img

Twierdza Toruń Fort IV to ciekawe, historyczne miejsce na niezapomnianą konferencję

Historia Twierdzy Toruń

Władze pruskie, w czasie niemieckiej okupacji po Kongresie Wiedeńskim w 1815 r., rozpoczęły rozbudowę fortyfikacji obronnych, czyniąc z Torunia tzw. „Twierdzę Pruską I klasy” – jedną z największych tego typu w Europie.

TEKST ALTERNATYWNY

Twierdza Toruń składała się z 200 budowli o charakterze obronnym, z których do dnia dzisiejszego przetrwało 150, w niemal niezmienionej formie. Budowle otaczały miasto podwójnym pierścieniem, czyniąc z Torunia twierdzę obronną. Budowlami o największym znaczeniu było 7 Fortów Głównych i 8 Fortów Pośrednich. Najlepiej zachowanym i odrestaurowanym elementem Twierdzy Toruń, pozostaje budowany w latach 1878-1884, główny fort artyleryjski – Fort IV Yorck. Dwukondygnacyjne koszary, schrony, laboratoria amunicyjne, własne ujęcie wody i samowystarczalność fortu zakładały, że będzie on w stanie wytrzymać półroczne oblężenie. Rozwój taktyki wojskowej i coraz lepsza artyleria mogąca razić obiekty oddalone o wiele kilometrów, co skłoniło pruskich oficerów do przebudowy fortu. W 1920r. Fort IV przejęło Wojsko Polskie nadając mu imię „Żółkiewski”. 

Obecna, ceglana budowla o kształcie pięciokąta, otoczona jest suchą fosą i stanowi obiekt turystyczny, udostępniany zwiedzającym. Na terenie Fortu funkcjonuje Hotel i Restauracja, organizowane są wycieczki, pokazy historyczne i rekonstrukcje.    

Więcej informacji: Historia Fortu IV.

 

Sale na szkolenia i konferencje w Twierdzy

Szukając wyjątkowych miejsc do organizacji prestiżowych wydarzeń korporacyjnych, szkoleń czy konferencji, można wybrać ofertę biznesową Fortu IV, wchodzącego w skład historycznej Twierdzy Toruń.

TEKST ALTERNATYWNY

Klimat pruskich budowli obronnych, ceglane mury i historyczne otoczenie twierdzy artyleryjskiej, może być pomysłem na organizację niezapomnianego spotkania biznesowego i ciekawej konferencji. W odrestaurowanym obiekcie przygotowano komfortowe pokoje hotelowe i Apartament oficerski dla Gości oraz 7 sal konferencyjno-szkoleniowych, które spełniają najwyższe standardy współczesnych spotkań firmowych, oferując flipcharty, rzutniki, projektory cyfrowe, ekrany czy systemy nagłośnienia i szybki internet. Duża Sala Prochowa, wykorzystywana jest w trakcie większych kongresów dla 100 osób, dostępne są również sale szkoleniowo-warsztatowe, pomieszczenia spotkań hybrydowych i audytów oraz pokoje dla spotkań kierownictwa i Gości VIP.

Wyjątkowa atmosfera miejsca, możliwość komfortowego noclegu, doskonała gastronomia oraz gry i podchody organizowane w podziemiach Fortu IV Twierdzy Toruń, mogą okazać się kluczowymi elementami przy organizacji wyjątkowej konferencji. 

Więcej informacji: Konferencje w Twierdzy Toruń.

 

O czym warto wiedzieć organizując konferencje?

Zapraszając Gości na ważną konferencję czy pracowników na szkolenia i eventy firmowe, trzeba oprócz przygotowania merytorycznego wykładów i przedmiotu konferencji, zadbać o pewne elementy dodatkowe, gwarantujące sukces wydarzenia i dobry odbiór uczestników.

TEKST ALTERNATYWNY

Nawet najciekawsza prelekcja, zajmujący kongres czy wyjątkowe szkolenie, może okazać się fiaskiem, jeżeli nie zadba się o odpowiednią lokalizację. Coraz częściej przedstawiciele korporacyjni i organizatorzy firm, decydują się na wybór wyspecjalizowanych sal konferencyjnych, wyposażonych w odpowiednie urządzenia multimedialne i sprzęt sceniczny, na rzecz klasycznych sal wykładowych czy firmowych pokojów zebrań pracowniczych. Zaproszeni Goście i słuchacze, doceniają trud włożony w organizację wydarzenia, jeżeli przeprowadzane jest w atrakcyjnej lokalizacji, ciekawym miejscu i może zaoferować komfortowe wnętrza.

Różnie ważnym elementem jest zapewnienie obstawy gastronomicznej, która może mieć formę przerw kawowych, a nawet wystawnej biesiady, która konsoliduje uczestników i całe wydarzenie zapada na dłużej w pamięci. Dobra lokalizacja, czas, gastronomia i zapewnienie dodatkowych atrakcji dla uczestników, są równie ważne jak sam temat szkolenia czy kongresu. 

Więcej informacji znajdziesz na: Organizacja i obsługa konferencji.


Data publikacji: 27.10.2022

Najnowsze newsy branżowe - Toruń

Nasi partnerzy