img

Kaszuby - niezwykłe bogactwo krajobrazów

Fot. www.kaszuby.pl

„To je krótczi, to je dłёdżi, to kaszёbskô stolёca...” – od słów tej piosenki w podręcznikach do pierwszej klasy szkoły podstawowej zaczyna się zazwyczaj romans przeciętnego młodego Polaka z regionem Kaszub.

Najczęściej, chociaż nawet nie jesteśmy tego świadomi, trwa on przez wiele lat, podtrzymywany początkowo przez obozy i kolonie we Władysławowie bądź na Helu i rodzinne wycieczki do Trójmiasta, a w późniejszych okresach życia – przez wyjazdy służbowe, udział w konferencjach i szkoleniach, które bardzo często organizowane są właśnie w tych okolicach. Co sprawia, że Polacy tak często obierają Kaszuby za cel swoich podróży, zarówno rekreacyjnych, jak i zawodowych?

Kaszuby dla każdegoPrzede wszystkim to region, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorzy leniwego relaksu nad brzegiem morza mogą, w zależności od preferencji, wybrać zadbane, piaszczyste plaże Półwyspu Helskiego (przeciwnicy zbędnego odzienia z pewnością zdecydują się na tę w Chałupach, osławioną za sprawą popularnej piosenki Zbigniewa Wodeckiego) bądź malownicze klifowe wybrzeże w okolicach Jastrzębiej Góry. Kąpiele słoneczne przy akompaniamencie morskiej bryzy i dźwięków lokalnej rozgłośni radiowej, nadającej swoje audycje w języku kaszubskim, to nieoficjalnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na odprężenie i rozluźnienie. Na spragnionych wrażeń miłośników sportów wodnych czeka zaś szeroka i nowocześnie wyposażona baza rekreacyjna nad Zatoką Pucką – możemy tam spróbować swoich sił w windsurfingu, kite-surfingu czy zorbingu. Wszystko to pod okiem czujnych ratowników WOPR, niezawodnych niczym David Hasselhoff w serialu „Słoneczny Patrol”.

Natomiast mniej usportowieni turyści o duszy odkrywców swoje eksploracje mogą rozpocząć w Trójmieście, a następnie, przemieszczając się na północ, wkroczyć choćby na Szlak Latarni Morskich (aż 11 z nich znajduje się właśnie na Kaszubach). Zapierający dech w piersiach widok na bezkres wód z perspektywy latarnika przyprawi o zawrót głowy nie tylko tych zmagających się z lękiem wysokości. Nie sposób się nudzić, prawda? A to tylko atrakcje okolic położonych bezpośrednio nad morzem. Wszystkich obiektów nad polskim morzem jest aż 249 a ich pełną listę można zobaczyć pod linkiem konferencje nad morzem.

zdjecie
Fot. www.kaszuby.pl


Pojezierze KaszubskieTymczasem, choć często o tym zapominamy, Kaszuby obfitują też w urokliwe zakątki w głębi lądu. Pojezierze Kaszubskie, przeżywające w ostatnich latach swoisty renesans, kusi odwiedzających z jednej strony prawdziwie dzikimi krajobrazami i niewielkimi jeziorami o przejrzystych wodach, z drugiej zaś nowoczesną infrastrukturą turystyczną o wysokim standardzie. Coraz więcej firm decyduje się na organizację swoich wyjazdów integracyjnych czy szkoleń właśnie w tym regionie, nie tylko ze względu na idealne okoliczności przyrody i bogatą bazę hotelową, ale też mając na uwadze liczne możliwości spędzania wolnego czasu. Pole golfowe na światowym poziomie zlokalizowane w Postołowie, gdzie każdy może poczuć się przez chwilę jak Tiger Woods, czy poligony paintballowe – to tylko niektóre z licznych propozycji.

Z której zatem strony by nie spojrzeć – czy to z okienka latarni morskiej na Rozewiu, czy z pokładu wycieczkowego statku w okolicach portu Władysławowo, czy też ze szczytu Wieżycy, usytuowanej bajkowo między jeziorami – Kaszuby zachwycają i przyciągają. Warto dać się przyciągnąć i odwiedzić miejsca, które – wedle popularnej tu legendy – Bóg uczynił wisienką na torcie dzieła stworzenia. Czy to może być prawda? Oceńcie Państwo sami. Szerokiej drogi!

Spotkania biznesowe w województwie pomorskim

W tym regionie znajdziemy aż 245 obiekty, w których możemy zorganizować naszą konferencję lub event. W zależności od potrzeb możemy wybrać obiekty kameralne, jak i duże, nowoczesne ośrodki. Zachęcamy do zapoznania się z listą wszystkich obiektów - ośrodki na konferencje i szkolenia na pomorzu.

red.Katarzyna Lipska

Data publikacji: 16.04.2014