img

Koniec Hotelu Diament w Jastrzębiu Zdroju

Fot. www.hotelinfo24.pl

Istniejący na mapie Jastrzebia Zdroju od lat 80 Hotel Diament wkrótce przestanie istnieć. Decyzję o zburzeniu obiektu podjął właściciel budynku - Jastrzębska Spółka Węglowa. Co powstanie w miejsce hotelu?

Jastrzębska Spółka Węglowa podjęła decyzję o zburzenia Hotelu Diament, mieszczącego się przy ul. Leśnej w Jastrzębiu Zdroju. Rozbiórka ma nastąpić w II połowie 2014 r. Nie oznacza to jednak, że z krajobrazu Jastrzębia Zdroju całkowicie zniknie hotel przy Leśnej, bowiem w miejsce starego budynku ma zostać postawiony nowy obiekt, pełniący rolę m. in. mieszkalną.

Hotel Diament został wybudowany w latach 80 XX wieku jako miejsce kwatery robotników pracujących w tutejszej kopalni. Z biegiem czasu zorganizowano w nim również centrum rozrywki, jednak wraz z upływem lat budynek tracił na atrakcyjności i podupadał. W jego miejsce zaplanowana jest budowa wielopiętrowego biurowca, mieszczącego restaurację, sale konferencyjne oraz centrum rozrywkowo-rekreacyjne, w którego skład wchodziłaby m. in. siłownia oraz sala z bilardem. Pierwszych pewnych planów zagospodarowania terenu przy ul. Leśnej można spodziewać się jednak dopiero w przyszłym roku.

Data publikacji: 19.11.2013

Najnowsze newsy branżowe - śląskie

Nasi partnerzy