Dla miłośników historii znajdzie się tu wiele miejsc wartych zobaczenia, jednym z najsłynniejszych jest Zamek w Malborku – największy kompleks zamkowy na świecie, położony jest on zaledwie 42 km od Gdańska, czyli stolicy województwa pomorskiego. Będąc w tym regionie warto również odwiedzić słynne na cały świat Westerplatte – miejsce, w którym rozpoczęła się II Wojna Światowa. Warto również zwiedzić stocznię Gdańską, gdzie w sierpniu 1980 robotnicy wszczęli strajk, który przyczynił się do powstania Solidarności i późniejszego upadku ZSRR.

Warto także wspomnieć o tym, że województwo pomorskie pełne jest festiwali i wydarzeń ze świata kultury i sztuki. Co roku organizowany jest tu Festiwal Filmowy w Gdyni, który wytycza trendy w sztuce filmowej. Dla miłośników muzyki w Sopocie odbywają się corocznie Sopot TOP Trendy Festiwal, dla fanów brzmień elektronicznych Open’er Festiwal oraz wiele innych. Jeśli chcesz żeby podczas Twojej konferencji goście mogli podziwiać piękno Bałtyku sprawdź listę sale konferencyjne nad morzem. Dla osób preferujących aktywne spędzanie czasu dodatkową atrakcją będą niezliczone możliwości uprawiania sportów wodnych, 4 pola golfowe m.in. Sierra Golf Resort czy Tokary Golf Club. Na terenie województwa pomorskiego znajduje się także wiele boisk do piłki nożnej, tenisa i innych sportów. Region chwali się także dużą liczbą muzeów, jest ich ponad 100, m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i wiele innych. Województwo pomorskie jest bogate również w muzea sakralne i religijne, będąc tam warto odwiedzić Bazylikę Mariacką w Gdańsku oraz Muzeum Parafialne w Pelplinie. Czas wolny od konferencji można spędzić na wiele sposobów, województwo pomorskie jest pełne nie tylko miejsc historycznych ale także kulturowych, muzeów, kościołów i miejsc gdzie aktywnie spędzimy czas. Warto także podkreślić zaplecze gastronomiczne regionu, które jest nad wyraz imponujące. Praktycznie na każdym rogu w większym mieście znajdziemy ciekawe knajpy. Można tam spróbować kuchni z każdego zakątka świata, choć niewątpliwie największym atutem są świeże ryby.
Sale konferencyjne w województwie pomorskim

Województwo pomorskie jest doskonałym miejscem na zorganizowanie konferencji, w tym obszarze znajduje się ponad 250 obiektów konferencyjnych, a wśród nich zarówno piękne, zabytkowe budowle jak i nowoczesne centra biznesowe. Tak duża ilość obiektów pozwoli każdemu znaleźć idealne miejsce pod względem lokalizacji, ceny oraz przede wszystkim oferty konferencyjnej.
Konferencje z noclegiem w województwie pomorskim

Jeśli goście Twojej konferencji pochodzą z innych regionów niż pomorze warto pomyśleć o zapewnieniu im noclegu. Jest wiele obiektów, które łączą organizacje konferencji oraz zaplecze noclegowe, dzięki czemu nie będą oni zmuszeni do przemieszczania się między ośrodkami, co znacząco wpływa na komfort pobytu. Należy w tej sytuacji zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość miejsc w stosunku do ilości uczestników konferencji oraz oczywiście na cenę.
Przedział cenowy w pomorskim rozpoczyna się od ok. 100 zł (np. Hotel Miłosz gdzie cena za nocleg zaczyna się od 110 zł) aż do nawet 4000 zł, za które możemy wynająć apartament w luksusowym hotelu Zatoka Sztuki. Jak widać w województwo pomorskie daje nam wiele możliwości z których możemy skorzystać organizując nasze wydarzenie. Poniżej przedstawiamy 5 obiektów konferencyjnych, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym gościom.

Sale konferencyjne Dolina Charlotty Resort & SPA woj. pomorskie
Lokalizacja: ul. Strzelinko 14, 76-200 Słupsk
Telefon: 59 847 43 73 Dolina Charlotty Resort&SPA to obiekt położony w malowniczym Słupsku w województwie pomorskim. Posiada w swojej ofercie 2 sale konferencyjne, w których zorganizujemy wydarzenie dla maksymalnie 370 osób. W Hotelu możemy się cieszyć się takimi uzgodnieniami jak SPA, w którym prowadzony jest program terapeutyczny oparty na staro balijskich rytuałach, 14 gabinetów do masaży, pokój relaksu, basen, jacuzzi oraz sauny. Na terenie Doliny Charlotty znajdzie się też wiele atrakcji dla osób lubiących aktywny wypoczynek: rowerki wodne, park linowy, przejażdżki konne czy kajaki. Po konferencji możemy zakwaterować naszych gości – w obiekcie jest 200 miejsc noclegowych.
Więcej informacji - Dolina Charlotty Resort & SPA

Sale szkoleniowo-konferencyjne Zamek Gniew - pomorskie
Lokalizacja: ul. Zamkowa 8, 83-140 Gniew
Telefon: 58 535 25 37
Zamek Gniew to zabytkowy obiekt położony w pięknej okolicy. Organizując konferencję możemy wybierać spośród 7 sal szkoleniowo-konferencyjnych, w których możemy pomieścić 400 gości w układzie teatralnym. Goście mają do dyspozycji szeroką ofertę zabiegów SPA oraz mogą delektować się smakiem pysznej kuchni jaką oferuję mieszcząca się w obiekcie restauracja Husarska serwująca dania kuchni staropolskiej. Zamek Gniew posiada 250 miejsc noclegowych, więc bez problemu zakwaterujemy tam gości naszej konferencji.

Sala konferencyjna Primavera Jastrzębia Góra (pomorskie)
Lokalizacja: ul. Rozewska 40/42, 84-104 Jastrzębia Góra
Telefon: 58 77 62 477
Hotel położony jest położony nad morzem w Jastrzębiej Górze, do plaży jest zaledwie 100m, a 40 km do Trójmiasta. W obiekcie znajduje się 7 dobrze wyposażonych sal konferencyjnych, z których największa może pomieścić do 280 uczestników konferencji. Dodatkowo w formie relaksu możemy skorzystać ze SPA, parku wodnego, siłowni, fitness oraz kortu tenisowego. Wieczorem jest też miejsce na rozpalenie grilla lub można cieszyć się smakami tutejszej restauracji. Dla fanów muzyki i tańca do dyspozycji jest nigh club na terenie obiektu. Primavera posiada aż 600 miejsc noclegowych rozłożonych w 216 pokojach, więc bez problemu zakwaterujemy gości przybyłych z poza województwa pomorskiego.
Więcej informacji - Primavera Jastrzębia Góra

Sala szkoleniowo-konferencyjna Qubus Hotel Gdansk**** - pomorskie
Lokalizacja: ul. Chmielna 47-52, 80-748
Telefon: 58 752 21 00
Czterogwiazdkowy hotel usytuowany jest w stolicy województwa pomorskiego , czyli w Gdańsku nad rzeką Motławą. W obiekcie znajdziemy 5 dobrze wyposażonych sal konferencyjnych mieszczących od 20 do 105 osób(w ustawieniu teatralnym). Qubus leży w pobliżu największych atrakcji turystycznych Gdańska takich jak Bazylika Mariacka czy Średniowieczny Żuraw, więc po konferencji wszyscy miłośnicy zwiedzania będą pod wrażeniem. Hotel swoim gościom oferuje 193 miejsca noclegowe w 110 pokojach.
Więcej informacji – Qubus Hotel Gdańsk****

Konferencje Hotel Dal** w województwie pomorskim
Lokalizacja: ul. Czarny Dwór 4, 80-365 Gdańsk
Telefon: 58 556 39 44
Hotel konferencyjny położony w Gdańsku. Jest to komfortowy obiekt z nowocześnie wyposażonym centrum konferencyjnym, w którego skład wchodzi 6 sal szkoleniowych mogących pomieścić od 12 do aż 150 uczestników naszego wydarzenia. Wszystkie sale są wyposażone w niezbędny sprzęt tj. flipcharty, rzutniki multimedialne czy dostęp do Internetu. Po konferencji goście przybyli z poza pomorskiego mogą zostać zakwaterowani – hotel posiada 100 miejsc noclegowych.
Atrakcje turystyczne w województwie pomorskim
Zamek Krzyżacki Bytów Zamek Krzyżacki Bytów jest jednym z najbardziej monumentalnych zabytków w województwie pomorskim. Nie bez powodu znajduje się na liście 50 cudów Pomorza. Obiekt powstał na przełomie XIV i XV wieku i pierwotnie był siedzibą krzyżackiego prokuratora. W późniejszych czasach służył jednak za siedzibę książąt pomorskich. W rękach Krzyżaków zamek znajdował się jedynie do połowy XV wieku, później po wojnie trzynastoletniej trafił w ręce polskich władców. Warto wspomnieć, że duży i otoczony wielką fosą zamek był budowany pod nadzorem tego samego budowniczego, który budował zamek w Malborku. Stąd można też dostrzec wiele podobieństw pomiędzy tymi budowlami. Obecnie zamek w Bytowie jest siedzibą Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego i posiada w swoich zbiorach sporo eksponatów, między innymi przedmioty rzemiosła i sztuki użytkowej. W zamku można również dobrze zjeść i przenocować. W południowej części obiektu znajdują się hotel i restauracja. Jest więc okazja do noclegu we wnętrzach, w których kiedyś nocowali pomorscy książęta.
Zamek Krzyżacki Człuchów
Zamek Krzyżacki w Człuchowie jest jednym z najpotężniejszych zamków Zakonu Krzyżackiego w Polsce. Wielkością przewyższa go jedynie warownia w Malborku. Zamek był najtrudniejszą warownią do zdobycia na Pomorzu, regularnie bywali tu Ulrich von Jungingen oraz Konrad von Wallenrode. Zamek wybudowany został przez Krzyżaków około 1340 roku i pozostał w ich rękach aż do wojny trzynastoletniej w XIV wieku. Wtedy przeszedł w ręce polskich władców i pozostał w nich aż do czasów rozbiorów. Zamek składał się z czterech części, z których największa była górująca nad całą budowlą 50-metrowa, masywna wieża. Niestety, zamek w pierwotnym stanie nie przetrwał do dzisiejszych czasów. Zachowały się jedynie wieża, mury, a także podziemia, które do dziś pozostały nieodkryte. To, co dziś mamy okazję zwiedzać, jest doskonale wykonaną rekonstrukcją dawnej budowli. W zamku obecnie znajduje się regionalne muzeum, w którym zgromadzono całe mnóstwo eksponatów z różnych czasów historycznych. Prawdziwą atrakcją jest możliwość wejścia na zamkową wieżę, z której rozpościera się niezwykły widok na okolicę.
Latarnia morska Czołpino
Latarnia Morska Czołpino znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego mniej więcej w połowie odległości pomiędzy latarnią w Stilo a latarnią w Ustce. Jest to latarnia, która najbardziej ze wszystkich na polskim wybrzeżu jest oddalona od skupisk ludzkich. Zbudowano ją w XIX wieku w odległości kilometra od brzegu na wysokiej wydmie, dzięki której obiekt może górować nad całą okolicą. Wieża latarni ma wysokość 25 metrów i jest wybudowana z czerwonej cegły, która była budulcem także innych polskich latarni. U podnóża wieży znajdują się zabudowania Domu Latarnika. Osoby, które chcą zobaczyć latarnię z bliska lub nawet wejść na wieżę muszą wybrać się na półtorakilometrowy spacer przez las. Latarnia jest udostępniana dla zwiedzających od czerwca do września. Na samą górę trzeba oczywiście wejść licznymi schodami. Jednak widok ze szczytu i tarasu widokowe z pewnością zrekompensuje nam trudy wspinania się po schodach.
Zamek Gniew
Zamek w Gniewie jest jedną z najbardziej znanych budowli krzyżackich w Polsce. Został zbudowany w 1290 roku na planie czworoboku, wewnątrz którego znajduje się duży dziedziniec. W XIV i do połowy piętnastego wieku zamek był siedzibą Zakonu Krzyżackiego i nieustannie rozbudowywany. W XV wieku przeszedł pod panowanie polskich władców i swoją siedzibę mieli tu regionalni starostowie. Przez wieki zamek był wielokrotnie niszczony, w trakcie drugiej wojny światowej dodatkowo podupadł, gdyż władze hitlerowskie zorganizowały w nim więzienie. W latach powojennych zamek został jednak odrestaurowany i przywrócony do czasów największej świetności. Obecnie można obiekt nie tylko zwiedzać, ale również w nim nocować. Wiele zamkowych komnat zaadaptowane na eleganckie apartamenty hotelowe. W sezonie letnim na zamkowym dziedzińcu odbywają się pokazy i turnieje rycerskie, jarmarki, festyny, a także inne imprezy, dzięki którym można przenieść się w czasie do odległego średniowiecza. Zamek w Gniewie jest godny uwagi ze względu na jego bogactwo historyczne.
Zamek w Łapalicach
Zamek w Łapalicach, w odróżnieniu od innych tego typu obiektów w województwie kujawsko-pomorskim nie jest ani stary, ani bogaty pod względem historycznym. Jegohistoria jest dosyć krótka, gdyż budowę rozpoczęto zaledwie 30 lat temu. Z wielu powodów prawnych budowa zamku została wstrzymana i nigdy później nie została ukończona. Nie przeszkadza to jednak obiektowi być ciekawa atrakcją turystyczną, która przyciąga do miejscowości turystów. Geneza budowy zamku jest zupełnie inna niż w przypadku innych budowli tego typu. Jeden z gdańskich rzeźbiarzy chciał po prostu wybudować sobie dom mieszkalny z pracownią, a że wyobraźnia zapewne go poniosła, powstał efektowny zamek. Niestety, urzędnicy budowę wstrzymali, gdyż trudno im było uwierzyć, że ma ona służyć do celów mieszkalnych. Zamek można zwiedzać od pierwszej kondygnacji aż po wszystkie pomieszczenia, klatki schodowe i wieże. To doskonałe miejsce na spacery w sezonie letnim, a praktycznie o każdej porze roku można tu spotkać prawdziwe tłumy turystów.