img

Hotel na statku na sprzedaż

Fot.: www.ladoga.pl

Do 20 stycznia można składać oferty kupna statku hotelowo-restauracyjnego Ładoga, należącego do firmy Polsteam Żegluga Szczecińska. Decyzja spółki jest wynikiem małej rentowności statku, który nie przynosi zysków, pozwalających na utrzymanie okrętu. Czy statek znajdzie właściciela, który pozwoli przetrwać ponad 60-letniej jednostce?

Na stałe hotel-restauracja Ładoga zacumowana jest na Odrze w Szczecinie. Na statku znajduje się hotel z komfortowo urządzonymi pokojami mieszkalnymi oraz rosyjska restauracja. Powodem sprzedaży statku jest niska rentowność Ładogi – statek przynosi straty. Jedynym wyjątkiem jest sezon wakacyjny, kiedy okręt na siebie zarabia, jest to jednak za mało, aby utrzymać jednostkę. Według zarządu Polsteam Żegluga Szczecińska, statek jest wart co najmniej 4 miliony złotych.

Statek Ładoga został zakupiony przez polską spółkę Polsteam Żegluga Szczecińska w 1997 roku. Aktualnie na statku udostępnia się gościom 24 miejsca noclegowe – zarówno dwuosobowe kajuty, jak i apartamenty. Wszystkie pokoje posiadają klimatyzację oraz są w pełni wyposażone w telefon, TV, łazienki. W niektórych pokojach goście mają również odstęp do internetu. Oprócz kwater dla gości, na statku znajduje się również restauracja, serwująca dania kuchni rosyjskiej, polskiej oraz dania rybne i dwie sale imprezowe, z których największa pomieścić może nawet 80 osób.

Data publikacji: 25.12.2013

Nasi partnerzy

PFR Logo