img

Mińsk Mazowiecki na szkolenia i konferencje

Mińsk Mazowiecki zaliczany jest do aglomeracji warszawskiej, odległość od stolicy wynosi niecałe 38km, a ponad 50 pociągów dziennie odjeżdżających do Warszawy, sprawia, że to ulubione miejsce wypoczynku i interesów nie tylko stołecznych przedsiębiorców. To ponad 600 letnie miasto może zaoferować turystom i odwiedzającym miasto przedstawicielom świata biznesu i finansjery wiele atrakcji zarówno w postaci zabytków, obiektów rekreacyjno – sportowych jak i bogatej bazy szkoleniowej i noclegowej.

W Mińsku Mazowieckim działa ponad 4000 przedsiębiorstw, wiele banków posiada w mieście swoje oddziały i filie, można powiedzieć, że to idealne miejsce do prowadzenia interesów. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Mińsk Mazowiecki jest bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań biznesowych, wydarzeń firmowych i konferencji. Organizatorzy tego typu wydarzeń jak i zaproszeni goście, mogą przy okazji skorzystać z wielu atrakcyjnych ofert związanych z turystyka i aktywnym wypoczynkiem.

Spacerując po mieście można podziwiać naprawdę mnóstwo zabytkowych budynków i ciekawych architektonicznie budynków. Podróż proponujemy rozpocząć od Placu Stary Rynek, gdzie zachował się jeszcze historyczny układ przestrzenny miasta, a wychodzące z narożników prostokątnego rynku ulice, stanowią główne arterie miejskie. Mińsk Mazowiecki jest silnie związany z wojskowością, zlokalizowano tu między innymi bazę lotniczą i siedzibę Żandarmerii Wojskowej, ale bardzo ważne są też powiązania historyczne. To właśnie w Mińsku stacjonował słynny 7 Pułk Ułanów im. Kazimierza Sosnkowskiego, w muzeum poświęconym tej jednostce można podziwiać zgromadzone militaria, oręż i oporządzenie oraz obrazy i liczne pamiątki. Ciekawostką jest też fakt, że w Mińsku pochowany jest najsłynniejszy polski koń – Kasztanka Józefa Piłsudskiego. Ciekawą gratką może też okazać się wizyta w Muzeum Ziemi Mińskiej, gdzie czeka nas prawdziwa podróż w czasie, sprzęt i umeblowanie z epoki, zakład zegarmistrzowski czy pokój nauczycielski, to wspaniałą lekcja historii.

Każdy odwiedzający miasto czy w celach turystycznych, czy służbowych powinien odbyć spacer po Parku im. Rodziny Dernałowiczów. Wspaniale utrzymany kompleks zieleni, wijąca się rzeczka i widok na przepiękny pałac, to okazja na oddech od miejskiego zgiełku wśród przyrody. Najlepiej jednak w przerwie konferencyjnej posiedzieć przy stoliku z Jankiem Himilsbachem. Ten słynny mińszczanin ma tu swoje miejsce, a zdjęcie z rzeźbą aktora to obowiązkowa pamiątka z pobytu w mieście. Podróżujący do Mińska służbowo i uczestnicy konferencji, mogą również znaleźć wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych. Aquapark, kryte lodowisko i kompleksy basenowe, siłownie, szkoły walki i liczne hale sportowe. Dużym ośrodkiem odpowiadającym za aktywne formy wypoczynku jest MOSiR w Mińsku Mazowieckim. Ostatnio bardzo popularny jest też Skate Park. Jak widać osoby odwiedzające Mińsk Mazowiecki służbowo, mogą liczyć na szereg rozrywek, aktywny wypoczynek, bogatą ofertę noclegową i profesjonalne sale szkoleniowo – konferencyjne. Szereg instytucji, banków i przedstawicieli firm to okazja pozyskania nowych kontaktów biznesowych.Data publikacji: 17.11.2020