img

Gdzie warto kupić nową domenę?

Spis treści

  Domeny internetowe można porównać do adresów prawdziwych ulic. Tak samo, jak każda nieruchomość ma przypisaną konkretną ulicę i numer, tak strona internetowa, sklep, gra online lub dowolna inna usługa musi mieć unikalny adres. Nie jest również tajemnicą, że niektóre adresy stron www są lepsze od pozostałych, co pozwala zarabiać na rejestrowaniu ciekawych domen i ich późniejszym odsprzedawaniu innym firmom.

   

 • O czym należy pamiętać przy rejestrowaniu domen?
 • Gzie można bezpiecznie kupić domenę?
 • Czy na domenach wciąż można zarobić?
 • Zanim jednak zaczniesz szukać najlepszych domen, które są dostępne do rejestracji, należy dokładnie sprawdzić ofertę wybranego rejestratora, aby później nie okazało się, że koszty związane z odnowieniem domeny będą wyższe niż u konkurencji. Oprócz cen trzeba jednak również pamiętać o takich rzeczach, jak poziom obsługi klienta czy bezproblemowy dostęp do prostego w obsłudze panelu, który pozwoli zarządzać posiadanymi domenami.

   

  O czym należy pamiętać przy rejestrowaniu domen?

  Podczas rejestrowania domeny użytkownik może skorzystać z jednego z wielu rozszerzeń. Chociaż niektóre domeny dostępne są w niższych cenach, to jednak w Polsce od lat największą popularnością cieszą się adresy z końcówką .pl i nic nie wskazuje na to, aby coś się miało w tej kwestii zmienić. Nie ma więc znaczenia, czy domena kupowana jest z myślą o tym, aby sprzedać ją innym osobom, czy też będzie się z niej korzystało na co dzień. W każdym z tych przypadków polska domena krajowa będzie najlepszym wyborem.

   

  Gzie można bezpiecznie kupić domenę?

  W przypadku najpopularniejszych rodzajów domen nie ma większego znaczenia, gdzie dokona się rejestracji, bo każda firma oferuje te same adresy, o ile dana domena jest dostępna. Nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie. Skoro więc możesz wykorzystywać do rejestracji domen takie sprawdzone firmy jak mhw.pl, to błędem byłoby z tego nie skorzystać. Wybierając zaufanego rejestratora, nie trzeba się martwić o to, że w razie potrzeby sprzedaży domeny firma zacznie utrudniać klientowi cały proces.

   

  Czy na domenach wciąż można zarobić?

  O tym, że na domenach internetowych wciąż można zarobić, każdego dnia przekonują się kolejni internauci. Należy jednak mieć świadomość tego, że nie na wszystkie adresy uda się łatwo znaleźć klienta. Przed rejestracją warto zatem sprawdzić, czy w sieci istnieją strony firm z podobnej branży, które mogłyby chcieć odkupić nową domenę. Kupując natomiast adres na własne potrzeby, można pomyśleć o wykorzystaniu w nim nazwy firmy lub branży, w której prowadzi się działalność.


  Data publikacji: 07.11.2022

  Najnowsze newsy branżowe -

  Nasi partnerzy

  Back to Top