Tu znajdziesz doskonałe miejsce na konferencje

Wyróżnione obiekty

Hotel Dworek*** Skierniewice
Skierniewice (łódzkie) location_on
Hotel Dworek*** Skierniewice
Miejsca noclegowe 90
Ilośc sal 100
Hotel MAGELLAN *** Business & Spa
Wolbórz (łódzkie) location_on
Hotel MAGELLAN *** Business & Spa
Miejsca noclegowe 242
Ilośc sal 400
Centrum Szkoleniowo Konferencyjne Molo
Smardzewice (łódzkie) location_on
Centrum Szkoleniowo Konferencyjne Molo
Miejsca noclegowe 183
Ilośc sal 190
Stacja Nowa Gdynia Business & Wellness Resort
Zgierz (łódzkie) location_on
Stacja Nowa Gdynia Business & Wellness Resort
Miejsca noclegowe 38
Ilośc sal 90

Woj.łódzkie - 183 obiekty, ośrodki, hotele konferencyjne

Logo ośrodka
img   1
sala
konferen-
cyjna
img100
Naj-
większa
sala
img90
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel Dworek Skierniewice to kameralny obiekt, położony niecały kilometr od centrum miasta. Do dyspozycji oddaje się salę konferencyjno-szkoleniowe, w której z powodzeniem można zorganizować większe lub bardziej kameralne wydarzenia biznesowe do 100 osób.

Lokalizacja

Obiekt jest atrakcyjnie usytuowany mniej niż 25 km od trasy szybkiego ruchu S8, co zdecydowanie usprawnia dojazd do celu. 

Logo ośrodka
img   3
sale
konferen-
cje
img150
Naj-
większa
sala
img-
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel Konstancja to doskonałe miejsce do organizacji rożnego rodzaju spotkań biznesowych. Posiada szerokie zaplecze konferencyjne. Do dyspozycji gości są trzy przestronne sale konferencyjne. Najmniejsza z sal pomieści 20 osób. Podczas spotkań goście mogą skorzystać z przerw kawowych, kanapek oraz zimnej płyty. Każde spotkanie przygotowywane jest według indywidualnych potrzeb klienta. O wszystko dba fachowa obsługa

Lokalizacja

Hotel Konstancja położony w spokojnej okolicy. W pobliży obwodnicy Łodzi. Łatwo się tu dostać. Hotel oddalony jest od centrum Konstantynów o 3,4 km oraz 9 km od lotniska Łódź Lubinek.

Logo ośrodka
img   8
sal
konferen-
cyjnych
img400
Naj-
większa
sala
img242
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne

Hotel Magellan, to wyjątkowe miejsce dla poszukujących wypoczynku i organizatorów spotkań firmowych, szkoleń, konferencji i kameralnych negocjacji biznesowych z zachowaniem prywatności. Centrum Konferencyjne Hotelu Magellan może zaoferować 8 zróżnicowanych pomieszczeń kongresowo-szkoleniowych i wytwornych gabinetów spotkań VIP, z pełna obsługa cateringową każdego wydarzenia. Hotel ma bogate doświadczenie w realizacji zarówno kameralnych wydarzeń firmowych i kursów dla kilkunastu uczestników, jak i konferencji przewidzianych dla 400 uczestników, zapewniając doskonałe przygotowanie techniczne i nowoczesny sprzęt konferencyjny z rzutnikami cyfrowymi, projektorami multimedialnymi, ekranami i profesjonalnym nagłośnieniem.


Lokalizacja

Położony w województwie Łódzkim Hotel Magellan, to wyjątkowa enklawa, zapewniająca zarówno kontakt z naturą i spokojny wypoczynek, a jednocześnie bliskość dużych aglomeracji. Hotel położony jest około 50km od Łodzi i 100km od Warszawy, zapewniając wygodny dojazd z każdego regionu. Zaciszna okolica Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, bliskość jeziora i plaży oraz otoczenie sosnowego lasu, to gwarancja prywatności i spokojnego wypoczynku. Położenie hotelu w centrum kraju umożliwia łatwy dojazd autostradami i trasami szybkiego ruchu w pobliże obiektu, a wybierający dalszą podróż, w odległości niespełna 45km, znajdą Lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi.

Logo ośrodka
img   6
sal
konferen-
cyjnych
img190
Naj-
większa
sala
img183
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Centrum Molo to duża baza szkoleniowo- konferencyjna, która wychodzi naprzeciw wymaganiom klientów biznesowym. Wśród siedmiu dostępnych sal konferencyjnych o całkowitej powierzchni 430 m2 ta największa jest w stanie pomieścić nawet 190 osób. Każda z przestrzeni konferencyjnych na wyposażeniu posiada sprzęt audiowizualny, ekrany, projektory, jak i odpowiednie nagłośnienie oraz oświetlenie. Personel  Centrum Molo z chęcią zajmie się obsługą techniczną podczas każdej ważnej konferencji lub szkolenia. Największa z sal, czyli „GENUA” w połączeniu z klubem Galeon daje możliwość organizacji szkolenia, które może być połączone z aperitifem. Wszystkie sale dostępne w Centrum Molo są klimatyzowane i osiadają dostęp do WiFi.

Lokalizacja

Wiele firm z województwa łódzkiego wybiera Centrum Szkoleniowe Molo ze względu na jego położenie. Ośrodek znajduje się w malowniczej okolicy Zalewu Sulejowskiego oraz Parku Krajobrazowego. Wizyta w tym miejscu to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Szkolenia połączone z odpoczynkiem i relaksem w Centrum Molo w Smardzewicach.

Logo ośrodka
img   3
sale
konferen-
cje
img90
Naj-
większa
sala
img38
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Stacja Nowa Gdynia w miejscowości Zgierz oferuje bogatą gamę usług dla klientów biznesowych oraz firm. To przede wszystkim możliwość skorzystania z dwóch sal konferencyjnych w celu poprowadzenia szkoleń firmowych, menadżerskich lub tez konferencji. Największa z dostępnych sal pomieści 90 osób. Atutem kompleksu jest możliwość  skorzystania z atrakcji, jakimi dysponuje, czyli Aquaparku oraz Centrum sportu. Doskonale przeszkolona kadra Stacji Nowa Gdynia potrafi zadbać o poprowadzenie i zorganizowanie danej imprezy według Państwa oczekiwań. Sale konferencyjne wyposażono w najlepszy sprzęt audio, a także klimatyzację oraz bezpłatny dostęp do internetu.

Lokalizacja

Stacja Nowa Gdynia to wyjątkowe miejsce oraz przytulne i klimatyczne pokoje niedaleko Łodzi. To właśnie w tym  miejscu zorganizują Państwo konferencje lub szkolenie firmowe, ale także zrelaksują się podczas atrakcji dostępnych w obiekcie. Ośrodek znajduje się w otoczeniu lasu, niedaleko stawu w samym centrum Polski, czyli malowniczym Zgierzu.

Logo ośrodka
img   8
sal
konferen-
cyjnych
img600
Naj-
większa
sala
img150
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze Konferencyjne obiektu

Centrum konferencyjne w Hotelu Porto to idealne miejsce do organizacji wszelkiego typu szkoleń firmowych, spotkań biznesowych oraz konferencji. Centrum dysponuje ośmioma mniejszymi salami, jednak w połączeniu dają one możliwość przyjęcia nawet 600 osób na dane wydarzenie. Mobilne oraz dźwiękoszczelne ściany suwane pozwalają stworzyć odpowiedniej wielkości przestrzeń zarówno dla mniejszych, jak i większych grup osób. Każda z sal na wyposażeniu ma odpowiedni sprzęt multimedialny taki jak ekrany, projektory, mikrofony. To również odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie każdej z przestrzeni oraz bezpłatny dostęp do WiFi. Klimatyzacja pozwala uczestnikom szkoleń lub konferencji w pełni komfortowo w nich uczestniczyć.

Lokalizacja

Hotel Porto to doskonałe miejsce do zorganizowania eventu lub konferencji. Obiekt znajduje się w części niezwykle atrakcyjnego miasta, jakim jest Radomsko. Dobry dojazd do Hotelu sprawia, że żaden z gości nie będzie miał problemu z otarciem na miejsce.
 

Logo ośrodka
img   1
sala
konferen-
cyjna
img50
Naj-
większa
sala
img48
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu

Wybierając sale szkoleniowo-konferencyjną w Hotelu Santin mają Państwo pewność wyboru idealnego miejsca do tego typu spotkań. To doskonała lokalizacja dla firm, które myślą o organizacji konferencji lub szkolenia. Obiekt dysponuje powierzchnią 64 m2, gdzie z powodzeniem znajdzie się miejsce dla 50 uczestników danego spotkania. Sala wyposażona jest w odpowiedni sprzęt multimedialny w tym projektor, ekran oraz flipchart. Dodatkowo istnieje możliwość korzystania z szybkiego internetu. Dla grup, które podczas szkolenia chciałyby skorzystać z przerwy na posiłek, Hotel Santin oferuje przekąski oraz pełną obsługę gastronomiczną.

Lokalizacja

Hotel Santin znajduje się w Bełchatowie, w spokojnej dzielnicy przy ulicy Mielczarskiego. Położenie obiektu sprawia, że odwiedzają nas nie tylko goście z województwa łódzkiego, ale także z całej Polski. Wszystko dzięki dogodnemu położeniu Hotelu oraz bogatej ofercie noclegowej. Jesteśmy kameralnym hotelem w centrum Polski oferującym naszym gościom wszystko, co najlepsze.

Logo ośrodka
img   5
sal
konferen-
cyjnych
img120
Naj-
większa
sala
img-
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Hotel Lawendowe Termy to doskonałe miejsce do organizowania konferencji oraz spotkań biznesowych, po których warto zasięgnąć odrobiny relaksu i odprężenia. Spośród wszystkich pięciu dostępnych sal w obiekcie największa z nich jest w stanie pomieścić 134 osoby przy odpowiednim ustawieniu stołów i krzeseł. Sale konferencyjne wyposażono w rzutniki multimedialne, ekrany oraz mikrofony i odpowiednie nagłośnienie. Wszystko z myślą o naszych klientach biznesowych, aby ich każde spotkani lub szkolenie odbyło się na najwyższym poziomie. W każdej sali zamontowana jest klimatyzacja, którą można ustawiać według potrzeb słuchaczy. Hotel w swojej ofercie ma także pokoje konferencyjne, małe, kameralne dostosowane do małych grup.

Lokalizacja

Doskonała lokalizacja Hotelu Lawendowe Termy pozwala na dotarcie do obiektu z każdego zakątka Polski. Obiekt znajduje się w Uniejowie na ulicy abp. Jakuba Świnki 10, a tylko 60 km od Łodzi i 16 km od zjazdu z autostrady A2. Klimatyczne i stylowe miejsce w samym sercu Polski.

Logo ośrodka
img   4
sale
konferen-
cje
img160
Naj-
większa
sala
img100
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Wieloletnie doświadczenie pracowników Hotelu Stary Młyn dowodzi, że wiedzą jak przygotować szkolenie lub inne ważne wydarzenie oraz na co zwrócić uwagę, aby byli Państwo zadowoleni. W obiekcie znajdują się cztery sale konferencyjne wyposażone w niezbędny sprzęt taki jak projektory, ekrany czy rzutniki. To także dobre nagłośnienie i oświetlenie każdej z sal oraz dostęp do WiFi. Każda sala jest w pełni klimatyzowana, co wpływa na wygodę i komfort każdego wydarzenia. Odpowiednie ustawienie stołów i krzeseł pomoże pomieścić odpowiednia ilość osób podczas szkolenia lub konferencji. Największa z dostępnych sal przeznaczona została na organizacje wydarzeń dla 100 osób.

Lokalizacja

Ośrodek Stary Młyn to obiekt leżący w malowniczym i zielonym zakątku Polski. Mieści się on na styku ziemi Łódzkiej, Wielkopolski oraz Śląska opolskiego. Zadrzewiony teren z dorzeczem rzeki Prosny sprawia, że miejsce jest niezwykle urokliwe i często wybierane nie tylko na organizacje szkoleń, ale i wypoczynek oraz relaks. Doskonała baza wypadowa dla imprez firmowych oraz eventów. 

Logo ośrodka
img   6
sal
konferen-
cyjnych
img300
Naj-
większa
sala
img50
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu

Integracja lub szkolenie firmowe? A może organizacja konferencji lub eventu w centrum Polski? Jeśli tak to tylko w Malutkie Resort, gdzie w otoczeniu natury każde z wydarzeń będzie tym wyjątkowym i idealnie zorganizowanym. Kompleks usytuowany jest w malowniczej części województwa łódzkiego niedaleko Radomska. To właśnie tutaj można skorzystać z 6 dostępnych sal konferencyjnych, z których największa pomieści nawet 300 uczestników danego wydarzenia. Istnieje możliwość wynajęcia mniejszych, bardziej kameralnych sal na spotkania biznesowe lub szkolenia. Każdą z sal  wyposażono w najnowszej generacji sprzęt tak potrzebny do poprowadzenia każdej z imprez. Bogate zaplecze konferencyjne oraz możliwość skorzystania z atrakcji, jakie oferuje Malutkie Resort, sprawia, że tak wiele firm wybiera to miejsce do imprez integracyjnych oraz szkoleń dla swoich pracowników.

Lokalizacja

Jedna  z najbardziej popularnych baz w centralnej Polsce do organizacji szkoleń, konferencji oraz eventów. Ośrodek znajduje się w miejscowości Dobryszyce niedaleko Radomska.

Logo ośrodka
img   7
sal
konferen-
cyjnych
img150
Naj-
większa
sala
img-
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Hotel Ambasador to obiekt, który do dyspozycji swoich klientów biznesowych oddaje siedem, w pełni wyposażonych sal konferencyjnych. Największa z  nich pomieści nawet 150 osób, a najmniejsza 12 osób. Nasz hotel jest idealnym miejscem, aby zorganizować spotkania biznesowe, konferencje czy szkolenia. Najwyższej jakości sprzęt multimedialny, najlepsze nagłośnienie i odpowiednie oświetlenie sprawią, że każde wydarzenie przebiegnie bez najmniejszych zakłóceń. Odpowiednie ustawienie stołów oraz krzeseł wpłynie na to, że dana przestrzeń zostanie dostosowana do odpowiedniej ilości uczestników danego spotkania. W salach znajduje się dostęp do WiFi oraz wyposażone są one w klimatyzację.

Lokalizacja

Hotel Ambasador znajduje się przy trasie Łódź- Katowice, dzięki czemu każdy bez problemu dotrze na miejsce. Zlokalizowany jest on w Łodzi przy Stawach Jana, okolicy pełnej zieleni z dala od gwaru i hałasu miasta. Pobyt w Hotelu to nie tylko spotkania biznesowe czy szkolenia, ale i relaks i odpoczynek.  

Logo ośrodka
img   3
sale
konferen-
cje
img140
Naj-
większa
sala
img-
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Hotel Agat to bogato rozbudowane zaplecze konferencyjne dopasowane do potrzeb klientów biznesowych. Jest obiektem odpowiednim do organizowania konferencji, eventów czy szkoleń. Wszystkie sale wyposażono w odpowiednie zaplecze techniczne. Do dyspozycji pozostają trzy w pełni klimatyzowane sale konferencyjne, każda o innej przestrzeni użytkowej. Największa z dostępnych sal pomieści około 100 osób na danym szkoleniu lub konferencji. Niezbędny sprzęt multimedialny, w jaki wyposażono każdą z sal, pozwoli na sprawne i odpowiednie zorganizowanie wydarzenia. Odpowiednie rozmieszczenie stołów oraz krzeseł daje możliwość dostosowania sali do jak największej liczby osób. Wszystko z myślą o naszych klientach, dlatego Hotel wychodzi naprzeciw ich wymaganiom i z przyjemnością je realizuje.

Lokalizacja

Hotel Agat położony jest w samym centrum Polski, dlatego też jest doskonałym miejscem na organizację wydarzeń dla osób przybywających z dalszych zakątków kraju. Od autostrady A1 i A2 dzieli nas dosłownie kilka minut tak samo od centrum Łodzi.

Logo ośrodka
img   1
sala
konferen-
cyjna
img
Naj-
większa
sala
img-
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Niezwykle urokliwy i klimatyczny Zajazd Rubin jest miejscem, w którym z powodzeniem zorganizują Państwo spotkanie biznesowe lub niewielka konferencje czy szkolenie firmowe. Obiekt oferuje jedną salę konferencyjną, która została zaprojektowana w odpowiedni sposób, aby spełniać swoje zadanie. Na wyposażeniu Sali znajduje się odpowiedni sprzęt multimedialny oraz dostęp do WiFi. Na życzenie gości istnieje możliwość odpowiedniej aranżacji przestrzeni za pomocą dopasowania ustawień krzeseł i stołów do wymogów danego wydarzenia.  Restauracja mieszcząca się w Zajeździe Rubin może zadbać  o idealną oprawę kulinarną każdego z wydarzeń, które będzie organizowane w obiekcie.

Lokalizacja

Niesamowity klimat oraz atmosfera tego miejsca sprawia, że wiele firm z chęcią organizuje u nas szkolenia lub konferencję. Nasz obiekt znajduj się  w uzdrowiskowej części Łodzi, czyli na Popiołach. Dobra lokalizacja ułatwia dotarcie do każdego punktu Łodzi. Parking strzeżony dla gości zajazdu umożliwia bezpieczne pozostawienie auta po przyjeździe do Zajazdu Rubin.

Logo ośrodka
img   7
sal
konferen-
cyjnych
img250
Naj-
większa
sala
img95
Miejsc
nocleg-
owych

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Hotel Dobieszków to klimatyczne miejsce pełne harmonii, spokoju, a jednocześnie bardzo nowoczesne. Obiekt specjalizuje się w organizowaniu szkoleń oraz konferencji. Do dyspozycji jest siedem sal konferencyjnych, z których największa, przy odpowiednim rozmieszczeniu stołów i krzeseł jest w stanie pomieścić 250 osób. Wszystkie sale w Hotelu Dobieszków mają klimatyzację oraz wyposażone są w sprzęt multimedialny w tym projektory, ekrany oraz kabiny do tłumaczeń symultanicznych. Oprócz szkoleń czy konferencji obiekt umożliwia organizacje imprez integracyjnych na świeżym powietrzu. Każde z wydarzeń, którym są Państwo zainteresowani, nie stanowi dla nas żadnego problemu. Nasza restauracja natomiast serwuje pyszne, wykwintne dania, które przypadną do gustu każdemu miłośnikowi dobrego jedzenia.

Lokalizacja

Hotel Dobieszków znajduje się w strefie rezerwatu „Struga Dobieszkowska”. To właśnie tutaj, z dala od centrum miasta wszyscy znajdą klimatyczne miejsce na swoją imprezę lub szkolenie. Hotel jest oddalony od autostrady A1 i A2 tylko 8 km i 10 km od Łodzi. Wymarzone miejsce do spotkań biznesowych, po którym można udać się na odrobinę relaksu.

Logo ośrodka
img   2
sale
konferen-
cje
img70
Naj-
większa
sala
img78
Miejsc
nocleg-
owych
Logo ośrodka
img   6
sal
konferen-
cyjnych
img200
Naj-
większa
sala
img70
Miejsc
nocleg-
owych
Logo ośrodka
img   6
sal
konferen-
cyjnych
img650
Naj-
większa
sala
img-
Miejsc
nocleg-
owych
Logo ośrodka
img   2
sale
konferen-
cje
img300
Naj-
większa
sala
img40
Miejsc
nocleg-
owych
Logo ośrodka
img   4
sale
konferen-
cje
img120
Naj-
większa
sala
img-
Miejsc
nocleg-
owych
Logo ośrodka
img   1
sala
konferen-
cyjna
img12
Naj-
większa
sala
img-
Miejsc
nocleg-
owych


img

Sale szkoleniowo-konferencyjne województwo łódzkie

W województwie łódzkim funkcjonują 164 hotele i obiekty konferencyjne, których bogata oferta sprawia, że każdy organizator konferencji znajdzie salę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Jeśli szukasz miejsca na spotkanie biznesowe zorganizowane w dogodnej lokalizacji, hotele w województwie łódzkim będą doskonałym rozwiązaniem.

Województwo łódzki znajduje się w samym centrum kraju. Choć pod względem powierzchni jest to województwo dosyć niewielkie, daje za to wiele możliwości. W regionie znajduje się 7 parków krajobrazowych oraz wiele terenów leśnych o spory walorach przyrodniczych i turystycznych. Sporo do zwiedzania jest także w miastach. Największe miasto, a jednocześnie stolica województwa, czyli Łódź ma wspaniałą historię i wiele niezwykłych miejsc, między innymi znaną w całej Europie ulicę Piotrkowską. Poza Łodzią sporo do zwiedzania jest również w Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach oraz Sulejowie. Coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele zabytków, jak i miłośnicy bardziej nowoczesnych atrakcji.

Sale konferencyjne w województwie łódzkim

 sala konferencyjna łódzkie


Nowoczesne, świetnie wyposażone sale konferencyjne w województwie łódzkim pozwalają na zorganizowanie wydarzeń biznesowych na najwyższym poziomie. W poszukiwaniu dużych sal konferencyjnych warto zajrzeć do Rawy Mazowieckiej. W Hotelu Ossa Congress & Spa znajduje się jedna z największych sal w regionie, w której można pomieścić nawet 1600 osób. W takim miejscu można organizować konferencje nawet na międzynarodowym poziomie. W obiekcie znajduje się również kilka mniejszych sal, jednak każda z nich również może pomieścić po kilkaset osób. W województwie łódzkim można też organizować konferencje, szkolenia i konferencje na kameralną skalę. W Hotelu Santin w Bełchatowie znajdziemy elegancką, doskonale wyposażoną salę na 50 osób. Obiekt posiada wiele udogodnień dla uczestników konferencji, dzięki czemu każde wydarzenie będzie zorganizowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Hotele konferencyjne w województwie łódzkim

 hotel łódzkie


Hotele konferencyjne w województwie łódzkim to przede wszystkim bardzo nowoczesne i dobrze wyposażone obiekty, które posiadają wszystkie udogodnienia potrzebne w trakcie organizacji biznesowych wydarzeń. Centra biznesowe w hotelach oferują najczęściej kilka sal o różnej wielkości do wyboru, a także możliwość zakwaterowania uczestników w hotelowych apartamentach. W ofercie Hotelu Tobaco w Łodzi znaleźć można wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania wydarzenia na dużą skalę. Świetny sprzęt konferencyjny, luksusowe apartamenty, a także wiele dodatkowych atrakcji dla uczestników to gwarancja, że wydarzenie na pewno zakończy się sukcesem. Hoteli konferencyjnych w centrum Polski jest naprawdę sporo. Warto przejrzeć ofertę co najmniej kilku obiektów w województwie łódzkim, dzięki czemu z pewnością uda się znaleźć miejsce idealnie dopasowane do potrzeb.

Atrakcje turystyczne w województwie łódzkim

Park Arkadia

W poszukiwaniu efektownych i jedynych w swoim rodzaju terenów zielonych, warto wybrać się do Arkadii w województwie łódzkim. To niewielka miejscowość niedaleko Łowicz, a której możemy znaleźć piękny ogród romantyczny w stylu angielskim, który został założony prawie 300 lat temu. Założyła go Helena Przeździecka, żona właściciela pobliskiego Nieborowa Michała Radziwiłła. Od 1945 roku Park w Arkadii razem z zespołem pałacowo-parkowym w Nieborowie trafiły pod skrzydła warszawskiego oddziału Muzeum Narodowego. W parku znajdziemy doskonale utrzymane ścieżki, skwerki, fontanny, rzeźby oraz inne elementy dawnej małej architektury. Na szczególną uwagę zasługują między innymi Dom Murgrabiego. Łuk Kamienny, Domek Gotycki, Grota Sybilli, Świątynia Diany czy Akwedukt. Większość tych elementów jest doskonale zachowana i stanowi piękną ozdobe całego kompleksu. Warto wybrać się tu na spacer szczególnie w sezonie letnim, gdy jest zielono, klimatycznie, a bujna roślinność zachęca do przebywania na świeżym powietrzu.

Archikolegiata łęczycka w Tumie

Archikolegiata łęczycka w Tumie jest potężna, góruje nad okolicą, a przy tym uznawana jest za najlepszy przykład architektury romańskiej w Polsce. Budowla powstała w XII wieku, wykonana została z kamienia, ma masywną bryłę i niewysoką wieżę. Archikolegiata znajduje się w Tumie w pobliżu Łęczycy i znajdowała się kiedyś blisko średniowiecznego grodu, po którym obecnie pozostały jedynie wały. Świątynia i okolice były pierwszą siedzibą zakonu benedyktynów w naszym kraju. Ciekawym zjawiskiem są wgłębienia na krawędziach wieży, które według legendy są śladami diabła Boruty. Ten akurat diabeł jest ściśle związany z tradycja i kulturą ziemi łęczyckiej, nic więc dziwnego, że pojawia się także w kontekście kolegiaty. Obiekt warto zobaczyć przede wszystkim dlatego, że jest unikalny ze względu na swój wiek i stopień zachowania. Co więcej, znajduje się w przepięknej okolicy wśród łąk i pól uprawnych. Jest więc idealnym miejscem na wycieczkę za miasto.

Uzdrowisko Uniejów

Uniejów to miejsce, które spodoba się osobom poszukującym relaksu, wypoczynku, a także podreperowania zdrowia w. Uniejów jest uznawany za miejscowość uzdrowiskową, co władze miasta wykorzystują do odpowiedniej promocji i przyciągania przyjezdnych. Miasto znajduje się nad Wartą w powiecie łódzkim, a więc niemalże w centrum kraju. Znajdują się tu ciepłe wody lecznicze, zawierające między innymi siarkę, chlorki miedzi i żelaza, radon, fluor i jod. Zawartość tego ostatniego jest w Uniejowie porównywalna do tej w Bałtyku. W Uniejowie znajdziemy wiele pozostałości po dawnych obiektach mieszkalnych czy zabytków. Jednak większość turystów przybywa tutaj nie w celu zwiedzania, ale skorzystania z bardzo bogatej oferty uzdrowiskowej. Od kilku lat funkcjonują tu termy Uniejów z doskonale rozwiniętą infrastrukturą noclegową, gastronomiczną oraz leczniczą. Wodę o pozytywnych właściwościach można pić, a także zażywać w niej leczniczych kąpieli. Wizyta w Uniejowie to doskonały pomysł dla osób, które potrzebują wypoczynku w otoczeniu natury.

Zamek w Inowłodzu

Duży zamek w Inowłodzu był jedną z ponad 50 warowni, które za swojego panowania wybudował król Kazimierz Wielki. Obiekt zlokalizowany jest w dolinie rzeki Pilicy we wsi Inowłódz. Pierwsze wzmianki o zamku możemy znaleźć już w czternastowiecznej kronice Janka z Czarnkowa, który niejako potwierdza, że zamek został ufundowany przez polskiego władcę. Zamek od początku powstania służył polskim władcom, a jednocześnie pełnił funkcje obronne. W trakcie swojej wielowiekowej historii był wielokrotnie przebudowywany, przez co stracił swój pierwotny, klasycznie gotycki wygląd. W czasie potopu szwedzkiego zamek w Inowłodzu został doszczętnie niemal zniszczony, a przez następnych 300 lat nikt nie podjął się trudu jego odbudowy. Obecnie zamek jest w całości zrekonstruowany, a w jego wnętrzach mają siedzibę między innymi dom kultury, biblioteka oraz Muzeum Ziemi Inowłodzkiej. Dla ruchu turystycznego zamek otworzony został niedawno, bo dopiero w 2013 roku. Wtedy zakończyły się wszelkie prace związane z rekonstrukcją budynku.

Zamek w Drzewicy

Jeśli interesują nas ciekawe i historyczne obiekty w województwie łódzkim, warto wybrać się do Drzewicy, w której znajduje się gotycko-renesansowo, całkiem spory zamek, który wybudowano na początku XVI wieku. Obiekt wykonany jest z kamienia i cegły, ma plan prostokąta o czterech narożach, a do każdego z nich przylegają wieże wykonane na planie kwadratu. Przed wiekami zamek posiadał system obronny, wokół niego znajdowały się dwie fosy przedzielone ziemnym wałem. Do dziś do zamku prowadzi most zwodzony, który jest pozostałością dawnych systemów. Co prawda zamek w dużym stopniu jest ruiną, z drugiej strony jednak trzeba brać pod uwagę czas jego powstania. Można go uznać za jedną z najlepiej zachowanych budowli w XVI wieku. Zamek w Drzewicy to doskonałe miejsce do zwiedzania dla osób, które interesują się historią i dawnymi budowlami obronnymi. Zamek od wieków stoi pusty i nieustannie popada w ruinę, jednak są szanse, że w najbliższym czasie zostanie odrestaurowany.

Dojazd

 komunikacja łódzkie


Województwo łódzkie jest doskonale skomunikowane z innymi regionami Polski i z innymi częściami świata. Przez województwo przebiegają dwie autostrady A1 i A2, prowadzące z północy na południe i zachodu na wschód Polski, wiele jest dróg ekspresowych, a osoby podróżujące koleją mogą liczyć na sprawdzone i liczne połączenia. Natomiast Port Lotniczy Łódź-Lublinek obsługuje międzynarodowe linie pasażerskie, można więc dotrzeć tu z różnych rejonów świata.

woj. łódzkie - Konferencje / Sale konferencyjne - Opinie / Rekomendacje

Dodaj opinię

Nasi partnerzy