Tu znajdziesz doskonałe miejsce na konferencje


Mazury - najlepsze miejsce na organizację konferencji

Kraina Wielkich Jezior, czyli nasze piękne Mazury to przepiękny turystyczny raj, który co roku odwiedza tak wiele turystów. Co roku infrastruktura tego rejonu Polski coraz bardziej się rozbudowuje i powstają coraz to nowe obiekty hotelarskie, pozwalające nie tylko na odpoczynek, ale także na organizacje spotkań biznesowych czy też konferencji. Hotele oferują wynajem sal konferencyjnych na szkolenia, eventy czy konferencje dla grup małych, ale i takich, które liczą ponad 500 osób. To także dobrze rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna, która ma ogromny wpływ na lepszą organizację każdego z takich wydarzeń.

Małe i kameralne sale konferencyjne na Mazurach


Małe i kameralne sale konferencyjne na Mazurach
sale mazury
konferencje mazury
sale małe mazury
Konferencje w ostatnich czasach to bardzo popularne spotkania. Zarówno jeśli chodzi o sprawy biznesowe, jak i konferencje naukowe. Dlatego tak ważnym elementem każdego z nich jest odpowiednia lokalizacja i warunki, w jakich ma być prowadzona. Ponieważ dobrze zaplanowana i prowadzona konferencja nie tylko pozwala na lepsze budowanie kontaktu z klientem, ale również pomaga wymienić poglądy i zdanie na różne ważne tematy. Wśród obiektów, które oferują organizację konferencji, znajdują się hotele, pałace czy też dworki. Oto kilka kameralnych sal na Mazurach.

1. Narie Resort& Spa Adres ul. Wilnowo 34 Morąg – 1 sala konferencyjna
2. Osada Dębowo Adres ul. Kiersztanowo 31 Jeziorany – 3 sale konferencyjne
3. Ośrodek Gawra Adres ul. Wikno Nidzica – 1 sala konferencyjna
4. Hotel Młyn Aqua SPA Adres ul. Kościuszki 132 Elbląg

Sale konferencyjne na powyżej 300 osób na MazurachSale konferencyjne na powyżej 300 osób na Mazurach
Mazury hotele
Mazury sala duża
konferencje 300 osób
Aby każdy z uczestników konferencji mógł bezpiecznie i wygodnie dotrzeć do obiektu, w którym będzie ona organizowana, tak ważnym elementem jest właśnie lokalizacja. Gdy natomiast dojazd na miejsce będzie trudny i skomplikowany, można się spodziewać, że większość z gości po prostu zrezygnuje z udziału w takim wydarzeniu. Oczywiste jest również, aby każdy z obiektów posiadał miejsca parkingowe, skoro każdy z gości przyjedzie własnym autem. Jeszcze jednym ważnym aspektem przy wyborze Sali konferencyjnej jest jej wyposażenie, które sprawi, że konferencja zostanie poprowadzona profesjonalnie. Oto kilka obiektów dysponujących salami dla ponad 300 osób.


1. Natural- Ekologiczny Hotel Adres ul. Warlity Wielkie 16 Ostróda – 2 sale konferencyjne
2. Mazurski Raj- Hotel Marina& SPA Adres ul. Piaski 5 Ruciane- Nida – 9 sal konferencyjnych
3. Hotel St. Bruno Adres ul. Św. Brunona 1 Giżycko – 6 sal konferencyjnych
4. Hotel Mikołajki Adres ul. Aleja Spacerowa 11 Mikołajki – 5 sal konferencyjnych

Sale konferencyjne na powyżej 500 osób na Mazurach


Sale konferencyjne na powyżej 500 osób na Mazurach
sale Mazury
Konferencje 500 osób
sale na 500 osóbJeśli zależy nam, aby spotkanie biznesowe bądź konferencja przebiegło w dobrej atmosferze i było poprowadzone profesjonalnie warto sprawdzić, czy na sali dostępne są rzutniki, mikrofony oraz ekrany. Właśnie takie wyposażenie pomoże skupić się na najważniejszych aspektach konferencji. Ponieważ każda konferencja trwa jakiś czas, ważne, aby uczestnicy mogli skorzystać z posiłku, który można spożyć na miejscu w hotelu. Jest to podstawa udanej konferencji, ponieważ ciepły posiłek dobrze wpływa na skupienie się na głównych tematach konferencji, a nie na myśleniu o jedzeniu. Wśród organizowanych spotkań mamy do wyboru te jednodniowe, jak i wyjazdy weekendowe, podczas których należy zapewnić uczestnikom nocleg w miejscu, w którym odbywać się będzie konferencja. Oto kilka obiektów, które spełniają te warunki.

1. Hotel Zamek Ryn Adres ul. Pl. Wolności 2 Ryn – 10 sal konferencyjnych
2. Hotel Mrągowo Resort& SPA Adres ul. Giżycka 6 Mrągowo – 12 sal konferencyjnych
3. Przystań Hotel& SPA Adres ul. Żeglarska 4 Olsztyn – 16 sal konferencyjnych
4. Hotel Omega Adres ul. Sielska 4a Olsztyn – 6 sal konferencyjnych

Chociaż tak naprawdę każdy, kto ma zamiar brać udział w konferencji, chciałby również skorzystać z innych oferowanych atrakcji. Warto podczas biznesowego pobytu zadbać o stronę rozrywkową, gdyż to dobry sposób na odrobinę odpoczynku po długiej i wyczerpującej prelekcji.

Sale konferencyjne w hotelach województwie mazowieckim

Możliwości, jakie oferują Mazury pod względem organizacji konferencji lub spotkań biznesowych, to bardzo dobrze rozwinięta baza hotelowa oferująca sale konferencyjne o różnej wielkości. Doskonała lokalizacja obiektów, pozwalająca na bezproblemowe dotarcie do miejsca spotkania. Idealnie, wręcz wzorowo wyposażone sale w najwyższej jakości sprzęt oraz baza noclegowa, zapewniająca odpoczynek po długiej konferencji. To także różnorodność obiektów pod względem wielkości sal dopasowanych do liczby gości danego wydarzenia. Niektóre z hoteli w swojej ofercie mają możliwość skorzystania z pomocy profesjonalisty przy organizowaniu tak ważnych wydarzeń, jakimi są konferencje bądź eventy. Dla miłośników pięknych widoków, lasów oraz jezior ten region Polski to najlepsze rozwiązanie, jeśli mowa o zorganizowaniu w pełni profesjonalnej konferencji. Tylko wtedy zyskamy zaufanie naszych prelegentów, a klienci będą chcieli z nami współpracować. Profesjonalizm i dokładność są niezwykłe ważne w nawiązywaniu kontaktów z przyszłymi klientami.

148 obiektów, ośrodków, hoteli konferencyjnych na Mazurach

Hotel Robert`s Port **** Lake Resort & SPA
Mikołajki (warmińsko-mazurskie)
Hotel Robert`s Port **** Lake Resort & SPA

Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel Robert’s Port wyróżnia się bogatym zapleczem konferencyjnym. Do dyspozycji gości biznesowych są 3 klimatyzowane sale. Sala Czerwona charakteryzuje się tym, że jest duża – około 350 m², pomieści 120 - 200 osób i można ją podzielić na 2 mniejsze salki (200 m² i 150 m²). Wyposażona jest w mobilny parkiet, mobilną sceną, nagłośnienie, 2 rzutniki, oświetlenie, 2 ekrany, dostęp do internetu, flipchart. Sala Niebieska dla 40 – 110 osób, ma powierzchnię 112 m², posiada dostęp do światła dziennego, oświetlenie, rzutnik, ekran, Internet, flipchart. Sala Zielona - 112 m², dla 30 – 90 osób, z dostępem do światła dziennego, posiada rzutnik, oświetlenie, ekran, Internet i flipchart.

Lokalizacja

Hotel Robert’s Port znajduje się w malowniczej miejscowości Stare Sady, w odległości zaledwie 5 kilometrów od Mikołajek. Położony on jest nad brzegiem Jeziora Tałty, na żeglowym szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Bliskość jezior i zielonych terenów sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce, które jest warte odwiedzenia.

Hotel Anek
Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
Hotel Anek

Zaplecze konferencyjne obiektu

W Hotelu Antek można zorganizować profesjonalną konferencję. Obiekt dysponuje trzema salami konferencyjnymi, które różnią się powierzchnią, co pozwala dostosować ją do konkretnego wydarzenia. Do wyboru gości biznesowych jest: duża sala  – o powierzchni 260 m², mała sala – o powierzchni 60 m², a także pokój do spotkań biznesowych – o powierzchni 16 m². Hotel Antek gwarantuje dostęp do w pełni wyposażonego zaplecza technicznego. W pomieszczeniach znajduje się między innymi: rzutnik multimedialny, wysokiej jakości nagłośnienie, ekran, flipchart, jak i laptop. Każdy organizator konferencji czy szkolenia może także liczyć na pomoc obsługi hotelu w czasie trwania wydarzenia biznesowego.

Lokalizacja

Hotel Antek znajduje się w Mrągowie, przy ulicy Roosevelta. Położony jest z dala od miejskiego zgiełku, bezpośrednio nad brzegiem jeziora Czos. Atrakcyjna lokalizacja zapewnia ciszę, ale i jest świetnym miejscem wyjazdowym do pobliskich ciekawych miast na Mazurach, na przykład do Giżycka, czy do Świętej Lipki.

Folwark Łękuk
Łękuk Mały 8 (warmińsko-mazurskie)
Folwark Łękuk

Zaplecze konferencyjne obiektu


Folwark Łękuk wyróżnia się również bogatym zapleczem konferencyjnym. Dysponuje on 3 kompleksowo wyposażonymi salami, które łącznie mogą pomieścić aż 220 osób. Dzięki systemowi przesuwnych ścian, w obiekcie można zorganizować konferencje lub szkolenie w pomieszczeniu idealnie do tego dostosowanym. Wszystkie sale posiadają dostęp do światła słonecznego, wyposażone są w profesjonalne nagłośnienie, klimatyzację, flipchart oraz rzutnik multimedialny. W Folwarku Łękuk można wynająć salę Szwałk Wielki dla 180 osób z 2 wyjściami na taras z widokiem na Puszczę Borecką i jezioro. Do wyboru jest także sala Piłwąg dla 80 uczestników z wyjściem na plażę; Klepisko dla 50 osób z wyjściem na dziedziniec oraz Szwałk Mały dla 100 osób z widokiem na jezioro.

Lokalizacja

Folwark Łękuk położony jest w samym sercu Dzikich Mazur. Znajduje on się w otulinie Puszczy Boreckiej nad brzegiem jeziora Łękuk. Okolica obiektu zachwyca różnorodną fauną - spotkać tu można 139 gatunków ptaków, kilkaset rogatych jeleni, saren i łosi.

Hotel nad Pisą ***
Pisz (warmińsko-mazurskie)
Hotel nad Pisą ***

Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel nad Pisą oferuje swoim gościom biznesowym możliwość zorganizowania różnego rodzaju wydarzeń firmowych. Klienci do wyboru mają: Salę Kryształową o powierzchni 250 m² dla 300 uczestników, Salę Kawiarnianą o powierzchni 120 m² dla 120 osób, Salę Parkową o powierzchni 107 m² dla 120 gości, Salę Zachodnią o powierzchni 75 m² dla 80 uczestników, Salę Biznesową o powierzchni 28 m² dla 20 osób. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w niezbędny sprzęt konferencyjny, taki jak na przykład projektor multimedialny z ekranem, tablice, rzutnik, mikrofony bezprzewodowe czy flipcharty. Hotel nad Pisą wyróżnia się także nadwodnym tarasem z przeszklonym patio. W jego ofercie znajduje się również znakomita kuchnia oraz profesjonalna obsługa, która dba o prawidłowy przebieg każdego wydarzenia.

Lokalizacja

Hotel nad Pisą to trzygwiazdkowy obiekt położony w centrum miasta Pisz, nad brzegiem rzeki Pisa. Znajduje się on niedaleko Starówki i Rynku Miejskiego. Po drugiej stronie rzeki otoczony on jest parkową zielenią.

Hotel Spa Srebrny Dzwon ***
Tolkmicko (warmińsko-mazurskie)
Hotel Spa Srebrny Dzwon ***

Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel Spa Srebrny Dzwon oferuje możliwość zorganizowania konferencji, seminariów, targów, szkoleń i wiele innych wydarzeń biznesowych. Do dyspozycji klientów są dwie sale konferencyjne: Salę Królewską o powierzchni 63 m², która jest w stanie pomieścić do 70 uczestników - wyposażoną w dostęp do Internetu, zaciemnienie sali, światło dzienne i możliwość dzielenia pomieszczenia, oraz Salę Witrażową o powierzchni 45 m² dla maksymalnie 49 gości - wyposażoną w dostęp do Internetu, światło dzienne. Hotel Spa Srebrny Dzwon w swoich pomieszczeniach zadbał także o niezbędny sprzęt konferencyjno – szkoleniowy (mikrofony, flipchart) oraz profesjonalną obsługę i usługi cateringowe, dzięki czemu każde wydarzenie organizowane jest na najwyższym poziomie.

Lokalizacja

Hotel Spa Srebrny Dzwon położony jest w dużym ogrodzie, w otoczeniu zalesionych wzgórz Wysoczyzny Elbląskiej oraz wód Zalewu Wiślanego. Znajduje się on w Kadynach. Jego atutami jest spokój, czyste powietrze, rozległe tereny spacerowe i bliskość natury.

Kompleks Wypoczynkowy Leśny Zakątek
Gołdap (warmińsko-mazurskie)
Kompleks Wypoczynkowy Leśny Zakątek

Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel Spa Srebrny Dzwon oferuje możliwość zorganizowania konferencji, seminariów, targów, szkoleń i wiele innych wydarzeń biznesowych. Do dyspozycji klientów są dwie sale konferencyjne: Salę Królewską o powierzchni 63 m², która jest w stanie pomieścić do 70 uczestników - wyposażoną w dostęp do Internetu, zaciemnienie sali, światło dzienne i możliwość dzielenia pomieszczenia, oraz Salę Witrażową o powierzchni 45 m² dla maksymalnie 49 gości - wyposażoną w dostęp do Internetu, światło dzienne. Hotel Spa Srebrny Dzwon w swoich pomieszczeniach zadbał także o niezbędny sprzęt konferencyjno – szkoleniowy (mikrofony, flipchart) oraz profesjonalną obsługę i usługi cateringowe, dzięki czemu każde wydarzenie organizowane jest na najwyższym poziomie.

Lokalizacja

Hotel Spa Srebrny Dzwon położony jest w dużym ogrodzie, w otoczeniu zalesionych wzgórz Wysoczyzny Elbląskiej oraz wód Zalewu Wiślanego. Znajduje się on w Kadynach. Jego atutami jest spokój, czyste powietrze, rozległe tereny spacerowe i bliskość natury.

Ośrodek Wypoczynkowy Hartek
Grodziczno
Ośrodek Wypoczynkowy Hartek

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Ośrodek Wypoczynkowy Hartek w swojej ofercie posiada możliwość organizacji różnego rodzaju wydarzeń biznesowych, takich jak na przykład konferencje, seminaria, szkolenia czy też prezentacje. Zaplecze konferencyjne składa się z klimatyzowanych sal, które maksymalnie mogą przyjąć do 170 uczestników. Wyposażone one są w niezbędny sprzęt audiowizualny, tablicę multimedialną i rzutnik multimedialny czy dostęp do Internetu. Warto tu dodać, że Ośrodek Wypoczynkowy Hartek w Ostaszewie dysponuje również wewnętrznym dziedzińcem, który pozwala zorganizować plenerową imprezę dla nawet kilkuset uczestników. Obiekt zachwyca też profesjonalną obsługą hotelową i techniczną, która czuwa nad prawidłowym przebiegiem wydarzeń, podczas których można także skorzystać z szerokiej oferty cateringowej.

Lokalizacja 

Ośrodek Wypoczynkowy Hartek położony jest w bardzo malowniczej okolicy, między Iławą a Działdowem, nieopodal Welskiego Parku Krajobrazowego. Atutem obiektu jest także bezpośredni dostęp do Jeziora Hartowieckiego.

Hotel Wodnik
Giżycko
Hotel Wodnik

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Hotel Wodnik w Giżycku posiada bogate zaplecze konferencyjne. Do dyspozycji gości biznesowych są trzy wielofunkcyjne, nowoczesne sale konferencyjne. Największa jest Sala Restauracyjna, która jest w stanie pomieścić nawet do 100 uczestników. Mniejsze sale: Sala Francuska i Sala Kominkowa przystosowane zostały do 60 osób przy kinowym ustawieniu. Hotel Wodnik w Giżycku zadbał o komfort swoich gości, dlatego wszystkie sale są klimatyzowane i wyposażone są w telewizory, rzutniki pisma, ekrany, odtwarzacze video, wysokiej jakości nagłośnienie, bezprzewodowe mikrofony, tablice sucho ścieralne, dostęp do Internetu. Istnieje możliwość zorganizowania poczęstunku czy lunchu.

Lokalizacja 

Hotel Wodnik położony jest w samym centrum Giżycku, przy ulicy 3 maja 2. Jest to idealna lokalizacja, ponieważ znajduje się na skrzyżowaniu największych szlaków turystycznych Mazur. Obiekt położony jest w pobliżu Jeziora Niegocin, Plaży Miejskiej, Portów Żeglugi Mazurskiej, Ekomariny, Pasażu Portowego z kręgielnią i dyskoteką.

Ranczo w Dolinie
Dobre Miasto
Ranczo w Dolinie

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Hotel Ranczo w Dolinie jest idealnym miejscem do zorganizowania różnego rodzaju wydarzeń firmowych. W obiekcie znajduje się hotelowe Centrum Konferencyjne z wielofunkcyjną salą szkoleniowo - kongresową, która może pomieścić nawet do 100 osób. Pomieszczenie wyróżnia się bardzo dobrym sprzętem konferencyjnym: nowoczesny system nagłośnienia, odtwarzacz DVD, projektor multimedialny, tablica flipchart, telewizor, ekran, bezprzewodowy mikrofon. Oprócz tego sala jest klimatyzowana, posiada dostęp do łącza internetowego i istnieje możliwość jej całkowitego zaciemnienia. Hotel Ranczo w Dolinie w swojej ofercie posiada też serwis kawowy czy też obiad dla uczestników wydarzenia.

Lokalizacja 

Hotel Ranczo w Dolinie znajduje się w zacisznej okolicy Dobrego Miasta, przy ulicy Łużyckiej 44 zaraz przy szlaku komunikacyjnym w niedalekiej odległości od Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna. Do centrum miasta można dotrzeć zaledwie w kilka minut, natomiast kilkanaście minut jazdy dzieli obiekt od czystego jeziora Limajno.

Hotel St Bruno****
Giżycko
Hotel St Bruno****

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Hotel St. Bruno jest rewelacyjnym miejscem, w którym można zorganizować różnego rodzaju wydarzenia biznesowe. Obiekt dysponuje klimatyzowanymi salami konferencyjnymi na 300 osób, które pełnią też funkcje bankietowych sal. Do wyboru gości jest kameralna Sala Łuczańska dla maksymalnie 30 uczestników oraz duże sale znajdujące się w podziemiach zamku, które są w stanie pomieścić nawet 140 gości. Na uwagę zasługuje także Oranżeria Portowa – oszklony i klimatyzowany budynek, otoczony zielenią o powierzchni 290 m². Ciekawym miejscem jest St. Bruno Baszta – wysoka okrągła sala w baszcie - dla maksymalnie 40 osób. Hotel dysponuje też restauracją dla 170 uczestników oraz klubem zamkowym dla 60 uczestników. Podczas spotkań można liczyć na pomoc indywidualnego menagera.

Lokalizacja 

Hotel St. Bruno znajduje się w Giżycku na Mazurach. Jest to odrestaurowany krzyżacki zamek, którego historia sięga XIV wieku. Położony on jest nad Kanałem Łuczańskim w samym centrum miasta. Dodatkowym atutem jest malownicza okolica.

Ostatnio zaktualizowane strony

img

Sale szkoleniowo-konferencyjne na mazurach

Mazury to rejon geograficzno-kulurowy obejmujący teren Pojezierza Mazurskiego oraz Iławskiego. Położony jest w północno-wchodniej Polsce i wchodzi w skład województwa warmińsko-mazurskiego. Znane są przede wszystkich z licznie występujących tu jezior i terenów zielonych co czyni je idealnym miejscem na wypoczynek.

Na mazurach mamy wiele zabytkowych miejsc i atrakcji turystycznych. Najsłynniejszym z nich jest Grunwald – miejsce słynnej bitwy z Krzyżakami w 1410 roku. Będąc w tym regionie warto również pojechać do Wojnowa, jest to miejsce w którym możemy cofnąć się w czasie o setki lat i zwiedzić drewniane chałupy, cerkiew prawosławną, zespół klasztorny a także niewielki cmentarzyk. Niewątpliwie miejscem wartym zobaczenia jest również Wilczy Szaniec w Gierłoży, gdzie mieściła się kwatera główna Adolfa Hitlera. Miasteczko jest ukryte głęboko w lesie i zawierało 200 budynków w tym m.in. schrony, baraki, lotniska, elektrownie, wodociągi i ciepłownie

okolice mazur

Oprócz zabytkowych miejsc na mazurach możemy podziwiać piękno natury na każdym kroku, możemy się wybrać między innymi na spływ kajakowy rzeką Kurtynią w Puszczy Piskiej, która wchodzi w skład Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Podczas takiej podróży będziemy podziwiać piękną, bujną przyrodę, mnóstwo ptaków i innych gatunków zwierząt. Po spływnie kajakowym możemy podziwiać piękno fauny w Rezerwacie Koników Polskich w Popielnie. Rezerwat położony jest nad Śniardwami, a koniki biegają po okolicznych lasach, są bardzo przyjaźnie nastawione do człowieka, pochodzą do ludzi.

Atrakcje po konferencji na Mazurach

1. Rezerwat koników polskich w Popielnie
Wśród zielonych ostępów Puszczy Piskiej, na malowniczym półwyspie, pomiędzy 4 jeziorami, możemy spotkać ostatnie dziko żyjące konie na naszym kontynencie! Konik polski – to bezpośredni potomek wymarłego już tarpana. Podczas wyprawy można spotkać swobodnie biegające konie, zwiedzić stajnię, oborę oraz fermę bobrów – jedyne takie miejsce w Europie. Turyści oprócz tego wyjątkowego „safari”, mogą odwiedzić muzeum przyrodnicze, skorzystać z oferty nauki jazdy konnej, lub przejażdżki pod okiem doświadczonego instruktora. Latem można pojeździć o rezerwacie powozem, a zimą zorganizować kulig. Do dyspozycji Gości są pokoje noclegowe. A wybierając się w stronę Mikołajek można skorzystać z promu w Wierzbie.

2. Spływ kajakowy Krutynią
Spływy kajakowe rzeką Krutynią są oceniana jako jedne z najbardziej atrakcyjnych w Polsce. Bardzo urozmaicona trasa, od łagodnych zakoli, poprzez rzekę w Puszczy Piskiej i wysokie fale na jeziorach. Duży wybór tras – zarówno dla amatorów jak i doświadczonych kajakarzy. Całość trasy to prawie 120km wspaniałych widoków, na które powinno zarezerwować się około 9 dni. Jednak można zdecydować się na odcinki jednodniowe bądź kilkugodzinne. Rozbudowana baza noclegowa i stanice wodne oddalone od siebie o kilkanaście kilometrów daje możliwość pokonania całej trasy, lub wybranych odcinków. Ptactwo wodne, dzika zwierzyna i wspaniałe widoki gwarantowane.

3. Wilczy Szaniec Kwatera Hitlera
W lasach wsi Gierłoż, niedaleko Kętrzyna można odnaleźć „Wilczy Szaniec” – kwaterę główną Adolfa Hitlera z okresu II wojny światowej. Cały kompleks składał się z prawie 80 betonowych budynków i około setki drewnianych obiektów. Stropy pokrywane były trawą, a dodatkowo na dachach sadzono drzewa, co stanowiło doskonały kamuflaż chroniący przed lotnictwem. To właśnie tutaj doszło do słynnej próby zamachu na Hitlera. Wycofujące się wojska niemieckie wysadziły kompleks, ale do dzisiaj zwiedzać można pozostałości Wolfsschanze. Na szczęście to już historia, a dzisiaj jedynymi „mieszkańcami” Wilczego Szańca są nietoperze, które tworzą tutaj jedno z największych w Polsce skupisk.

4. Zamek w Malborku
XIII wieczny zamek krzyżacki w Malborku to prawdziwa perła architektury. Gotycki zamek jest największą ceglaną budowlą na świecie, a do jego wzniesienia użyto ponad 30 milionów cegieł. Monumentalna budowla zachwyca do dzisiaj rozmachem i rozwiązaniami architektonicznymi niespotykanymi wcześniej w tego typu budowlach. Warto przeznaczyć kilka godzin na dokładniejsze zwiedzenie udostępnionych lokacji. Korytarze, komnaty, dziedzińce i wiele eksponatów przyciągają turystów z całego świata. Bogata kolekcja historycznych militariów oraz wystawa bursztynu są najchętniej oblegane przez zwiedzających. Na zamku często odbywają się jarmarki i spektakle tematyczne i pokazy, dlatego warto odwiedzić dawną siedzibę Krzyżaków w Malborku.

5. Ełcka kolej Wąskotorowa
Wspaniała podróż historyczną koleją! Ełcka Kolej Wąskotorowa – jest jedyną czynną „wąskotorówką” na Warmii i Mazurach, dlatego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów. Jeżeli chcą Państwo przeżyć niesamowitą podróż to zapraszamy w miesiącach maj – czerwiec, kiedy codziennie o godzinie 10: 00 ze stacji w Ełku wyrusza ta magiczna kolej. Po kilkudziesięciominutowej przejażdżce docieramy do stacji Sypitki, a po 2 godzinnym postoju wypełnionym licznymi atrakcjami, wraca do stacji macierzystej. Na trasę wyruszają lokomotywy zarówno elektryczne jak i parowe. Grupy mogą również zarezerwować przejazd w innych godzinach, po ustaleniu terminu.

6. Muzeum mazurskie w Owczarni
Wieś Owczarnia, położona jest niedaleko Kętrzyna i od ponad 10 lat jest ważnym miejscem związanym z historią Mazur. W zabytkowych „czworakach” – budynek należał kiedyś do majątku ziemskiego – możemy podziwiać ciekawe obiekty. To nietypowe muzeum gromadzi sprzęt, meble i akcesoria związane z życiem codziennym Mazurów. Dlatego wśród eksponatów znajdziemy nie tylko zabytkowe maszyny rolnicze czy narzędzia, ale również ozdoby, tkaniny czy w pełni umeblowane izby. Wykwalifikowani przewodnicy potrafią obrazowo zaznajomić nas z historią Mazurów i pokazać jak wyglądało ich życie. Ponad 1000 ciekawych okazów mazurskiej historii.

7. Zamek w Nidzicy
Podróżując szlakiem krzyżackich zamków, nie sposób ominąć potężnej fortecy, jaką jest nidzicki zamek. Zamek budowany był w latach 1370 – 1407, w czasie II wojny światowej został zbombardowany przez wojska rosyjskie, odbudowany i odrestaurowany zamek oddano do użytku w 1965. Obecnie podziwiać można zachowane malowidła kaplicy i refektarza, wystawę militariów z okresu Bitwy pod Grunwaldem, oraz wyposażenie chat mazurskich i inne ciekawostki etnograficzno - historyczne. Zamek w Nidzicy jest też ośrodkiem kulturalnym, siedzibą Bractwa Rycerskiego Komturii Nidzickiej oraz miejscem organizacji wystaw, koncertów i spotkań artystycznych.

8. Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie
Wspaniała propozycja dla entuzjastów dzikiej przyrody. Park w Kadzidłowie to 100ha powierzchni w Puszczy Piskiej, gdzie w naturalnym środowisku można zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Od popularnych saren i jeleni, po bardziej nietypowe okazy jak daniele, łosie i wilki. Przewodnik przybliży zwyczaje i opowie o życiu spotykanych na trasie zwierząt. Park Dzikich Zwierząt daje również możliwość pomocy w karmieniu niektórych gatunków, a nawet pogłaskanie zwierząt przebywających na wybiegach. Przestronne woliery zamieszkuje dzikie ptactwo, ale wśród mieszkańców parku znajdziemy również osły, kury czy jerze, wspaniała wyprawa dla dzieci i dorosłych.

9. Molenna starowierców w Wojnowie - Świątynia
Molenna w Wojnowie to świątynia wzniesiona w latach 20 XX wieku przez starowierców. Starowiercy byli prawosławnymi, którzy odrzucili reformy Kościoła z XVIII w. i kultywowali wcześniejsze tradycje. Uciekają z Rosji przed prześladowaniami osiedlili się również na Mazurach. Zbudowana przez nich w Wojnowie świątynia w niczym nie przypomina prawosławnych cerkwi, to budynek w gotyckim stylu, który stanowi zabytek architektoniczny. Ciekawy wystrój i wspaniałe ikony przyciągają turystów. Molenna jest częścią całego kompleksu dawnego klasztoru żeńskiego starowierców. Obecnie większość mieszkańców powróciła do Kościoła cerkiewnego, a dawne budynki wpisano na listę zabytków.

10. Mikołajki - Perła Mazur
Mikołajki to niewielkie miasteczko położone nad jeziorami Tałty i Mikołajewskie, a jedne z najlepszych w Polsce przystani sprawiają, że Mikołajki nazywane są Żeglarską Stolicą Polski. Śniardwy i połączenia z innymi jeziorami sprawiają, że w sezonie Mikołajki odwiedzane są przez tysiące żeglarzy, motorowodniaków i miłośników windsurfingu. Turyści mogą liczyć na wiele atrakcji rekreacyjnych i wspaniałą regionalną kuchnię. Malownicza okolica to nie tylko jeziora, lasy i puszcze przyciągają amatorów rowerowych i pieszych wycieczek, a organizowany w mikołajkach samochodowy Rajd Polski to gratka dla fanów czterech kółek.

Sale konferencyjne na mazurach

spotkania konferencyjno-szkoleniowe mazury

Mazury to wyjątkowe miejsce na zorganizowanie wydarzenia biznesowego. Znajduje się tu 146 obiektów konferencyjno-szkoleniowych, wśród których znajdziemy piękne, zabytkowe obiekty z zapierającym dech w piersiach widokiem z okna jak i nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone hotele nad jeziorami. Bliskość natury sprawi, że goście na pewno będą zadowoleni z pobytu.

Sale konferencyjne z noclegiem w okolicach mazur

spotkania biznesowe z noclegiem

Jeśli uczestnicy naszej konferencji nie mieszkają na mazurach, warto wybrać obiekt który oferuje również możliwość zakwaterowania. W tym regionie jest wiele obiektów, które łączą noclegi i organizacje konferencji, więc na pewno bez problemu znajdziemy odpowiedni dla siebie. Warto zwrócić uwagę na ilość miejsc noclegowych, żeby nasi goście zmieścili się w jednym obiekcie. Kolejnym elementem wartym uwzględnienia jest cena. W okolicy mazur ceny za nocleg w obiektach konferencyjnych zaczynają się od 94 zł za nocleg w pokoju 2 osobowym w Hotelu Pirat&SPA. Jeśli nie mamy ograniczeń budżetowych możemy zdecydować się na luksusowe wnętrza, gdzie ceny sięgają ponad 1000 zł na nocleg.

Narie Hotel
Narie Konferencje


Sale konferencyjne Narie Resort & Spa na mazurach
Lokalizacja: Wilnowo 34, 14-200 Morąg
Kontakt: 89 758 01 73

To jeden z najciekawszych obiektów położonych na Mazurach. Wśród krajobrazów pól i łąk, nad samym jeziorem Narie, obiekt prezentuje się nader okazale, pomimo swojego kameralnego charakteru. W obiekcie dominuje minimalistyczny wystrój, który sprzyja zarówno pracy jak i wypoczynkowi. Do dyspozycji gości oddano 25 pokoi, które oferują noclegi Standard oraz Premium. Oferta konferencyjna to kameralna sala Kinowa wyposażona w profesjonalny sprzęt multimedialny oraz wygodne fotele - wzorowane na kinowych. W Strefie Wellness & SPA skorzystać można z różnego rodzaju masaży, basenu czy dwóch saun.

Niegocin Resort
Niegocin Konferencje


Sale szkoleniowo-konferencyjne Resort Niegocin - mazury
Lokalizacja: ul. Niegocińska 7, 11-500 Wilkasy
Kontakt: 87 428 04 54

Położony w pobliżu Giżycka, nad samym jeziorem Niegocin, całoroczny ośrodek dysponujący komfortowo wyposażonymi, jasnymi pokojami jedno-, dwu-, i trzy osobowymi. Goście biznesowi docenią ergonomiczne biurka do pracy po zakończeniu konferencji. Centrum Konferencyjne składa się z 3 sal konferencyjnych, zlokalizowanych w oddzielnym budynku, z widokiem na okoliczną zieleń. Każda z nich jest odpowiednio wyposażona min. w: ekran rozwijany, tablicę przesuwaną, TV, flipchart, rzutnik oraz profesjonalne nagłośnienie. Pobyt w ośrodku umilić można korzystając ze Strefy SPA, która oferuje hydromasaż w jacuzzi oraz dostęp do saun: suchej i parowej, a także słoneczną łączkę, gdzie uzupełnić można niedobory witaminy D3.

Klekotki Hotel
Klekotki Sala


Sala konferencyjna Klekotki Conference & SPA - mazury
Lokalizacja: Klekotki 1 , 14-407 Godkowo
Kontakt: 55 249 00 00

Historia tego klimatycznego miejsca sięga XVII wieku kiedy to działał tu prężny ośrodek młyński. Odrestaurowano wnętrza, zachowując zabytkowe elementy architektury oraz wyposażając je w jasne, sosnowe meble, idealnie współgrające z całością. Obiekt oferuje 45 pokoi oraz apartamentów. Centrum Konferencyjne składa się z 7 sal konferencyjno-bankietowych. Każda z nich wyposażona jest w niezbędny sprzęt konferencyjny oraz dostęp do światła dziennego, z możliwością zaciemnienia. Odetchnąć od trudów prowadzenia biznesu można podczas jedno z rytuałów SentoSPA lub skorzystać z jednej z wielu atrakcji na świeżym powietrzu.

St Bruno Hotel
St Bruno Sala


Sala szkoleniowo-konferencyjna Hotel St Bruno**** na mazurach
Lokalizacja: ul. Św. Brunona 1, 11-500 Giżycko
Kontakt: 87 732 65 00

Hotel mieści się w odnowionych wnętrzach dawnego krzyżackiego zamku, w malowniczej części Giżycka, w samum sercu Mazur. Jego historia sięga XIV wieku, a w chwili obecnej łączy w sobie nowoczesne trendy wnętrzarskie z tradycyjnymi detalami jak: drewnianymi belkami oraz stylowymi dodatkami z lat 20-tych oraz 30-tych. W ofercie znajduje się 69 klimatyzowanych pokoi oraz apartamentów. Do ich wyposażenia należy min. minibar, sejf, zestaw powitalny oraz klasyczne, wygodne meble. Do dyspozycji gości oddano 9 sal konferencyjnych o różnej wielkości, które mogą być wykorzystane w dowolny sposób, poprzez możliwości aranżacji stołów. Po trudach konferencji zregenerować można ciało w MediSPA.

Jablon Lake
Jablon Konferencje


Konferencje Jabłoń Lake Resort na mazurach
Lokalizacja: Jabłoń 1, 12-200 Pisz
Kontakt: 87 423 28 80

Obiekt, zlokalizowany w promieniu 100 km od Białegostoku oraz 200 km od Warszawy, jest idealnym rozwiązaniem na organizację szkolenia czy konferencji. Położenie, wśród pięknych krajobrazów Puszczy Piskiej oraz 500 m linii brzegowej Jeziora Brzozolasek, sprzyja skupieniu i pracy w spokoju. Resort dysponuje komfortową baza noclegową dla 120 osób, w 51 pokojach, zlokalizowanych w Domu Pruskim oraz Domach Mazurskich. Centrum Konferencyjne składa się z 6 nowocześnie wyposażonych klimatyzowanych sal. Każda z nich została wyposażona w niezbędny sprzęt multimedialny, nagłośnienie oraz dostęp do światła dziennego, co jest szczególnie ważne w przypadku długotrwałych spotkań. W ofercie jest również całoroczny, ogrzewany namiot idealny do organizacji zajęć team-buldingowych, eventów czy wystaw.

Natural Hotel – Ekologiczny Hotel z Plażą na Wyspie
Adres: ul. Kanta 54, 14-100 Ostróda
Największa sala konferencyjna: 200
Liczba sal konferencyjnych: 2
Liczba miejsc noclegowych: 250

Natural Hotel to miejsce wyjątkowe nie tylko na Mazurach, ale również w skali całego kraju. Hotel na wyspie znajduje się w piękne, zielonej okolicy z doskonale zagospodarowanym terenem, a jego wyposażenie i aranżacja oparte są na w pełni ekologicznych rozwiązaniach. Hotel cieszy się ogromną popularnością wśród klientów biznesowych, którzy szukają niezwykłych miejsc na konferencje, szkolenia, spotkania branżowe, wystawy czy imprezy integracyjne. Obiekt posiada dwie sale konferencyjne, w tym piękną salę widokową z widokiem na zieleń.

Hotel Natural
Sala Konferencyjna Natural Hotel


Obie sale są nowocześnie wyposażone, przestronne, klimatyzowane, zapewniają dostęp do wszystkich sprzętów multimedialnych, jakie mogą być potrzebne w czasie realizacji wydarzenia. Klienci biznesowi mogą liczyć na indywidualną, dopasowaną do potrzeb ofertę oraz wiele usług dodatkowych. W trakcie konferencji zapewnione jest kompleksowe wyżywienie, a w przypadku kilkudniowych imprez jest możliwość noclegu w wygodnych apartamentach. Wybierając Natural Hotel mogą mieć Państwo pewność, że wydarzenie będzie niezapomniane.

Nasi partnerzy