img

Kolejny obiekt w Poznaniu - realizacja Hotelu Puro zgodnie z planem

Fot. www.freedigitalphotos.net

W Poznaniu, u zbiegu ulic Wronieckiej, Stawnej i Żydowskiej trwają zaawansowane prace przy realizacji hotelu Puro. Aktualnie zmierzają ku końcowi działania związane z konstrukcją budynku. Hotel otworzy swoje drzwi dla pierwszych gości najprawdopodobniej z początkiem lata 2014 roku.

Już wkrótce stolica Wielkopolski wzbogaci swoją ofertę noclegową o nowy obiekt – Hotel Puro.

- Kończymy konstrukcję budynku. Przewidujemy, że cały projekt zostanie zakończony na początku lata przyszłego roku - mówi Przemysław Wieczorek, członek zarządu spółki Puro Hotels. Firma ta prowadzi również inwestycję w Gdańsku, a w planach ma także stworzenie obiektu w Łodzi.

Inwestor dysponuje działką o łącznej powierzchni 1650 metrów kwadratowych. Planowany obiekt będzie miał aż 140 pokoi, a zrealizowany będzie według klasycznej koncepcji Puro. Projekt architektoniczny obiektu powstał w pracowni ASW Architekci.

Główny koncept realizacji Hotelu Puro zakłada utworzenie sieci obiektów, które dzięki doskonałej lokalizacji, ciekawym rozwiązaniom technologicznym i nowoczesnemu designowi zaoferują swoim gościom bardzo wysoką jakość usług. Puro skupia się przede wszystkim na właściwej funkcji hotelu jako miejsca, w którym goście zatrzymują się w trakcie podróży służbowej bądź prywatnej, najczęściej aby trochę odpocząć i spędzić noc.

Pierwszy w Polsce inteligentny hotel sieci Puro powstał w samym centrum Wrocławia, przy ulicy Włodkowica 6, niecałe pięć minut piechotą od pięknej, wrocławskiej Starówki. Hotel ten oferuje swoim gościom 102 komfortowo i nowocześnie wyposażone pokoje. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w centralny panel dotykowy, który umożliwia między innymi sterowanie klimatyzacją oraz kolorem i natężeniem oświetlenia ledowego. To fantastyczne rozwiązanie, które znacznie podnosi standard hotelu i komfort przebywania w nim.

W obiekcie tym nie ma tradycyjnej recepcji, ponieważ maksymalne uproszczenie i skrócenie licznych procedur czynią ów hotel niemalże samoobsługowym. Dzięki temu goście nie muszą tracić swojego cennego czasu na formalności. Do dyspozycji gości przez całą dobę jest hotelowa obsługa oraz wirtualny „Puro consierge”. Na parterze obiektu umiejscowiona jest ogólnodostępna strefa wypoczynkowa z dużymi, wygodnymi fotelami i kanapami, na których goście mogą spędzać swój wolny czas, pracować, spożywać posiłki, bądź też spotykać się z przyjaciółmi i partnerami biznesowymi.

Drugi Puro Hotel powstał natomiast w Krakowie. Obiekt ten znajduje się przy ulicy Pawiej, w bliskim sąsiedztwie krakowskich Plant. Autorem projektu budynku jest pracownia B"Art Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz. Puro Hotel w Krakowie oferuje gościom ponad 130 pokoi. W obiekcie znajduje się również strefa lobby, profesjonalne zaplecze konferencyjne, strefa gastronomiczna oraz parking podziemny.

Data publikacji: 27.12.2013

Nasi partnerzy