W województwie wielkopolskim znajdziemy 217 obiektów, ośrodków oraz hoteli, które posiadają bogatą i zróżnicowaną ofertę dla biznesu. Jeśli chcesz zorganizować konferencję, szkolenie, spotkanie biznesowe czy branżowy event, w dużej ofercie obiektów z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Województwo wielkopolskie jest regionem niezwykle ciekawym pod względem historycznym i turystycznym. W Poznaniu czy Kaliszu znajdziemy przede wszystkim wyjątkowe Stare Miasta, które swoją wielkością i bogactwem architektonicznym nie ustępują nawet stolicy. W regionie sporo jest również terenów zielonych, parków krajobrazowych czy rezerwatów przyrody, które zachęcają do wędrówek leśnymi ścieżkami. Przyjeżdżając w te rejony na konferencję można mieć pewność, że po zakończeniu branżowych spotkań będzie co zwiedzać i gdzie wybrać się na aktywne spędzanie wolnego czasu.
Sale konferencyjne w województwie wielkopolskim

Sale konferencyjne w województwie wielkopolskim znajdziemy zarówno w centrach dużych miast, między innymi w Poznaniu, jak i z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w pięknych okolicznościach przyrody. Dostępne są sale o sporej powierzchni, jak i bardziej kameralne wnętrza, organizatorzy wydarzeń mogą więc wybrać takie miejsce, które będzie w stu procentach odpowiadało ich potrzebom. Dużą salę konferencyjną znajdziemy między innymi w Hotelu Moran Spa w Powidzu. Obiekt oferuje 8 sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni, wśród których największa może pomieścić nawet 300 osób. Eleganckie wnętrza, elastyczna oferta dla biznesu i piękne otoczenie to gwarancja udanego wydarzenia. Jeśli ktoś szuka natomiast małej, kameralnej sali, ciekawa propozycję posiada Life Architect Poznań. W eleganckiej, pięknie urządzonej przestrzeni można zorganizować szkolenie na 22 osoby. Do wyboru jest również całe mnóstwo innych obiektów, które przyciągają ciekawą ofertą oraz dogodnym położeniem i dojazdem.
Hotele konferencyjne w województwie wielkopolskim

W województwie wielkopolskim funkcjonuje wiele eleganckich, świetnie wyposażonych hoteli, które posiadają świetną ofertę dla klientów biznesowych. Sprawdzoną ofertę konferencyjną znajdziemy w Hotelu Safir w Poznaniu. W ofercie obiektu znajdziemy kilkanaście sal konferencyjnych o zróżnicowanej wielkości, a także świetne zaplecze noclegowe oraz gastronomiczne. Uczestnicy branżowych wydarzeń mają możliwość zakwaterowania w wygodnych i komfortowych apartamentach. Równie dobrą ofertę ma IOR Centrum Kongresowe w Poznaniu, które ma 125 miejsc noclegowych. Nie ma więc problemu ze zorganizowaniem kilkudniowych wydarzeń połączonych z zakwaterowaniem uczestników.
Atrakcje turystyczne w województwie wielkopolskim
Pałac w Rogalinie
Pałac w Rogalinie jest prawdziwą perłą architektoniczną Wielkopolski. Sam obiekt zachwyca ciekawym projektem, a jednocześnie wielkością. W parku, który znajduje się wokół obiektu rosną słynne ogromne dęby, które są pomnikami przyrody. Pałac w Rogalinie został wybudowany w XVIII wieku przez pisarza koronnego Stanisława Raczyńskiego. Potomkowie założyciela mocno ingerowali w pierwotny obiekt, dzięki czemu zyskał on nieco francuski charakter, pojawiły się doskonale utrzymane ogrody i inne inspiracje prosto z francuskiej architektury. Przez lata pałac pełnił funkcję centrum kulturalnego, nie inaczej jest też w czasach dzisiejszych. W pałacu w Rogalinie możemy obecnie podziwiać zbiory należące do poznańskiego oddziału Muzeum Narodowego. Zwiedzając cały zespół pałacowy warto również na chwilę zatrzymać się przy kościele św. Marcelina, który pełni również funkcję Mauzoleum Raczyńskich. Kościół złożony jest z dwóch kondygnacji – górna od początku pełniła funkcję pałacowej kaplicy, w dolnej natomiast chowano kolejnych przedstawicieli rodu Raczyńskich.
Zamek w Gołuchowie
Zamek w Gołuchowie to kolejna budowla, którą warto ująć w planie zwiedzania Wielkopolski. Obiekt jest budowlą wczesnorenesansową wybudowaną pod koniec XVI wieku dla starosty radziejowskiego i przebudowaną w latach późniejszych przez kolejnych właścicieli. W drugiej połowie XIX wieku zamek przebudowała Izabela Czartoryska i umieściła w nim swoją kolekcję sztuki. Od tamtej pory zamek stał się ogólnodostępnym muzeum. Obecnie w zamku znajduje się oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Zamek z biegiem czasu jest doposażony w kolejne zbiory i dodatkowe eksponaty. Po latach powróciły do niego także wszelkie dzieła należące do Izabeli Czartoryskiej. Poza ciekawymi wnętrzami, zamek w Gołuchowie jest też przepiękny i efektowny pod względem zewnętrznej bryły. To świetne miejsce na weekendowe zwiedzanie
Zamek w Kórniku
Zwiedzając zamki i pałace w Wielkopolsce nie można zapomnieć o zamku w Kórniku, który zachwyca swoim wyglądem, a także otoczeniem doskonale utrzymanego parku. Jest to piękna, zabytkowa rezydencja historycznych rodów Wielkopolski. Historia zamków sięga jeszcze czasów średniowiecznych, jednak jego obecny kształt jest zdecydowanie późniejszy – obiekt gruntownie przebudowano na początku XIX wieku. Zamek wykonany jest w stylu neogotyckim, a jego centralnym elementem są korzenie średniowiecznej warowni rycerskiej. Obecnie zamek jest udostępniony do zwiedzania, znajduje się w nim wiele eksponatów z różnych epok historycznych, a także przedmioty, które należały do dawnych właścicieli zamki. W jednej z sal znajduje się obraz Teofili Działyńskiej, która mieszkała w zamku w połowie XVIII wieku, przebudowywała go, zaprojektowała francuskie ogrody na terenie znajdującym się wokół obiektu. Obraz kobiety w białej sukni dał początek wielu legendom o Białej Damie, która podobno nocami krąży po zamkowych salach czy ogrodowych ścieżkach. Zamek w Kórniku warto zwiedzać w sezonie wiosenno-letnim, gdy najlepiej prezentuje się przepiękny ogród, będący jednym z harmonijnych elementów kompleksu zamkowego.
Licheń
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu to jeden z najbardziej masowo odwiedzanych obiektów w całej Wielkopolsce. Położony jest we wsi Licheń Stary we wschodniej Wielkopolsce. Sanktuarium to w rzeczywistości kompleks wielu obiektów wykonanych z ogromnym rozmachem, monumentalnych i wręcz porażających wielkością. W skład kompleksu wchodzą między innymi kościół, kaplica, klasztory, cmentarz, kamienna Golgota, a także muzeum budowy bazyliki oraz wiele ośrodków dla pielgrzymów czy osób potrzebujących różnorodnego wsparcia. Potężna bazylika ma swoje początki w objawieniach maryjnych, które miały tu miejsce w połowie XIX wieku. Do sanktuarium przybywają przede wszystkim pielgrzymi, nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Jeśli jednak będziemy w Wielkopolsce i akurat niedaleko Lichenia, warto zajechać i po prostu zobaczyć na żywo potężny obiekt, wybudowany na chwałę Boga, ale też pełen kosztowności i wszelkich dóbr materialnych. Zarówno sama bazylika główna, jak i dodatkowe okoliczne budowle z pewnością robią wrażenie i na pewno będą zapamiętane na długo.
Pałac myśliwski książąt Radziwiłłów w Antoninie
Pałac w Antoninie to elegancka, stylowa budowla ukryta wśród lasów i niemal wtopiona w naturalny krajobraz. Obiekt został wybudowany na początku XIX wieku jako prezent dla księcia Antoniego Radziwiłła. W odróżnieniu od większości polskich pałaców, ten w Antoninie jest drewniany, wybudowany na planie greckiego krzyża i pomalowany na kolor tak zwanej cesarskiej żółci. W pałacu w Antoninie bywały zarówno osoby ważne dla polskiej kultury, jak i takie, które z pewnością jej się nie przysłużyły. Kilka lat po wybudowaniu obiektu był tu dwukrotnie Fryderyk Chopin, o czym informują pamiątkowe tablice znajdujące się na elewacji. W czasie drugiej wojny światowej pałac był natomiast własnością Adolfa Hitlera, który otrzymał obiekt w podarunku od księcia Michała Radziwiłła. Po wojnie pałac został odbudowany i odrestaurowany, obecnie w jego wnętrzach mieści się hotel i restauracja, każdy więc ma możliwość nocowania w dawnych apartamentach. W pałacu regularnie odbywają się również imprezy muzyczne, wśród których największą jest Międzynarodowy Festiwal Chopin w Barwach Jesieni.
Dojazd

Wielkopolska jest regionem, w którym krzyżuje się kilka szlaków komunikacyjnych, między innymi trasa z Europy Zachodniej do Rosji oraz z Gdańska na południe Europy. W regionie biegnie jedna autostrada A2, kilka dróg ekspresowych, kilkanaście krajowych i wojewódzkich. Doskonale rozwinięta jest kolej, a główne węzły kolejowe to Poznań, Piła, Leszno i Ostrów Wielkopolski. Województwo wielkopolskie posiada również lotnisko Poznań-Ławica. Region jest więc świetnie skomunikowany z innymi regionami kraju i resztą świata również. Uczestnicy konferencji czy spotkań biznesowych mają więc wiele możliwości wygodnego i bezproblemowego dotarcia na miejsce spotkania.