Województwo kujawsko-pomorskie ma świetne położenie w północnej i centralnej części kraju. Znajduje się tutaj 147 obiektów, w których znajdziemy nowoczesne i świetnie wyposażone sale konferencyjne. Organizacja wydarzeń branżowych w województwie kujawsko-pomorskim to doskonałe rozwiązanie zarówno w przypadku niewielkich szkoleń, jak i konferencji na wielką skalę. Województwo kujawsko-pomorskie to przede wszystkim piękne krajobrazy, sporo zbiorników wodnych i terenów leśnych, które doskonale sprawdzają się jako miejsca relaksu i wypoczynku.
Na tym terenie jest również co zwiedzać. Warto wybrać się przede wszystkim do największych miast – Bydgoszczy i Torunia, ale równie ciekawe są nieco mniejsze miejscowości. Zabytkowy kościół w Nakle nad Notecią, bazylika w Chełmży czy piękne rynki w Świeciu lub Brodnicy z pewnością zasługują na uwagę zwiedzających.
Sale konferencyjne w województwie kujawsko-pomorskim

Organizatorzy konferencji, eventów i szkoleń branżowych znajdą w województwie pomorskim bogatą ofertę dla biznesu. Zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach funkcjonują nowoczesne sale konferencyjne, w których można organizować wszelkie wydarzenia branżowe. Jedną z ciekawych i sprawdzonych lokalizacji jest Copernicus Toruń Hotel w Toruniu, który posiada doskonale wyposażoną przestrzeń konferencyjną i jedną z największych sal w regionie, która może pomieścić nawet 700 osób. W ofercie obiektu znaleźć można sporo udogodnień dla klientów biznesowych, ale również wiele dodatkowych atrakcji, jak chociażby świetnie rozwiniętą strefę SPA & wellness. W poszukiwaniu miejsca na bardziej kameralne spotkanie warto natomiast sprawdzić ofertę Teodorka Med & Spa w Ciechocinku. Do dyspozycji są tutaj niewielkie sale szkoleniowe, a przy tym wspaniały uzdrowiskowy klimat.
Hotele konferencyjne w województwie kujawsko-pomorskim

W województwie kujawsko-pomorskim znajdziemy sporo sal konferencyjnych i centrów biznesowych, ale również wiele nowoczesnych hoteli, które w swojej ofercie posiadają wiele udogodnień dla biznesu. Organizacja konferencji w hotelu to świetne rozwiązanie w przypadku wydarzeń połączonych z zakwaterowaniem uczestników i zapewnieniem im wyżywienia oraz innych atrakcji. Miejscem, w którym można zorganizować konferencję z noclegiem jest między innymi Hanza Pałac w Grudziądzu. To wyjątkowo malownicze miejsce z doskonałą obsługą, klimatycznymi i eleganckimi apartamentami oraz czterema salami konferencyjnymi do wyboru. Ciekawym obiektem jest również Hotel przystanek w Toruniu, w którym można zorganizować wydarzenie na spora skalę, a obsługa gości jest na doskonałym poziomie.
Atrakcje turystyczne w województwie kujawsko-pomorskim
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie założono w miejscu, w którym odkryto przed laty dawną osadę łużycką. Był to jeden z najważniejszych momentów w historii archeologii nie tylko polskiej, ale również europejskiej. Aktualnie w Biskupinie znajduję się pełnowymiarowe rekonstrukcje wielu odkrytych budowli, między innymi budynków mieszkalnych, ulic, bramy, falochronu oraz wału obronnego. Wszystkie rekonstrukcje co jakiś czas wymieniane są na nowe, w miarę, jak badania naukowe udostępniają coraz więcej szczegółów. Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie obejmuje rezerwat archeologiczny, a także pawilon z wieloma wystawami. W sezonie letnim od maja do września w Biskupinie można spotkać wielu twórców i edukatorów, którzy prezentują ciekawe zbiory, a także wytwarzają na miejscu rękodzieło. Biskupin z pewnością jest miejscem, w którym można cofnąć się w czasie i poznać dawną kulturę, która zostawiła sporo pozostałości archeologicznych.
Zamek krzyżacki w Golubiu Dobrzyniu
Zamek w Golubiu-Dobrzyniu jest jednym z największych i najbardziej charakterystycznych zabytków w województwie kujawsko-pomorskim. Obiekt ma ponad 700 lat historii, wzniesiono go na przełomie XIII i XIV wieku na wzgórzu górującym nad miastem. Zamek zachowany jest w stylu gotycko-renesansowym, jego pierwszym właścicielem był zakon krzyżacki, potem przez stulecia zamek przechodził w różne ręce, a wraz ze zmianami właściciela był modyfikowany i przebudowywany. W wyniku wielu wojen zamek był regularnie niszczony i odbudowywany. Gruntowną rekonstrukcję i odbudowę przeszedł jednak dopiero po drugiej wojnie światowej. Obecnie w zamku znajduje się duże muzeum, hotel i restauracja. Jest więc możliwość nie tylko zwiedzania zamkowych wnętrz, ale również nocowania w jednej z dawnych komnat. Obiekt posiada spory dziedziniec, na którym regularnie organizowane są pokazy walk rycerskich i średniowieczne festyny, które pozwalają przenieść się w czasie do epoki średniowiecza.
Jaskinia Bajka
Jaskinia Bajka z pewnością przeczy powszechnemu stereotypowi, że jaskinie znajdziemy jedynie w górach na południu Polski. To zespół jaskiń, który znajduje się w północnej Polsce w Fordońskiej Dolinie Wisły. Jaskinie znajdziemy w miejscowości Gądecz w powiecie bydgoskim, znajdują się na zboczu wąwozu, który przylega do dworskiego parki. Jaskinia Bajka to w rzeczywistości trzy jaskinie: Bajka I, Bajka II, a także Dziura z Filarkiem. Obecnie są jednym z najciekawszych pomników przyrody nieożywionej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Otwory wlotowe do jaskiń są dosyć wąskie, ale można do nich wejść. Wewnątrz jaskiń znajdują się salki z kilkoma wnękami, które są ze sobą połączone. Zwiedzanie jaskiń to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i poznania z bliska tworów powstałych w dalekim plejstocenie. Wybierając się do jaskini można do nich dotrzeć zarówno od miejscowości Gądecz, jak i od drugiej strony, od Strzelec Dolnych. Trzeba jednak pamiętać, ze jaskinie znajdują się w dosyć stromym wąwozie. Przydadzą się więc dobre buty i chociaż średnia kondycja fizyczna.
Miasteczko westernowe Silverado
Miasteczko westernowe Silverado w miejscowości Bożejewiczki koło Żnina to prawdziwa gratka dla miłośników Dzikiego Zachodu. Na sporym terenie odwzorowano tutaj wszystko, co możemy spotkać w starych westernach. Są więc drewniane domy, karczmy, biuro szeryfa, bank, chatę trapera czy kowala. Można również zwiedzić fort z okresu wojny secesyjnej, a nawet dać się zamknąć w więzieniu. Niedaleko miasteczka znajduje się minizoo, które jest prawdziwą gratką dla najmłodszych. Wśród atrakcji dla dzieci warto też wymienić Miasteczko urwisów oraz Farmę Dmuchańców. W połowie drogi od minizoo do miasteczka westernowego znajduje się również osada indiańska, gdzie można poznać z bliska życie dawnych Indian. Wszystkie budowle znajdujące się na terenie miasteczka westernowego są doskonale odwzorowane i stylizowane na obiekty rodem z dzikiego zachodu. Na zwiedzaniu Silverado warto zarezerwować sobie cały dzień. Szczególnie w sezonie letnim miejsce to tętni życiem, odbywa się tu wiele imprez dodatkowych.
Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Aby zwiedzić Wenecję, niekoniecznie trzeba jechać aż do Włoch. Ciekawą, polską Wenecję znajdziemy w województwie kujawsko-pomorskim. Znajduje się tutaj Muzeum Kolejki Wąskotorowej, które jest prawdziwą gratką nie tylko dla najmłodszych wielbicieli pociągów. Muzeum w Wenecji jest największym tego rodzaju skansenem w Europie, który dodatkowo łączy tradycję z nowoczesnością. Działa bowiem przy stacji nadal kursującej kolejki wąskotorowej. W zbiorach muzeum znajdziemy między innymi dawny tabor wąskotorowy, który jeździł w Żnińskiej Kolei Powiatowej. Znajdują się tu lokomotywy, wagony, a także sporo dawnych urządzeń technicznych, które zapewniały bezpieczny i funkcjonalny ruch. Nie brakuje dawnej budki dróżnika, która zachowana jest w doskonałym stanie. Większość lokomotyw i wagonów można zwiedzić od środka. Zwiedzanie muzeum to doskonały pomysł na ciekawe spędzenie kilku godzin. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno dzieci, jak i dorośli zwiedzający. Najlepszą porą na zwiedzanie eksponatów jest sezon letni, gdy pogoda najbardziej zachęca do zwiedzania skansenu na świeżym powietrzu.
Dojazd

Województwo kujawsko-pomorskie jest doskonale skomunikowane z pozostałymi częściami kraju i nie tylko. Przebiega tu autostrada A1 z północy na południe kraju. Jest więc świetny dojazd z wielu innych regionów. Osoby podróżujące samolotami mają do dyspozycji port lotniczy w Bydgoszczy. Dobrze rozwinięta jest również komunikacja kolejowa oraz autobusowa.