img

Jak zorganizować firmową wigilię?

Wigilia firmową to świetny sposób na integrację i zacieśnienie więzi pomiędzy pracownikami. Dla jednych jest to idealny moment, kiedy na spokojnie można porozmawiać i spędzić miłe chwile w pracowniczym gronie, dla innych zaś jest to mało przyjemne wydarzenie, którego woleliby uniknąć. O tym, czy firmową wigilię będziesz dobrze wspominać, zadecyduje sposób, w jaki zostanie ona zorganizowana. W artykule podpowiemy Ci, co zrobić, aby świąteczne spotkanie w biurze było wypełnione ciepłą i przyjazną atmosferą.

Czy warto zorganizować wigilię firmową?

To niecodzienne wydarzenie w miejscu pracy przynosi całemu zespołowi same korzyści. Pozwala na integrację pracowników, zmniejsza dystans pomiędzy podwładnymi a szefostwem oraz zwiększa efektywność pracy. Firmowa wigilia szczególne znaczenie ma, kiedy w firmie zatrudnione są osoby pracujące zdalnie, niemające okazji do zapoznania się ze współpracownikami. 

Wspólne rozmowy, pyszne jedzenie i prezenty wpływają pozytywnie na relacje między pracownikami. Podczas firmowego spotkania warto zrobić kilka zdjęć całemu zespołowi i wrzucić do mediów społecznościowych. W ten sposób można zakomunikować potencjalnym przyszłym pracownikom, że Twoja firma jest miejscem, w którym panuje przyjazna atmosfera i gdzie dobrze się pracuje.

Co zrobić, aby firmowa wigilia się udała?

Najważniejsze jest to, aby wydarzenie nie było organizowane na ostatnią chwilę. Dobrze, by powiadomić o nim wszystkich pracowników co najmniej dwa tygodnie przed terminem. Jeśli sporo osób ma na ten czas zaplanowane urlopy, możesz przeprowadzić ankietę wśród pracowników i zapytać ich, który termin byłby dla nich najbardziej dogodny. 

O planowanej wigilii warto poinformować zespół mailowo w formie online lub w tradycyjny sposób drukując zaproszenia. Zatrudnione osoby powinny samodzielnie zadecydować, czy pojawią się na firmowym spotkaniu, jeśli będzie się ono odbywało po godzinach pracy.

Kolejną kwestią jest miejsce wydarzenia, uzależnione głównie od budżetu firmy. Może ono odbyć się zarówno w biurze, jak i w restauracji. Jeśli zdecydujesz się na wigilię w lokalu, zapoznaj się najpierw z opiniami w internecie, a następnie zarezerwuj to miejsce i wybierz odpowiednie menu. Firmowa wigilia w biurze to ekonomiczne rozwiązanie, które jest często praktykowane. Pracownicy mogą samodzielnie przygotować przekąski lub zamówić catering. 

Aby zadbać o miłą atmosferę podczas firmowej wigilii, warto pomyśleć o prezentach. Powinny one zostać wręczone pracownikom przez pracodawcę w ramach podziękowania za całoroczną pracę oraz zaangażowanie. Wigilijne spotkania są świetną okazją do docenienia swoich podwładnych i utrzymania pozytywnych stosunków w miejscu pracy. Najbardziej sprawdzonymi świątecznymi podarunkami są kosze upominkowe, które znajdziesz w sklepie internetowym Schronisko Bukowina. Wyjątkowe kompozycje zestawów prezentowych oczarują niejedną osobę. 

Kosze upominkowe nie tylko na święta

Zestawy podarunkowe to uniwersalne i wygodne prezenty. Świetnie sprawdzą się jako upominki zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kosze upominkowe przygotowane przez Schronisko Bukowina to gwarancja zadowolenia osób obdarowanych. Ich kusząca zawartość zamknięta została w efektownych drewnianych skrzyniach oraz wiklinowych koszach. Co kryją świąteczne zestawy dla firm ze Schroniska Bukowina? Wyśmienity słodycze, aromatyczne kawy i herbaty, owocowe syropy, naturalne miody, regionalne nalewki oraz wyborne, domowe przetwory. Takim przysmakom ciężko się oprzeć. Kosze upominkowe idealnie sprawdzą się jako prezent firmowy nie tylko na święta, ale również będą doskonałym upominkiem dla pracowników lub klientów z okazji urodzin firmy.


Data publikacji: 23.05.2022

Nasi partnerzy

PFR Logo