Tu znajdziesz doskonałe miejsce na konferencje

Wrocław – ponad 120 sal na udaną konferencję

Wrocław jest bardzo atrakcyjnym miastem, które stale się rozwija. Położone jest ono w południowo - zachodniej Polsce, nad rzeką Odrą, na Nizinie Śląskiej, w województwie dolnośląskim. Dogodna lokalizacja i świetne połączenie z innymi większymi miastami w kraju sprawia, że Wrocław jest bardzo często odwiedzany nie tylko przez turystów, ale i przez większe i mniejsze firmy, które decydują się na organizację wybranego wydarzenia firmowego w tym niezwykłym miejscu. Zaplecze konferencyjne tego miasta jest naprawdę zachwycające. Nie brakuje tutaj obiektów małych, kameralnych, jak i widowiskowych, przestrzennych, dużych powierzchni, w których można zorganizować różnego rodzaju imprezy biznesowe. Wrocław uważany jest za jedno z najpiękniejszych, jak i najbardziej klimatycznych miast w Polsce. Dlatego tak wiele firm wybiera właśnie to miasto na miejsce spotkania swoich pracowników. Kilkadziesiąt obiektów z salami konferencyjnymi nieustannie dba o to, aby ich klienci byli zadowoleni z ich usług.

Małe i kameralne sale konferencyjne we Wrocławiu 


Małe i kameralne sale konferencyjne we Wrocławiu
Wrocław – miasto udanych konferencji
 sale konferencyjne we Wrocławiu
WrocławSzukając sali konferencyjnej we Wrocławiu, na początku należy określić ilość uczestników danego wydarzenia biznesowego. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w przypadku mniejszej grupy osób, warto poszukać klimatycznych, kameralnych obiektów, które oferują małe sale konferencyjne. Wybór takiej oferty będzie świetnym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli skupić się na uczestnikach - co więcej, będzie korzystniejsze finansowo, ponieważ nie będzie trzeba ponosić kosztów wynajęcia dużego pomieszczenia konferencyjnego. Wybór małych, kameralnych sal szkoleniowych we Wrocławiu jest bardzo duży. Jest wiele atrakcyjnych obiektów, które zachwycają nie tylko cenami i wnętrzami, ale i jakością świadczonych usług. Personel tych miejsc perfekcyjnie dba o komfort i wygodę klientów oraz stale czuwa nad prawidłowym przebiegiem każdego wydarzenia biznesowego, takiego jak seminarium. Do najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych obiektów z małymi i kameralnymi salami konferencyjnymi we Wrocławiu zalicza się:

1.HP Park Plaza, ul. Bolesława Drobnera 11-13, 50-257 Wrocław, 6 sal konferencyjnych. 
2. Hotel Jester, Ul. Kowalska 63, 51-427 Wrocław, 2 sale konferencyjne. 
3. Hotel Patio, ul. Kiełbaśnicza 24, 50-110 Wrocław, 3 sale konferencyjne. 
4. Hotel Duet, ul. Świętego Mikołaja 47, 50-127 Wrocław, 2 sale konferencyjne. 

Sale konferencyjne na powyżej 300 osób we Wrocławiu 


Sale konferencyjne na powyżej 300 osób we Wrocławiu
Sale konferencyjn we Wrocławiu
 Wrocławiu
Sale konferencyjne w hotelach we WrocławiuWe Wrocławiu oprócz kameralnych przestrzeni konferencyjnych, dostępne są również sale mogące pomieścić ponad aż 300 osób. Ofert takich miejsc jest bardzo dużo - obiekty konkurują ze sobą tworząc atrakcyjne pakiety oraz oferując coraz to nowsze udogodnienia i rozwiązania techniczne. Praktycznie w większości takich pomieszczeń jest już dostępny bezprzewodowy Internet i mikrofon bezprzewodowy, a klimatyzacja stała już się niezbędnym minimum. Wśród wyposażenia sal konferencyjnych na ponad 300 uczestników nie brakuje też projektorów multimedialnych, podwieszanych ekranów, sufitowego profesjonalnego nagłośnienia z regulacją głośności, możliwości zaciemnienia sali, mównic, tablic suchościeralnych i interaktywnych, sterowania oświetleniem i ogrzewaniem, mobilnych ścianek z monitorami Led i wielu innych przyciągających uwagę urządzeń multimedialno – konferencyjnych. Wśród najchętniej wybieranych i najwyżej ocenianych hoteli z salami konferencyjnymi na powyżej 300 osób we Wrocławiu wyróżnia się:

1.Scandic, ul. Piłsudskiego 49/57 Wrocław, 10 sal konferencyjnych 
2. STARA GARBARNIA BANQUET PARK, Wielkopolska 72, 54-027 Wrocław, 8 sal konferencyjnych. 
3. DoubleTree by Hilton, Podwale 84, 50-414 Wrocław, 11 sal konferencyjnych. 
4. Q Hotel, Zaolziańska 2, 53-334 Wrocław, 5 sal konferencyjnych. 

Sale konferencyjne na powyżej 500 osób we Wrocławiu 


Sale konferencyjne na powyżej 500 osób we Wrocławiu 
Wrocław – miasto udanych konferencji 
 konferencja
Sale we WrocławiuMoże się wydawać, że znalezienie sali konferencyjnej na powyżej 500 osób jest ciężkim zadaniem – ale wcale tak nie jest, zwłaszcza we Wrocławiu, który oferuje wiele interesujących obiektów, w których można zorganizować wydarzenie biznesowe dla tak dużej grupy uczestników. Ponadto te hotele zapewniają także możliwość rezerwacji noclegu w tym samym miejscu, w którym będzie odbywać się konferencja. Jest to ogromnym atutem, ponieważ organizacja noclegu dla tak dużej grupy osób mogłaby być skomplikowana. Dlatego, aby uchronić się przed rozbijaniem grupy na kilka mniejszych i wysyłanie każdej w inne miejsce, warto zdecydować się na jeden z najlepszych hoteli we Wrocławiu, który w swojej ofercie ma zarówno zaplecze konferencyjne, jak i noclegowe dla grup powyżej 500 osób. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy oraz wpłynie na komfort uczestników danego wydarzenia. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej wybieranych i najwyżej ocenianych obiektów z salami konferencyjnymi we Wrocławiu:
1. Hotel Śląsk, ul. Oporowska 60, 53-434 Wrocław, 6 sal konferencyjnych. 
2. Ibis Styles Wroclaw Centrum, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 3, 50-083 Wrocław, 12 sal konferencyjnych. 
3. Terminal Hotel, Rakietowa 33, 54-615 Wrocław, 5 sal konferencyjnych. 
4. Haston City Hotel, ul. Irysowa 1-3, 51-117 Wrocław, 14 sal konferencyjnych. 

Sale konferencyjne w hotelach we Wrocławiu 

Wrocław jest bardzo popularnym miastem pod względem organizowania udanych konferencji biznesowych. Klienci są zachwyceni poziomem usług, jakie oferują im poszczególne obiekty. Ilość hoteli z zapleczem kongresowym stale się rozrasta. Wiąże się to z coraz większym zapotrzebowaniem na tego typu miejsca. Firmy stale poszukują obiektów, w których mogliby nie tylko zorganizować konferencję na najwyższym poziomie, ale i umilić czas uczestników poza szkoleniami. Dlatego szukają hoteli, które posiadają w swojej ofercie wiele innych udogodnień. Nie chodzi tu o samą możliwość noclegu, ale i o ofertę relaksu oraz rekreacji. Organizatorzy wydarzeń biznesowych chcą łączyć konferencje z integracjami swoich pracowników. Hotele dysponujące świetnie wyposażonymi salami szkoleniowymi, ale i zapleczem SPA, fitness, barem, siłownią, wyśmienitą kuchnią czy też terenem zielonym z grillem lub ogniskiem przy obiekcie, są obecnie najchętniej poszukiwanymi. To właśnie takie obiekty znaleźć można tu we Wrocławiu.

Wrocław - 114 obiektów, ośrodków, hoteli konferencyjnych

Haston City Hotel
Wrocław
Haston City Hotel

Zaplecze konferencyjne obiektu

Haston City Hotel posiada bardzo bogate zaplecze konferencyjne, które charakteryzuje się nowoczesnymi salami i profesjonalną obsługą. Do dyspozycji klientów jest Sala Rolls Royce (590 m²) - największa; Sala Chrysler (380 m²); Sala Jaguar (160 m²); Sala Packard (42 m²); Sala Bentley (42 m²); Sala Cadillac (98 m²); Sala Chevrolet (45 m²); Sala Lincoln (45 m²) oraz Sala Ford (45 m²). Wszystkie sale są klimatyzowane oraz posiadają standardowe wyposażenie konferencyjne, dzięki czemu wszystkie wydarzenia przeprowadzane są w profesjonalny sposób. Pomieszczenia posiadają między innymi: nagłośnienie sufitowe lub frontowe, podwieszane projektory multimedialne i ekrany, panele do sterowania klimatyzacją i oświetleniem, flipcharty, tablice suchościeralne, pilot do zmiany slajdów i wskaźnik laserowy.

Lokalizacja

Haston City Hotel jest ekskluzywnym obiektem biznesowym położonym we Wrocławiu. Znajduje się on przy głównej drodze wyjazdowej w kierunku Poznania, między Autostradową Obwodnicą a Obwodnicą Śródmiejską.
 

HP Park Plaza
Wrocław
HP Park Plaza

Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel HP Park Plaza Wrocław dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym. Dzięki nowocześnie wyposażonym pomieszczeniom można w nim zorganizować różne spotkania biznesowe. Do dyspozycji klientów jest 6 klimatyzowanych sal: Meander – powierzchnia 63 m², dla 60 osób, wyróżnia się estetycznymi witrażami przedstawiającymi wrocławskie wieże; Dalia – powierzchnia 55 m²,  dla 40 osób; Lilia – powierzchnia 47 m², dla 40 osób; Malwa – powierzchnia 47 m², dla 40 osób, Azalia – powierzchnia 45 m², dla 30 osób, Róża - powierzchnia 49 m², dla 30 osób. Wszystkie sale wyposażone są w nagłośnienie, dostęp do Internetu, światło dzienne, flipchart, zaciemnienie, projektor oraz ekran. W hotelu dostępny jest również VIP ROOM, który jest idealny do przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych.

Lokalizacja

Hotel HP Park Plaza Wrocław to czterogwiazdkowy hotel, położony w samym centrum Wrocławia, w niedalekiej odległości od rynku i urokliwego Ostrowa Tumskiego. Bliskość różnorodnych atrakcji jest zdecydowanym atutem tego obiektu.

 

Scandic Wrocław
Wrocław
Scandic Wrocław

Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel Scandic Wrocław w swojej ofercie posiada 10 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 588 m², przy czym największa sala ma powierzchnię 250 m² i może pomieścić aż 300 osób. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w profesjonalny projektor multimedialny, mikser AV, mikrofony, oświetlenie studyjne, flipchart, ekran, niezbędnik konferencyjny, długopisy, notesy, kamery oraz bezprzewodowy Internet. Warto tu dodać, że obiekt serwuje swoim gościom wodę Scandic, a wszystkie materiały konferencyjne oznaczone są certyfikatem ekologicznym. Zaletą tego hotelu jest to, że dysponuje on dedykowanym opiekunem, który wyznaczany jest do konkretnych wydarzeń i dba o to, aby przebiegały one sprawnie, bezproblemowo.

Lokalizacja

Hotel Scandic Wrocław znajduje się w samym centrum Wrocławia, na rogu dwóch głównych ulic, które otoczone są teatrami, Operą Wrocławską i Filharmonią. Położony on jest w bezpośrednim sąsiedztwie wspaniałego Starego Miasta i wielu innych wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych tego miasta.

 

Wrocławski Park Technologiczny
Wrocław
Wrocławski Park Technologiczny

Zaplecze konferencyjne obiektu 

Właśnie w takim miejscu jak Wrocławski Park Technologiczny każdy znajdzie odpowiednie dla siebie lub swojej firmy bogate zaplecze szkoleniowe i konferencyjne. Do użytku mamy cztery sale konferencyjne, wśród których największa z nich pomieści 150 osób. Wszystkie sale konferencyjne wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt oraz nagłośnienie, które zostało dostosowane w odpowiedni sposób do każdej z sal. Bezpłatny dostęp do WiFi oraz odpowiednia aranżacja przestrzeni wewnątrz sal sprawi, że każde wydarzenie odbędzie się bez najmniejszych zakłóceń czy niedogodności. Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość zamówienia cateringu dla gości danego szkolenia lub konferencji w jednej z naszych restauracji. 

Lokalizacja

Wrocławski Park Technologiczny to doskonałe zaplecze konferencyjne, a lokalizacja Parku w niewielkiej odległości od centrum Wrocławia jest korzystnym rozwiązaniem dla gości biznesowych przyjeżdżających do Wrocławia. W pobliżu znajduje się port lotniczy Wrocław-Ławica oraz trasy wylotowe z miasta.

Hotel Jester
Wrocław
Hotel Jester

Zaplecze konferencyjne obiektu

W Hotelu Jester istnieje możliwość organizowania konferencji, spotkań biznesowych, szkoleń i wielu innych wydarzeń firmowych. Obiekt dysponuje dwoma salami szkoleniowymi: małą dla maksymalnie 60 osób oraz dużą dla nie więcej jak 150 uczestników. Pomieszczenia wyposażone są w standardowy sprzęt konferencyjny, taki jak: rzutnik multimedialny, flamastry, tablica, telefon konferencyjny, sprzęt nagłaśniający, Internet bezprzewodowy, Tv oraz DVD. Za dodatkową opłatą można wynająć flipcharty czy też zamówić serwis kawowy lub obiad. Atutem pomieszczeń konferencyjnych tego hotelu jest to, że sale są klimatyzowane oraz można je zaciemnić. Ważne jest także to, że hotel zapewnia fachową i bardzo miłą obsługę, która jest do dyspozycji klientów przez cały czas trwania wydarzenia biznesowego.

Lokalizacja

Hotel Jester położony jest we Wrocławiu przy ulicy Kowalskiej 63, w okolicy centrum handlowego „Korona”. Jest to bardzo dogodna lokalizacja, która pozwala w szybki sposób dotrzeć w atrakcyjne miejsca tego miasta.

Hotel Patio
Wrocław
Hotel Patio

Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel Patio Old Town w swojej ofercie posiada nowoczesne sale konferencyjne, które idealnie nadają się do organizowania różnych spotkań biznesowych, na przykład konferencje. Do dyspozycji gości są sale szkoleniowe o różnych powierzchniach. Wyróżnić tutaj można Salę Konferencyjną Cracovia o powierzchni 65 m², która jest podzielona filarem na dwie części: szkoleniową oraz strefę chill out, w której można napić się kawy podczas przerwy. To klimatyzowane pomieszczenie przeznaczone jest dla maksymalnie 45 osób, wyposażone jest w tablice suchościeralne, flipcharty, Internet, rzutnik multimedialny, TV, ekran. W obiekcie jest też klimatyzowana Sala Konferencyjna Vratislavia (63 m²) dla 60 osób z flipchartami, tablicami, ekranem, rzutnikiem i WiFi.

Lokalizacja

Hotel Patio Old Town jest kameralnym hotelem znajdującym się w historycznej kamienicy we Wrocławiu. Położony on jest 50 metrów od wrocławskiego Rynku. Jest to idealna lokalizacja, która sprawia, że można wybrać dowolny kierunek zwiedzania tego miasta.

 

The Granary - La Suite Hotel
Wrocław
The Granary - La Suite Hotel

Zaplecze konferencyjne obiektu

Zaplecze konferencyjne hotelu The Granary – La Suite jest bardzo rozbudowane. Obiekt oferuje pięć sal bankietowo – konferencyjnych o powierzchni od 8 do 100 m². Największym pomieszczeniem jest sala Grande (100 m²). Wyróżnia się ona nowoczesnym designem, oryginalną aranżacją. W hotelu dostępna jest również Sala Ogrodowa (45 m²), która odznacza się delikatnym wystrojem, elegancją oraz dostępem do hotelowego ogrodu. Do wynajęcia jest też Sala Ceglana (28 m²) charakteryzująca się ciepłem cegieł, okazałymi sklepieniami. W hotelu The Granary – La Suite znajduje się także Sala Mała (8 m²) - jest ona najmniejsza, idealna do kameralnych spotkań. Obiekt ceniony jest też za profesjonalną obsługę oraz za wyśmienitą kuchnię - Restauracja Mennicza Fusion.

Lokalizacja

The Granary - La Suite Hotel to wyjątkowy hotel butikowy w samym centrum Wrocławia. Położony on jest przy ulicy Menniczej 24 w niedalekiej odległości od Rynku Głównego. Świetna lokalizacja ułatwia szybkie dotarcie do wszystkich atrakcji tego miasta.
 

Hotel Europeum
Wrocław
Hotel Europeum


Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel Europeum wyróżnia się atrakcyjnym zapleczem konferencyjnym. Do dyspozycji klientów biznesowych są 4 pomieszczenia o całkowitej powierzchni 145 m², mogące pomieścić do 140 uczestników. Jest to więc świetne miejsce do zorganizowania spotkań biznesowych, szkoleń czy też wielu innych wydarzeń. Hotel Europeum udostępnia: Salę Konferencyjną nr 1 dla maksymalnie 8 osób, o powierzchni 18 m² - kameralna, z pięknym widokiem na ulicę Kazimierza Wielkiego; Salę Konferencyjną nr 2 dla 36 gości, o powierzchni 38 m²; Salę Konferencyjną nr 3 o powierzchni 63 m², dla maksymalnie 70 osób - jest to największe pomieszczenie; Salę Konferencyjną nr 4 dla maksymalnie 45 gości, o powierzchni 44 m².

Lokalizacja

Hotel Europeum położony jest w samym sercu Wrocławia przy ulicy Kazimierza Wielkiego 27a. Jest to dogodna lokalizacja ze względu na bezpośrednie połączenie z dworcem autobusowym i kolejowym. W pobliżu tego obiektu znajduje się Rynek Główny, Plac Solny, Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, Hala Stulecia czy ZOO.
 

Hotel Duet
Wrocław
Hotel Duet


Zaplecze konferencyjne obiektu

W Hotelu Duet istnieje możliwość zorganizowania różnego rodzaju wydarzeń firmowych. Obiekt oferuje nowoczesne sale konferencyjne, które świetnie nadają się do przeprowadzania w nich szkoleń, narad, prezentacji czy też negocjacji. Do wyboru jest duża sala konferencyjna o powierzchni 87 m², mieszcząca do 60 gości. Jest ona klimatyzowana, posiada tablice suchościeralne, flipcharty, ekran, projektowy multimedialne i bezprzewodowy Internet. W Hotelu Duet można także wynająć Business Room - jest to małe pomieszczenie konferencyjne o powierzchni 23 m², które jest w stanie pomieścić do 16 uczestników. Wyposażone jest ono w komputer PC z dostępem do internetu, Wifi oraz urządzenie wielofunkcyjne. Atutem tego hotelu jest też profesjonalna obsługa oraz catering.

Lokalizacja

Hotel Duet znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Świętego Mikołaja 47, w niedalekiej odległości od Rynku - około 300 metrów. Jest to okolica komercyjno – biznesowa, która słynie nie tylko z zabytków, ale i z rozmaitych wydarzeń kulturowych.
 

Hotel Bugatti
Wrocław
Hotel Bugatti

Zaplecze konferencyjne obiektu

W Hotelu Bugatti*** istnieje możliwość wynajęcia sali konferencyjnej, w której można zorganizować różnego rodzaju wydarzenia biznesowe. Obiekt dysponuje 2 klimatyzowanymi salami. Pierwsza z nich – Sala Bankietowa, ma powierzchnię 100 m² i może pomieścić do 120 osób. Druga sala – Sala Konferencyjna, ma mniejszą powierzchnię - 48 m², przeznaczona jest dla maksymalnie 50 uczestników. Pomieszczenia wyposażone są w dostęp do Internetu, ekran, tablicę flipchart, dobrej jakości nagłośnienie, rzutnik pisma, światło dzienne, mechanizm zaciemnienia sali. Klienci mogą też liczyć na wsparcie obsługi hotelu podczas całego wydarzenia.

Lokalizacja

Hotel Bugatti*** Wrocław położony jest w zachodniej części miasta przy ulicy Kosmonautów 328. Idealna lokalizacja sprawia, że można do niego dotrzeć w szybkim czasie z każdego miejsca we Wrocławiu. Od lotniska Starachowice oddalony jest zaledwie o 5,5 kilometra. Jego atutem jest otoczenie rozległymi zielonymi terenami, co zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
 

Hotel Śląsk
Wrocław
Hotel Śląsk

Zaplecze konferencyjne obiektu

Hotel Śląsk jest idealnym miejscem na zorganizowanie różnego rodzaju wydarzeń biznesowych. Do dyspozycji klientów jest 6 sal szkoleniowo – konferencyjnych, o łącznej powierzchni 620 m², dla około 580 uczestników. Zaletą jest to, że istnieje możliwość dowolnego łączenia, jak i dzielenia sal, dzięki czemu każdy klient dostosuje odpowiednią dla siebie przestrzeń. Dodatkowo ten nowoczesny obiekt udostępnia duży hol, balkon oraz taras, gdzie każdy może zaczerpnąć świeżego powietrza podczas przerwy w wydarzeniu. W Hotelu Śląsk można wynająć Salę Stalową 1 na 250 osób, Salę Stalową 2, Salę Spiżową, Salę Niklową, Salę Żelazną, a także Salę Srebrną.

Lokalizacja

Hotel Śląsk znajduje się w spokojnej i zielonej okolicy w centrum Wrocławia, przy ulicy Oporowej 60. Ceniony jest za bliskość najatrakcyjniejszych miejsce tego miasta, takich jak Rynek Główny. Jest on też świetnie skomunikowany, ponieważ z pobliskiego przystanku komunikacji miejskiej, co kilka minut odjeżdża jakiś autobus w różnych kierunkach miasta.

 

Rakietowa 33, Wrocław

tel. 71 773 55 75

ul.Ruska 37-38, Wrocław

tel. 695 425 465, 603 934 883

ul. Św. Marii Magdaleny 2, Wrocław

tel. 71 797 98 00

ul. Parkowa 8, Wrocław

tel. 71 736 04 00

ul. Wystawowa 1, Wrocław

tel. 71 347 51 50

img

Konferencje we Wrocławiu

Baza konferencyjna we Wrocławiu obejmuje aż 112 obiektów. Wybierać można spośród ofert hoteli, centrów biznesowych czy ośrodków sportowych.

Ostrów Tumski

Wrocław to największe miasto i zarazem stolica województwa Dolnośląskiego. Położony, na Nizinie Śląskiej nad rzeką Odrą, jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce. Jak przystało na dużą metropolię można tu spędzać czas na różne sposoby. Nie wypada nie wspomnieć o Wrocławskiej Starówce i Ostrowie Tumskim. Jest to przepiękna, najstarsza część Wrocławia, datowana na początek X wieku. Miasto kusi dużą liczba muzeów oraz galerii . Dla fanów aktywnego wypoczynku przygotowano min. Park Linowy na Wyspie Opatowickiej czy rolkostradę. Doskonale rozwinięta sieć ścieżek rowerowych pozwala na podróż jednośladem po różnych częściach miasta. Osobom lubiących przyrodę polecamy Afrykarium, we wrocławskim Zoo, to jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Odpoczywać można w wielu parkach i ogrodach udostępnianych turystom. W tutejszym ogrodzie botanicznym podziwiać można prawie 12 tysięcy roślin.

Konferencje we Wrocławiu – co warto zobaczyć

Rynek we WrocławiuWrocław jest jednym z najpiękniejszych polskich miast, często nazywanym także Wenecją północy. Aby zwiedzić całe miasto nie wystarczy jeden dzień czy nawet weekend. Warto więc skupić się na najciekawszych obiektach. Jednym z nich jest Wrocławski rynek, jeden z największych rynków w Polsce, który tętni życiem praktycznie o każdej porze roku. Znajdziemy tu sporo zabytków, kościołów z wielowiekową historią, a także nieco bardziej nowoczesnych obiektów, jak choćby ciekawa fontanna, która prezentuje piękne iluminacje pełne wody i światła. Na wrocławskim rynku można też spotkać wiele spośród 400 krasnali, które zlokalizowane są w całym mieście i sprawiają, że Wrocław ma swój niepowtarzalny klimat. Wrocławski rynek słynął ze swojej pięknej architektury już przed wiekami, niestety został niemal doszczętnie zniszczony w trakcie drugiej wojny światowej. Z biegiem czasu wszystkie obiekty odbudowano lub odrestaurowano i teraz rynek we Wrocławiu jest prawdziwą chlubą miasta.

Panorama RacławickaPanorama Racławicka we Wrocławiu jest jednym z najważniejszych punktów na planie zwiedzania miasta. To monumentalny obraz cykloramiczny, namalowany przez zespół malarzy w latach 1893-94. Dzieło ma potężne rozmiary 1,5 metra x 11,4 metra. Można je więc oglądać naprawdę przez długi czas, podziwiając kolejno wszystkie szczegóły i detale, które znalazły się na obrazie. Obraz przedstawia bitwę pod Racławicami, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń insurekcji kościuszkowskiej. Rotunda Panoramy Racławickiej jest widoczna z daleka, nie ma więc problemu z odnalezieniem jej na planie miasta. Obraz wielokrotnie okrzyknięty był najpiękniejszą panoramą na świecie. Dla zwiedzających jest udostępniany praktycznie codziennie, przez siedem dni w tygodniu. Bez względu na dzień, w którym zwiedzamy Wrocław, Panoramę Racławicką można obejrzeć zawsze.

Ratusz wrocławskiJednym z piękniejszych obiektów, jakie znajdują się na wrocławskiej starówce, jest Stary Ratusz, późnogotycki obiekt z ponad 66-metrową wieżą zegarową. Znajduje się na niej najstarszy w Polsce dzwon zegarowy, który nadal sprawnie działa. Na ratuszu znajduje się aż 5 tarcz zegarowych – cztery znajdują się na wieży i wskazują strony świata, piątą natomiast można znaleźć na wschodniej elewacji budynku. Codziennie z wieży wygrywany jest Hejnał Wrocławski, który jest jednym z symboli miasta. Stary ratusz ma przepiękną architekturę i świetnie prezentuje się z zewnątrz, ale warto również zwiedzić jego wnętrze. Mieści się w nim obecnie Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, natomiast w ratuszowych piwnicach funkcjonuje Piwnica Świdnicka, która jest najstarszą restauracją w Europie. Co ciekawe, w piwnicy można znaleźć tajne przejście podziemne, które prowadzi do kamienicy znajdującej się po drugiej stronie rynku. Kiedyś znajdował się w niej browar, a przejściem piwo transportowano do restauracji.

Ostrów Tumski we WrocławiuW czasie zwiedzania Wrocławia nie można zapomnieć o jednej z najpiękniejszych dzielnic Wrocławia, czyli Ostrowie Tumskim. To najstarsza część miasta, która wybudowana została na wyspie. Znajdziemy tam przede wszystkim zabytki sakralne. Ostrów Tumski jest miejscem zarówno magicznym, jak i symbolicznym – to właśnie w tym miejscu zaczyna się bowiem ponad tysiącletnia historia Wrocławia. Choć osada została założona przez Piastów Śląskich, w XIV wieku została sprzedana władzom kościelnym. Na Ostrowie Tumskim mieszkał między innymi Mikołaj Kopernik. Obecnie Ostrów Tumski nie jest wyspą, można więc wybrać się bezproblemowo na spacer dawnymi ulicami, przy których górują monumentalne kościoły oraz inne dawne zabytki, które doskonale zachowały się do dzisiejszych czasów. Najważniejszym obiektem jest z pewnością potężna archikatedra św. Jana Chrzciciela, która doskonale prezentuje się zarówno od zewnątrz, jak i we wnętrzu. Turyści mają możliwość wejścia na wieżę kościoła i podziwiać z góry przepiękny widok na starą dzielnicę Wrocławia.

Muzeum Narodowe we WrocławiuMiłośnicy zwiedzania, poznawania historii i eksponatów z dawnych czasów powinni koniecznie w trakcie zwiedzania Wrocławia wygospodarować czas na wyprawę do Muzeum Narodowego. Jest to jedno z głównych muzeów Dolnego Śląska. Znajduje się w gmachu głównym oraz trzech oddziałach: Panoramie Racławickiej, Pawilonie Czterech Kopuł oraz Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. W głównym budynku muzeum znajduje się ponad 200 tysięcy przeróżnych eksponatów, które reprezentują różne dziedziny sztuki i różne epoki. Sporo jest dzieł dawnych, ale również wiele eksponatów pochodzi od twórców z czasów bardziej nam współczesnych. Aby dokładnie i na spokojnie zwiedzić muzeum i wszystkie udostępnione do zwiedzania części, warto poświęcić na nie co najmniej kilka godzin. Muzeum Narodowe we Wrocławiu zachwyca nie tylko eksponatami, ale również wspaniałą architekturą budynku oraz aranżacją wnętrza. Monumentalne sale, przestronne hole i wspaniałe dekoracje wnętrza sprawiają, że tym bardziej można poznać niezwykły klimat i bliskość dawnej historii.

Plac Solny we Wrocławiu – film przedstawia Pal solny wraz z jego tajemnicami.Kolejka linowa Polinka - Kolejka Polinka wozi ludzi między brzegami rzekiTopacz muzeum motoryzacjiMuzeum Uniwersytetu Wrocławskiego – a w nim jedna z głównych atrakcji Aula LeopoldinaOpera WrocławskaMuzeum sztuki nowoczesnej Wrocław – otwarte w 2016 rokuOgród botaniczny we WrocławiuSale konferencyjne we Wrocławiu

sale_konferencyjne_wroclaw

Jeśli w wyborze miejsca na konferencje kierujesz się rankingami to oferta, Qubus Hotel Wrocław, jest dla Ciebie. Obiekt był wielokrotnie nagradzany w serwisach TripAdvisor oraz Expedia. Centrum Konferencyjne oferuje przestrzenie idealne do organizacji nie tylko konferencji, ale także bankietów, spotkań biznesowych, prezentacji czy rozmów rekrutacyjnych. W 2 klimatyzowanych salach, z ruchomymi dźwiękoszczelnymi ścianami, znajdzie się aż 80 miejsc dla gości, w zależności od ustawień krzeseł. Hotel przygotował dedykowaną ofertę noclegowa i śniadaniowa dla gości biznesowych.

Sale konferencyjne z noclegiem we Wrocławiu

konferencje_z_noclegiem_wrtoclaw

W okolicy Placu Solnego znajduje się Hotel Europeum. akcenty. Budynek hotelu powstał na bazie jednego z najbardziej awangardowych projektów we Wrocławiu. Do udgoodnień dla gości można zaliczyć dźwiękoszczelne okna, indywidualnie regulowaną klimatyzację, dostęp do szerokopasmowego oraz bezprzewodowego internetu, nowoczesną siłownię i saunę. Największa z 4 sal oferuje 70 miejsc w ustawianiu teatralnym. Dla gości z poza Wrocławia idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z 38 luksusowych, przestronnych pokoi. Na terenie Centrum konferencyjnego Europeum znajduje się parking podziemny.

Pełną ofertę konferencyjną z całego województwa Dolnośląskiego znajdziesz tutaj: Sale Konferencyjne Dolnośląskie. Wyboru można dokonać spośród 294 obiektów.

Jeśli szukasz czegoś z dala od miejskiego zgiełku czy smogu polecamy zapoznć się z ofertą 60 obiektów położonych w Karkonoszach. Lista dostępnych obiektów: Obiekty Konferencyjne w Karkonoszach

Dojazd do Wrocławia

Dojazd do Wrocławia możliwy jest najdłuższą autostradą w Polsce, autostradą A4, która łączy Zachód ze Wschodem. Rozwinięta siec trakcji kolejowej pozwala na szybki dojazd do różnych części kraju, bez korków i stresu, a stacja Wrocław Główny posiada też walory architektoniczne. Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika, międzynarodowy port lotniczy położony w odległości ok. 10 km na zachód od Centrum, zapewnia połączenia lotnicze z wieloma miastami Europy oraz loty krajowe.

samolot_wrc


Sale konferencyjne w okolicy Wrocławia

Logo ośrodka
img      7
sal
konferencyjnych
img     2500
Największa
sala
img     -
Miejsc
noclegowych

Logo ośrodka
img      4
sale
konferencje
img     160
Największa
sala
img     100
Miejsc
noclegowych

www.borowianka.pl

img      5
sal
konferencyjnych
img     250
Największa
sala
img     -
Miejsc
noclegowych
Logo ośrodka
img      8
sal
konferencyjnych
img     150
Największa
sala
img     50
Miejsc
noclegowych

Logo ośrodka
img      2
sale
konferencje
img     100
Największa
sala
img     170
Miejsc
noclegowych

Nasi partnerzy