Wrocław to największe miasto i zarazem stolica województwa Dolnośląskiego. Położony, na Nizinie Śląskiej nad rzeką Odrą, jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce. Jak przystało na dużą metropolię można tu spędzać czas na różne sposoby. Nie wypada nie wspomnieć o Wrocławskiej Starówce i Ostrowie Tumskim.
Jest to przepiękna, najstarsza część Wrocławia, datowana na początek X wieku. Miasto kusi dużą liczba muzeów oraz galerii . Dla fanów aktywnego wypoczynku przygotowano min. Park Linowy na Wyspie Opatowickiej czy rolkostradę. Doskonale rozwinięta sieć ścieżek rowerowych pozwala na podróż jednośladem po różnych częściach miasta.
Osobom lubiących przyrodę polecamy Afrykarium, we wrocławskim Zoo, to jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Odpoczywać można w wielu parkach i ogrodach udostępnianych turystom. W tutejszym ogrodzie botanicznym podziwiać można prawie 12 tysięcy roślin.
Konferencje we Wrocławiu – co warto zobaczyć
-
Rynek we Wrocławiu
Wrocław jest jednym z najpiękniejszych polskich miast, często nazywanym także Wenecją północy. Aby zwiedzić całe miasto nie wystarczy jeden dzień czy nawet weekend. Warto więc skupić się na najciekawszych obiektach. Jednym z nich jest Wrocławski rynek, jeden z największych rynków w Polsce, który tętni życiem praktycznie o każdej porze roku.
Znajdziemy tu sporo zabytków, kościołów z wielowiekową historią, a także nieco bardziej nowoczesnych obiektów, jak choćby ciekawa fontanna, która prezentuje piękne iluminacje pełne wody i światła. Na wrocławskim rynku można też spotkać wiele spośród 400 krasnali, które zlokalizowane są w całym mieście i sprawiają, że Wrocław ma swój niepowtarzalny klimat.
Wrocławski rynek słynął ze swojej pięknej architektury już przed wiekami, niestety został niemal doszczętnie zniszczony w trakcie drugiej wojny światowej. Z biegiem czasu wszystkie obiekty odbudowano lub odrestaurowano i teraz rynek we Wrocławiu jest prawdziwą chlubą miasta.
- Panorama Racławicka
Panorama Racławicka we Wrocławiu jest jednym z najważniejszych punktów na planie zwiedzania miasta. To monumentalny obraz cykloramiczny, namalowany przez zespół malarzy w latach 1893-94. Dzieło ma potężne rozmiary 1,5 metra x 11,4 metra. Można je więc oglądać naprawdę przez długi czas, podziwiając kolejno wszystkie szczegóły i detale, które znalazły się na obrazie.
Obraz przedstawia bitwę pod Racławicami, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń insurekcji kościuszkowskiej. Rotunda Panoramy Racławickiej jest widoczna z daleka, nie ma więc problemu z odnalezieniem jej na planie miasta. Obraz wielokrotnie okrzyknięty był najpiękniejszą panoramą na świecie.
Dla zwiedzających jest udostępniany praktycznie codziennie, przez siedem dni w tygodniu. Bez względu na dzień, w którym zwiedzamy Wrocław, Panoramę Racławicką można obejrzeć zawsze.
- Ratusz wrocławski
Jednym z piękniejszych obiektów, jakie znajdują się na wrocławskiej starówce, jest Stary Ratusz, późnogotycki obiekt z ponad 66-metrową wieżą zegarową. Znajduje się na niej najstarszy w Polsce dzwon zegarowy, który nadal sprawnie działa.
Na ratuszu znajduje się aż 5 tarcz zegarowych – cztery znajdują się na wieży i wskazują strony świata, piątą natomiast można znaleźć na wschodniej elewacji budynku. Codziennie z wieży wygrywany jest Hejnał Wrocławski, który jest jednym z symboli miasta. Stary ratusz ma przepiękną architekturę i świetnie prezentuje się z zewnątrz, ale warto również zwiedzić jego wnętrze.
Mieści się w nim obecnie Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, natomiast w ratuszowych piwnicach funkcjonuje Piwnica Świdnicka, która jest najstarszą restauracją w Europie. Co ciekawe, w piwnicy można znaleźć tajne przejście podziemne, które prowadzi do kamienicy znajdującej się po drugiej stronie rynku. Kiedyś znajdował się w niej browar, a przejściem piwo transportowano do restauracji.
- Ostrów Tumski we Wrocławiu
W czasie zwiedzania Wrocławia nie można zapomnieć o jednej z najpiękniejszych dzielnic Wrocławia, czyli Ostrowie Tumskim. To najstarsza część miasta, która wybudowana została na wyspie. Znajdziemy tam przede wszystkim zabytki sakralne. Ostrów Tumski jest miejscem zarówno magicznym, jak i symbolicznym – to właśnie w tym miejscu zaczyna się bowiem ponad tysiącletnia historia Wrocławia.
Choć osada została założona przez Piastów Śląskich, w XIV wieku została sprzedana władzom kościelnym. Na Ostrowie Tumskim mieszkał między innymi Mikołaj Kopernik. Obecnie Ostrów Tumski nie jest wyspą, można więc wybrać się bezproblemowo na spacer dawnymi ulicami, przy których górują monumentalne kościoły oraz inne dawne zabytki, które doskonale zachowały się do dzisiejszych czasów.
Najważniejszym obiektem jest z pewnością potężna archikatedra św. Jana Chrzciciela, która doskonale prezentuje się zarówno od zewnątrz, jak i we wnętrzu. Turyści mają możliwość wejścia na wieżę kościoła i podziwiać z góry przepiękny widok na starą dzielnicę Wrocławia.
- Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Miłośnicy zwiedzania, poznawania historii i eksponatów z dawnych czasów powinni koniecznie w trakcie zwiedzania Wrocławia wygospodarować czas na wyprawę do Muzeum Narodowego. Jest to jedno z głównych muzeów Dolnego Śląska. Znajduje się w gmachu głównym oraz trzech oddziałach: Panoramie Racławickiej, Pawilonie Czterech Kopuł oraz Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.
W głównym budynku muzeum znajduje się ponad 200 tysięcy przeróżnych eksponatów, które reprezentują różne dziedziny sztuki i różne epoki. Sporo jest dzieł dawnych, ale również wiele eksponatów pochodzi od twórców z czasów bardziej nam współczesnych. Aby dokładnie i na spokojnie zwiedzić muzeum i wszystkie udostępnione do zwiedzania części, warto poświęcić na nie co najmniej kilka godzin.
Muzeum Narodowe we Wrocławiu zachwyca nie tylko eksponatami, ale również wspaniałą architekturą budynku oraz aranżacją wnętrza. Monumentalne sale, przestronne hole i wspaniałe dekoracje wnętrza sprawiają, że tym bardziej można poznać niezwykły klimat i bliskość dawnej historii.
Sale konferencyjne we Wrocławiu
Jeśli w wyborze miejsca na konferencje kierujesz się rankingami to oferta, Qubus Hotel Wrocław, jest dla Ciebie. Obiekt był wielokrotnie nagradzany w serwisach TripAdvisor oraz Expedia. Centrum Konferencyjne oferuje przestrzenie idealne do organizacji nie tylko konferencji, ale także bankietów, spotkań biznesowych, prezentacji czy rozmów rekrutacyjnych.
W 2 klimatyzowanych salach, z ruchomymi dźwiękoszczelnymi ścianami, znajdzie się aż 80 miejsc dla gości, w zależności od ustawień krzeseł. Hotel przygotował dedykowaną ofertę noclegowa i śniadaniowa dla gości biznesowych.
Sale konferencyjne z noclegiem we Wrocławiu
W okolicy Placu Solnego znajduje się Hotel Europeum. akcenty. Budynek hotelu powstał na bazie jednego z najbardziej awangardowych projektów we Wrocławiu. Do udgoodnień dla gości można zaliczyć dźwiękoszczelne okna, indywidualnie regulowaną klimatyzację, dostęp do szerokopasmowego oraz bezprzewodowego internetu, nowoczesną siłownię i saunę. Największa z 4 sal oferuje 70 miejsc w ustawianiu teatralnym. Dla gości z poza Wrocławia idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z 38 luksusowych, przestronnych pokoi. Na terenie Centrum konferencyjnego Europeum znajduje się parking podziemny.
Pełną ofertę konferencyjną z całego województwa Dolnośląskiego znajdziesz tutaj: Sale Konferencyjne Dolnośląskie. Wyboru można dokonać spośród 294 obiektów.
Jeśli szukasz czegoś z dala od miejskiego zgiełku czy smogu polecamy zapoznć się z ofertą 60 obiektów położonych w Karkonoszach. Lista dostępnych obiektów: Obiekty Konferencyjne w Karkonoszach
Dojazd do Wrocławia
Dojazd do Wrocławia możliwy jest najdłuższą autostradą w Polsce, autostradą A4, która łączy Zachód ze Wschodem. Rozwinięta siec trakcji kolejowej pozwala na szybki dojazd do różnych części kraju, bez korków i stresu, a stacja Wrocław Główny posiada też walory architektoniczne.
Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika, międzynarodowy port lotniczy położony w odległości ok. 10 km na zachód od Centrum, zapewnia połączenia lotnicze z wieloma miastami Europy oraz loty krajowe.