img

Już w grudniu otwarcie Hotelu Wieniawskiego w Lublinie

Fot.: wodrol.lublin.pl

Już w grudniu tego roku na hotelarskiej mapie Lublina pojawi się nowy, trzygwiazdkowy obiekt. Wszystko za sprawa planów zakończenia budowy usytuowanego w centrum miasta Hotelu Wieniawskiego.

Na finiszu znajdują się już prace budowlane w Hotelu Wieniawskim w Lublinie. Otwarcie zlokalizowanego przy ul. Sądowej 6 obiektu planowane jest na grudzień tego roku. Obiekt o całkowitej powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych będzie posiadał osiem kondygnacji. Hotel Wieniawa zaplanowano jako obiekt trzygwiazdkowy, jednak już teraz właściciele obiektu zapewniają, że standard hotelu będzie przewyższał standardy kategoryzacji trzygwiazdkowej.

Według informacji spółki, która zajmuje się budową tego obiektu, w Hotelu Wieniawskim znajdzie się 49 pokoi gościnnych, restauracja z barem oraz dwie sale konferencyjne w podziemiach obiektu. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Prace nad budową hotelu przebiegają dwutorowo – z jednej strony modernizacji poddano frontową część kamienicy, gdzie będzie znajdowało się wejście do hotelu, a także skupiono się na dobudowaniu zupełnie nowej oficyny, gdzie będzie znajdował się sam hotel.

Data publikacji: 05.06.2014

Nasi partnerzy