img

Kampinoski Park Narodowy - godowe spektakle o charakterze musicalowym

Lasy i bagna niedaleko Warszawy, sympatyczne łosie i weekendowe wycieczki za miasto – Kampinoski Park Narodowy, poniekąd słusznie, nasuwa nam zazwyczaj taki właśnie zestaw skojarzeń. Mogłoby się wydawać, że podróż do Puszczy Kampinoskiej to opcja tylko dla rodzin z dziećmi i emerytów – nic bardziej mylnego! Czas odkryć jego uroki dla organizatorów konferencji i wyjazdów firmowych.

Spis treści

  Sielskie krajobrazy na wyciągnięcie ręki

  Kampinoski Park Narodowy cieszy się sporą popularnością wśród firm i przedsiębiorców z Warszawy i okolic ze względu na swoją świetną lokalizację. Ten rozległy kompleks leśny przecięty niezwykle malowniczo szerokim korytem Wisły znajduje się bowiem niespełna 40 km na północny zachód od polskiej stolicy. Aż trudno uwierzyć, że tak dzikie, dziewicze tereny zachowały się w bezpośrednim przecież sąsiedztwie największej metropolii Europy środkowowschodniej! Puszcza Kampinoska to jednak nie tylko, jak zdaje się uważa znaczna część naszych rodaków, dzikie zielone bory pełne okazałych prawdziwków i pasących się łosi. W skład obszaru chronionego wchodzą także rozległe tereny bagienne i urokliwe wydmy powstałe w pradolinie Wisły. Chcesz zorganizować spotkanie z kontrahentami w Tatrach? Wybierz jeden 69 ośrodków i hoteli biznesowych: Tatry obiekty konferencyjno-szkolenioweNajlepiej przyjechać tu wiosną – niepozorne torfowiska rozkwitają wtedy niespotykaną feerią barw, a powracające z południowych wojaży ptaki bagienne: żurawie, błotniaki, rybołowy zaczynają odgrywać swoje godowe spektakle o charakterze musicalowym. Warto zobaczyć, warto posłuchać – Broadway nie może się z nimi równać!

  Kawałek historii

  Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego leżą miejscowości niezwykle istotne dla historii naszego narodu. W Żelazowej Woli nad Utratą, zlokalizowanej w otulinie parku, urodził się wszak najsłynniejszy polski kompozytor, Fryderyk Chopin. Podczas II wojny światowej zaś to w tych okolicach toczyły się (w trakcie kampanii wrześniowej) walki nad Bzurą. Wspólna wycieczka do takich miejsc z pewnością okaże się ubogacającym doświadczeniem.

  Rozrywki w Kampinoskim Parku Narodowym

  To obszar niezwykle rozwinięty, jeśli chodzi o turystykę – ciągle powstają tu nowe hotele i ośrodki konferencyjne. Jeżeli chcecie Państwo zorganizować krótką, jedno- czy dwudniową konferencję, Kampinoski PN może okazać się strzałem w dziesiątkę – nie stracą Państwo zbyt dużo czasu na dojazd (to zaledwie godzina drogi z Warszawy) i efektywnie spędzą czas w jednym z luksusowych ośrodków wyposażonych w nowoczesne sale konferencyjne. Te okolice świetnie sprawdzają się też podczas dłuższych wyjazdów – piękne okoliczności przyrody sprzyjają relaksowi na świeżym powietrzu. Martwią się Państwo, że zanudzą się na śmierć wśród iglastych lasów i kwitnących bagien? Nic podobnego. Ciągle powstają tu nowe obiekty skupione na organizacji czasu wolnego, takie jak poligony paintballowe, parki linowe, wypożyczalnie quadów czy tory gokartowe, wśród których bez obaw wybiorą Państwo coś odpowiedniego dla siebie i swoich biznesowych partnerów.Czy Kampinoski Park Narodowy to dobry wybór? Milion turystów odwiedzających go rokrocznie nie może się mylić – warto do nich dołączyć!W województwie małopolskim jest wiele miejsc przyjaznych biznesowi. Wybierz jeden spośród 404 obiektów na szkolenia: Obiekty na konferencje województwo małopolskiered.Katarzyna Lipska
  Data publikacji: 17.03.2014

  Najnowsze newsy branżowe - mazowieckie

  Nasi partnerzy