Wigilie firmowe - 88 ofert

Wigilie firmowe - jak zorganizować?

Wigilie firmowe - jak zorganizować?

Wigilie firmowe to tradycja w wielu przedsiębiorstwach. Spotkanie przedświąteczne to okazja do integracji pracowników, oderwania się od codziennych obowiązków zawodowych, relaksu i zabawy w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Przygotowanie takiego wydarzenia to spore wyzwanie organizacyjne. Warto więc zacząć planowanie firmowej wigilii ze sporym wyprzedzeniem, aby w dniu spotkania wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Termin świątecznego spotkania

Oczywiście grudzień, ale niekoniecznie tuż przed świętami. Im bliżej świąt odbędzie się świąteczne spotkanie firmowe, tym większe ryzyko, że wielu pracowników nie dotrze na nie. W ferworze przedświątecznych przygotowań trudno jest wygospodarować czas na firmową wigilię. Wielu pracowników planuje również wyjazdy na święta i będą nieobecni w mieście. Warto więc zorganizować spotkanie świąteczne przed 20 grudnia, najlepiej w pierwszej połowie miesiąca. Planując, termin należy również od razu wziąć pod uwagę, jak wiele osób będzie zaproszonych na wigilię. Jeśli będzie to impreza na ponad 30 osób, a tak bywa w sporych firmach, najlepiej zarezerwować odpowiedni lokal nawet z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli natomiast będzie to bardziej kameralne spotkanie, być może jeszcze na początku grudnia uda się znaleźć lokal. Nie zostawiajmy jednak tej kwestii na ostatnią chwilę – im bliżej świąt, tym trudniej jest znaleźć dobrą, sprawdzoną salę idealnie dopasowaną do potrzeb.

Miejsce na firmową wigilię

Wybór miejsca na wigilie jest w dużym stopniu uzależnione od tego, ile osób będzie zaproszonych i jakie są możliwości lokalizacyjne firmy. Jeśli przedsiębiorstwo posiada większą salę konferencyjną czy inne pomieszczenie o odpowiednim metrażu, można zorganizować spotkanie świąteczne w biurze. Wtedy wystarczy nieco przestawić meble, dodać nieco świątecznych dekoracji, które zrobią odpowiedni klimat i zamówić catering. Takie rozwiązanie jest również korzystne ze względów finansowych – odpadają koszty związane z wynajmem lokalu.
zdjecie

Większe firmy, których pracownicy z pewnością nie pomieszczą się na wigilii w biurze, decydują się na zorganizowanie spotkania świątecznego w wynajętym lokalu. To dobra opcja, dzięki której można liczyć na świetnie organizację, doskonałą obsługę oraz dobre jedzenie. Sale na wigilie firmowe można wynajmować w ośrodkach konferencyjnych, hotelach, pensjonatach, a także w dobrej klasy restauracjach. Większość obiektów, które obsługują większy i mniejszy biznes, posiada specjalną przedświąteczną ofertę, w której skład wchodzi między innymi odświętne menu z wieloma tradycyjnymi świątecznymi potrawami. Dzięki temu można poczuć klimat świąt na długo przed ich faktycznym terminem. Bez względu na to, czy decydujemy się na restaurację, lokal w hotelu czy może wynajęcie klubu, gdzie można potańczyć, zawsze dobrej miejscówki należy szukać odpowiednio wcześniej. Najlepsze miejsca, cieszące się bardzo dobrą opinią i świetną organizacją, są zarezerwowane na długo przed planowanymi uroczystościami. Wybór lokali, szczególnie w dużych miastach, jest na tyle spory, że każdy organizator bez problemu znajdzie miejsce idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Najczęściej właściciele firm i organizatorzy imprez świątecznych kierują się doświadczeniem i siłą przyzwyczajenia. Jeśli dany lokal, restauracja czy sala bankietowa w jednym roku się sprawdzi, w kolejnym roku również decydują się na zorganizowanie spotkania świątecznego w tym samym miejscu.

Zaproszenia na spotkanie wigilijne

Zwykle na spotkania wigilijne są zapraszani wszyscy pracownicy firmy, bez względu na stanowisko i funkcje. W niektórych przedsiębiorstwach funkcjonuje też zwyczaj zapraszania najbliższych członków rodziny czy osób towarzyszących. Wtedy oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że w imprezie będzie uczestniczyć nawet dwa razy więcej osób, niż jest pracowników. Czasem też firma zaprasza swoich kluczowych klientów, kontrahentów czy partnerów biznesowych. Bez względu na to, ile osób zapraszamy, zawsze informację o wigilii należy rozesłać odpowiednio wcześniej. Pracownicy najczęściej otrzymują zaproszenie na firmowego maila. Osobom spoza firmy należy natomiast wysłać zwykłe, papierowe ogłoszenia. Oczywiście, ze sporym wyprzedzeniem, biorąc pod uwagę oblężenie poczty przed świętami.

zdjecie

Czy prezenty są konieczne?

Niekoniecznie, ale zdecydowanie są w dobrym tonie i mile widziane. W czasie spotkań przedświątecznych pracownicy często otrzymują okazjonalne premie, a także różne firmowe gadżety czy podarunki typu słodycze i dobry alkohol. Zdarzają się również różnego rodzaju bony upominkowe czy zakupowe, dzięki którym pracownicy sami mogą wybrać sobie prezent w konkretnym sklepie. Rodzaj prezentów zależy głównie od możliwości finansowych danej firmy oraz od nastawienia szefostwa do organizowania firmowych wigilii. W niektórych firmach funkcjonuje również przygotowywanie prezentów na wymianę – pracownicy losują inne osoby z firmy, dzięki czemu każdy jednocześnie przygotowuje prezent dla kogoś, a jednocześnie ma przygotowany prezent dla siebie. Takie rozwiązanie dobrze funkcjonuje jednak w tych firmach, gdzie ludzie dobrze się znają.


Nasi partnerzy