img

BeardedBrothers.Games: Pasja, Innowacje i Ambicje na Globalnym Rynku Gier

Spis treści

  Gry komputerowe od dawna przestały być jedynie formą rozrywki – stały się kulturą, sztuką i biznesem o globalnym zasięgu. Wśród twórców i deweloperów, którzy chcą pozostawić ślad w tej dynamicznie rozwijającej się branży, jest polska firma BeardedBrothers.Games. To studio, które łączy pasję do tworzenia z chęcią innowacji, a ich historia i projekty są tego najlepszym dowodem. 

  W dynamicznym świecie gier komputerowych, choć wiele firm z powodzeniem utrzymuje się na rynku, to jednak jedynie garstka z nich potrafi wyróżnić się wyjątkowym podejściem oraz niebywałą pasją do tworzenia. BeardedBrothers.Games jest jednym z takich wyjątków. Początkowo zlokalizowane w warszawskiej dzielnicy Wawer, dokładniej na ulicy Mrówczej, z czasem firma przeniosła się na Wale Miedzeszyńskim 608. Tempo, w jakim rozwija się studio, robi wrażenie.


   

  Początki i debiutanckie produkcje
   

  Gra "Biker Garage" pozwalała użytkownikom na wcielenie się w rolę mechanika jednośladów. Realistycznie oddane detale i tryb tuningu motocykli sprawiały, że gra stała się hitem wśród miłośników dwóch kół. Natomiast "Shipwreck Escape" oferowała inny rodzaj emocji - kombinując elementy gier logicznych z intrygującą fabułą, gracze musieli radzić sobie na tonącym statku.


   

  Innowacje dzięki NED
   

  „Never Ending Dungeon” (NED) to bez wątpienia innowacja w świecie gier TTRPG. Zastosowanie technologii generowania proceduralnego oraz zaawansowanej sztucznej inteligencji daje niepowtarzalność każdej rozgrywki. Znaczenie tego projektu zostało potwierdzone, kiedy firma zdobyła grant NCBiR o wartości 4,5 mln złotych.


   

  Bogactwo portfolio
   

  „Storage Hunter Simulator” to kolejne dzieło w portfolio "bearded brothers". Tutaj gracze wcielają się w licytatorów, poszukując wartościowych przedmiotów na aukcjach magazynowych. Natomiast "Underground Garage" to propozycja dla fanów motoryzacji - jedny symulator mechanika samochdowego z rozwiniętą fabuła. A to nie koniec - w produkcji jest też "Pirates’ Dynasty", tworzony wspólnie z wydawcą Toplitz. Jak sugeruje tytuł, gra będzie konkurować na rynku z innymi tytułami o tematyce pirackiej. 


   

  Aspiracje na skalę światową
   

  Mimo że BeardedBrothers.Games wciąż buduje swoją pozycję na rynku międzynarodowym, ich ambitne plany są jasne. Skupiając się na strategicznych rynkach: USA, Kanadzie i zachodniej Europie, pragną stać się jednym z liderów branży. Z potencjałem rynku TTRPG, a zwłaszcza z takim fenomenem jak Dungeons and Dragons, "Never Ending Dungeon" ma szansę dotrzeć do ogromnej bazy graczy, głównie w Ameryce Północnej. Jeśli chodzi o "Undeground Garage", to docelowe rynki rozszerzają się także o Japonię i Koreę Południową, gdzie kultura tuningu i wyścigów cieszy się ogromną popularnością. Tymczasem "Storage Hunter Simulator" kierowany jest nie tylko do polskiej widowni, ale również do miłośników popularnych seriali telewizyjnych, takich jak "Storage Wars".


  Data publikacji: 14.09.2023

  Najnowsze newsy branżowe -

  Nasi partnerzy