img

Dwór Sieraków– magiczne miejsce spotkań!

Dwór Sieraków

Dwór Sieraków to jeden z piękniejszych polskich dworów, mogący poszczycić się długoletnią historią istnienia. Położony w pobliżu Krakowa i otoczony malowniczą scenerią stanowi idealne miejsce nie tylko do wypoczynku, ale również i do pracy. Odnowiona i odrestaurowana rezydencja zapewnia przybyłym gościom komfort pobytu, przy jednoczesnym zachowaniu idealnej ciszy i spokoju.

Sieraków jako miejscowość położona nieopodal Krakowa zachwyca swoim spokojem, urokiem zieleni i malowniczym otoczeniem. Dodatkowo te piękne miejsce znajduje się jedyne 25 minut drogi od miasta. Dwór w Sierakowie odrestaurowany z nadzwyczajną dbałością o szczegóły stanowi symbol szlacheckiej elegancji i wykwintności dziedzictwa dworskiego.

Wnętrzom odnowionego obiektu nadano klimat dawnych dworskich rezydencji, które zachwycają gości swoją historyczną duszą, jak i wykwitną prostotą. Sposób urządzenia dworu i jego wnętrz jest ceniony przez miłośników spokoju, ponieważ daje szanse na wyciszenie i czerpanie korzyści z uroków otoczenia.

Sieraków- korzenie historyczne miejscowości i jej związek z Mikołajem Rejem

Pierwsze wzmianki na temat wsi Sieraków można odnaleźć w dokumentach pochodzących nawet z XIII wieku, co świadczy o bogatej historii miejscowości. Łączona jest ona również bardzo często z osobą Mikołaja Reja, gdyż stanowić miała część posagu małżeńskiego jego żony. W XVI wieku Sieraków wraz z powstałą już rezydencją stał się własnością Joachima Lubomirskiego, zaś następnie rodu Romiszewskich i Przychockich. Ostatnia z wymienionych rodzin dokonała przebudowy dworu, który zyskał późnoklasycystyczny styl. To właśnie taki charakter rezydencji wzbudza podziw u dzisiejszych gości dworu.

Kolejna istotna zmiana własności dworu nastąpiła w 1920 roku, kiedy to stał się on częścią majątku Władysława Kucharskiego. Był to wybitny przedwojenny minister, dotknięty jednakże piętnem drugiej wojny światowej, w czasie której utracił swoją własność na rzecz strony niemieckiej. Po zakończeniu wojny rezydencja została upaństwowiona, co w znacznym stopniu negatywnie wpłynęło na stan całego obiektu, który z czasem tracił nie tylko swój piękny wygląd ale i dworski urok. Przez kolejne lata dwór przechodził kolejne metamorfozy stając się początkowo ośrodkiem wczasowo-kolonijnym, a następnie szpitalem uzdrowiskowym. Dopiero odnowienie obiektu i jego odrestaurowanie w ostatnich latach przywróciło dworowi w Sierakowie jego uprzednią świetność.

Konferencje we wnętrzach rezydencji

W dzisiejszych czasach dwór funkcjonuje jako hotel, goszczący w swoich ścianach zarówno indywidualnych gości, jak również przyjmujący osoby, które uczestniczą w konferencjach odbywających się na terenie rezydencji. Wśród wielu atutów obiektu najczęściej wymieniane są piękne ,odnowione wnętrze, a także urokliwa okolica. Ponad to goście przybyli do rezydencji w Sierakowie mają możliwość korzystania z 4 sal konferencyjnych.

Największa z sal jest w stanie pomieścić aż do 110 osób i jest on określana jako Sala Złota. Trzy kolejne, czyli Żółta, Czerwona oraz Restauracyjna , są przystosowane do ugoszczenia 40-60 osób. Każde z pomieszczeń konferencyjnych posiada bogate wyposażenie multimedialne, uzupełnione o nowoczesny sprzęt nagłaśniający. Do dyspozycji uczestników spotkań pozostaje również sieć internetowa.

Sieraków „slow life”

Dwór w Sierakowie otoczony jest pięknym, malowniczym parkiem. Powierzchnia obszarów zielonych umiejscowionych wokół rezydencji sięga aż 4 ha, dzięki czemu goście hotelu mają prawo poczuć się wolni, zatopieni w naturze i odseparowani od świata na zewnątrz. Odzwierciedlenie znajdują tu elementu filozofii „slow life” , którą zgodnie realizują właściciele rezydencji, dzieląc się nią jednocześnie z przybyłymi do dworu gośćmi.

Atmosfera panująca na Dworze w Sierakowie sprzyja wyciszeniu, odzyskaniu wewnętrznej równowagi i uporządkowaniu myśli. Goście podczas pobytu w hotelu mają szansę na osiągnięcie spokoju ducha, spojrzenie na rzeczywistość z innego punktu widzenia, co z kolei wpływa na zwiększenie koncentracji i logicznego myślenia. Wszystkie te elementy są bardzo istotne chociażby w czasie trwania konferencji. Na uczestników spotkań pozytywnie wpływają ponadto wysublimowane wnętrza oraz piękno otaczającej natury w tym jakże niezwykłym miejscu.

Data publikacji: 02.06.2014