuć w nim odległe czasy. Przemijające epoki pozostawiły po sobie wiele, dlatego osoby przebywające w hotelu w czasie pobytu służbowego, konferencji czy szklenia mogą w pełni odczuć wyjątkowy klimat i historyczny nastrój tego miejsca. Uroku dodają stare malownicze uliczki Wrocławia, które zachęcają do zwiedzenia tego miasta. 

Dowiedz się więcej o: historii Hotelu Europejskiego.

 

Sale na konferencje w Hotelu Europejskim

Historyczny Hotel Europejski to doskonałe miejsce do zorganizowania różnego typu wydarzeń biznesowych, konferencji, szkoleń i eventów branżowych. Obiekt oferuje swoim gościom sale konferencyjną, w która pomieści do 80 osób. Bardzo dobrze jest ona przystosowana do przeprowadzenia różnego typu spotkań.

TEKST ALTERNATYWNY

Można pomieszczenie to dostosować do mniejszej liczby uczestników, wedle własnych preferencji. Podczas organizacji różnego typu wydarzeń do dyspozycji organizatorów i uczestników konferencji jest świetnie wykształcony i wykwalifikowany personel. Kompetentna obsługa pomoże w każdym momencie.

Sala szkoleniowa jest duża, przestronna, bardzo dobrze wyposażona. Posiada ona świetnej jakości sprzęt konferencyjny. Znajdują się w niej praktyczne flipcharty, ekrany projekcyjne, nowoczesny sprzęt multimedialny i świetnej jakości nagłośnienie. Salę tę można w dowolnej chwili zaciemnić, dzięki czemu panują w niej doskonałe warunki do wyświetlania filmów i prezentacji. W czasie przerwy można skorzystać z oferty hotelowej restauracji

Zobacz więcej na: Konferencje w hotelu Europejskim.

 

Atrakcje po konferencji we Wrocławiu

Stylowy Hotel Europejski to obiekt, który znajduje się w samym centrum pięknego Wrocławia. Miasto to zachęca uczestników spotkań biznesowych do jego bliższego poznania. Po konferencji można wybrać się na spacer malowniczymi uliczkami miasta. W pobliżu znajduje się trasa spacerowa, którą można dotrzeć pieszo na starówkę.

TEKST ALTERNATYWNY

Hotel na Starym Rynku pozwala poczuć klimat miasta. Docierając na starówkę można skosztować pysznych potraw kuchni z całego świata, wypić kawę lub wypróbować kieliszek wina. W centrum miasta, na starówce często organizowane są festiwale muzyczne i inne wydarzenia kulturalne, które pozwalają na przyjemne spędzenie wieczoru. Zwiedzając Rynek warto zwrócić uwagę na Ratusz, dwie połączone arkadą kamieniczki – Jasia i Małgosię oraz zjawiskową fontannę zwaną Zdrojem.

Wrocław to miasto krasnali, tutaj w różnych zakamarkach można napotkać rzeźby sympatycznych skrzatów. Osoby chcące poznać to europejskie miasto bliżej powinny wybrać się do Zoo, Ogrodu Japońskiego, na Panoramę Racławicką lub do Hydropolis. Atrakcji jest wiele, jedno popołudnie to zdecydowanie za mało. 

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: Zwiedzanie Wrocławia - atrakcje.


Data publikacji: 04.10.2022

Najnowsze newsy branżowe - Wrocław

Nasi partnerzy