img

Modrzewie Park Hotel

Fot.: www.mparkhotel.pl

Modrzewie Park Hotel to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel, który powstał w sercu Pienin. Swoją działalność rozpoczął z końcem lata 2009 roku w Szczawnicy, jednym z najpopularniejszych zdrojowisk w południowej Polsce.

Mieści się w willi ,,Pod Modrzewiami". Budynek został wybudowany w 1938 roku dla Marii - córki właściciela uzdrowiska Adama Stadnickiego i jej męża Stefana Swieżawskiego, który był wybitnym profesorem w dziedzinie historii filozofii. Willa zlokalizowana była na zalesionej modrzewiem części parku zdrojowego - skąd nazwa ,,Pod Modrzewiami". Ten obszar zdrowotnej zieleni rozciąga się na obszarze 15 hektarów. Pierwotny budynek zaprojektował inżynier Stanisław Dziewolski.

Niepodważalnym atutem hotelu z taką tradycją jest położenie. Usytuowanie na obrzeżach Szczawnicy pomoże oderwać się od codziennego stresu. Tutejsze krajobrazy, świeże powietrze i malownicze szlaki turystyczne i z pewność zregenerują siły. W niedalekiej odległości znajduje się Pieniński Park Narodowy, Rezerwat Baniska i Dolina Dunajca. W Szczawnicy znajdują się także stoki narciarskie i trasy nart biegowych.

Modrzewie Park Hotel urządzony jest zgodnie z modernistycznym stylem lat 30. Mnóstwo dopracowanych detali, idealnie dobrane meble i lustra tworzą bardzo wysmakowaną, perfekcyjną całość.
Hotel dysponuje 17 pokojami, co daje butikowy, kameralny klimat. Pomieszczenia mieszkalne dzielą się na pokoje Komfort i pokoje Deluxe oraz Suites.

Pierwsze mają powierzchnię około 28m². Posiadają ogromne, wygodne łóżko typu King. Mają również telewizję satelitarną LCD z filmami na życzenie. Goście znajdą w nich telefon, budzik, mini bar, osobisty sejf i dostęp do szybkiego Internetu. Dzięki klimatyzacji można ustawić sobie dogodną temperaturę. Mieszkańcy Modrzewie Park Hotel mają nieograniczony dostęp do centrum Wellness (basen, łaźnia turecka, sauna, jacuzzi).
Pokoje Deluxe mieszczą się na 35 do 42m². Większość z nich posiada balkon o powierzchni 12m², doskonały na romantyczne kolacje przy świecach, w akompaniamencie natury.

Hotel w ofercie posiada również salę konferencją na 16 osób, z pełnym wyposażeniem multimedialnym.

Data publikacji: 16.05.2014