img

Hotel Scandic Wrocław otworzył nowe centrum konferencyjne

Fot. www.scandichotels.com

Z troski o środowisko naturalne Scandic Hotel wprowadził na rynek usług hotelarskich politykę zrównoważonego rozwoju, oferując swoim Gościom nie tylko unikalne rozwiązania z segmentu spotkań, ale również ciekawe rozwiązania ekologiczne.

Scandic Wrocław otworzył zupełnie nowe centrum konferencyjne! Zmodernizowana została większość sal konferencyjno-bankietowych, a do struktury obiektu wprowadzono nowe, ekologiczne koncepty. Jeśli kwestie społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego stylu życia są dla Ciebie istotne, koniecznie przeczytaj, co zrobiliśmy i co Ty zyskasz organizując spotkanie w Scandic Hotel.

Nowe centrum konferencyjne w Scandic Wrocław składa się aktualnie z 10 sal konferencyjno-bankietowych, zlokalizowanych na dedykowanym piętrze. Spośród wszystkich hoteli położonych w centrum Wrocławia zapewniamy 3-cią co do wielkości powierzchnię konferencyjną z bardzo przestronną powierzchnią wystawienniczą. Wszystkie sale konferencyjne znajdujące się w Scandic posiadają stały dostęp do szybkiego Internetu zupełnie za darmo.

Zapewniamy naszym Gościom towarzystwo dedykowanego opiekuna spotkania, który zadba o prawidłowy jego przebieg. Planując u nas spotkanie, macie Państwo pewność, że jesteśmy przygotowani do Waszej wizyty i gotowi do organizacji konferencji. Dzięki temu nasi Goście mogą w całości poświęcić się budowaniu relacji z uczestnikami oraz merytoryce spotkania. Przed każdym wydarzeniem dokładnie sprawdzamy poprawne działanie sprzętu technicznego, po to, aby Państwa spotkanie mogło się rozpocząć o planowanej godzinie i przebiec bez zakłóceń.

- Aby zagwarantować spotkanie pełne energii i inspiracji, sieć Scandic połączyła siły z Jamie Oliverem – mówi Marta Karteczka, Dyrektor Hotelu Scandic Wrocław.

Oferujemy swoim Klientom menu konferencyjne, zawierające propozycje opracowane przez tego znanego pasjonata kulinarnego. Bufety konferencyjne opisujemy tak, by osoby cierpiące na alergie znały dokładny skład serwowanych przez nas potraw. Podajemy kawę Fair Trade, a nasza centralna przerwa kawowa to zupełnie nowy koncept na polskim rynku hotelarskim. Jest to nic innego, jak całodniowa przerwa, uzupełniana na bieżąco w zależności od pory dnia. Centralna przerwa kawowa jest jedna dla uczestników wszystkich konferencji, dzięki temu energetyczny bufet (napoje, smoothies, muffinki, domowe ciasta, wrapy, sałatki, poranny twarożek, owsianka i inne smakołyki) jest dostępny zawsze wtedy, kiedy uczestnicy mają przerwę w spotkaniu.

Oprócz silnego zorientowania na realizację naszych zadań i ich rezultat, jednym z kluczowych elementów spotkań w Scandic Hotel jest zrównoważony rozwój. Świadome spotkanie w Scandic gwarantuje naszym Gościom dostęp do projektora LCD oraz tablicy suchościeralnej i flipchartu z ekologicznym papierem. Notesy i długopisy oraz wszystkie materiały piśmiennicze (np. karteczki na imiona, karteczki do oznaczenia sali czy menu) posiadają certyfikat Nordic Swan. Każda sala konferencyjna jest wyposażona w kosz do segregacji śmieci, przeznaczony na odpady organiczne, plastik oraz papier. Serwujemy wodę Scandic podawaną w karafkach, po to, aby ograniczyć emisję CO2 podczas transportu oraz zredukować ilość odpadów. Używamy też szklanych opakowań, zamiast szkodliwych dla środowiska - plastikowych.

Organizując świadome spotkanie w Scandic masz całkowitą pewność, że standardy dotyczące ochrony środowiska zostały tu zachowane. A po zakończeniu spotkania możesz przekazać jego uczestnikom raport, który wskaże, jaki wpływ na środowisko miała organizacja spotkania w Scandic. Wszelkie niezbędne dane znajdziesz na stronie internetowej: http://www.scandic-campaign.com/livereport/?lang=dk.

Sale konferencyjne dostępne w Scandic Wrocław zostały właśnie poddane gruntownemu remontowi. Ich renowacja również została przeprowadzona zgodnie z polityką środowiskową Scandic. Niemal wszystkie użyte materiały były bezpieczne dla środowiska naturalnego i w większości nadają się do ponownego przetworzenia. Nowe hotelowe centrum konferencyjne przeznaczone jest dla ponad 500 uczestników, a największa sala w hotelu Scandic Wrocław pomieści aż 300 osób w ustawieniu teatralnym. Dzięki temu nasi Goście mają możliwość organizacji spotkania w sali głównej z dalszym podziałem na sale warsztatowe, w dowolnym, wybranym przez siebie ustawieniu.

Serdecznie zapraszamy do Scandic Wrocław!

Więcej informacji na temat konferencji w Scandic Hotel udzieli Iwona Guchowska, Dyrektor Sprzedaży Scandic Polen Sp. z o.o. iwona.gluchowska@scandichotels.com, tel. 22/ 393 63 00.

Data publikacji: 11.07.2014

Najnowsze newsy branżowe - dolnośląskie

Nasi partnerzy