img

Nowy Dwór Mazowiecki na szkolenia i konferencje

Nowy Dwór Mazowiecki, to jedno z najstarszych miast Mazowsza, 34km od Warszawy. Pięknie położony, pomiędzy Wisłą, Narwią i Wkrą, prężny ośrodek przemysłowy i wytwórczy, zabytki, atrakcje turystyczne i wypoczynkowe – jednym słowem miejsce stworzone do organizacji szkoleń, konferencji i spotkań biznesowych w okolicy Warszawy.
Spędzając czas w Nowym Dworze Mazowieckim podczas firmowych wydarzeń w wolnym czasie ciężko się nudzić. Od czego zacząć? Chyba każdy turysta pierwsze kroki skieruje do Kampinoskiego Parku Narodowego. Bagna, lasy, wydmy, niespotykane bogactwo szaty roślinnej i fauny z 16000 przedstawicieli. Jeżeli dla kogoś rośliny i zwierzęta są niezbyt atrakcyjne, to na terenie Parku mogą znaleźć między innymi: grodzisko w Starym Zamczysku z X wieku czy XII wieczne zabytki sakralne. Ogólnie na terenie Kampinoskiego Parku znajduje się około .
Na amatorów militariów i zabytkowych fortyfikacji czeka gratka w postaci Twierdzy Modlin. Ta najsłynniejsza chyba twierdza w Polsce, czterokrotnie broniona, wielokrotnie rozbudowywana i zmieniająca właścicieli obecnie stanowi jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych regionu.
A jeżeli najdzie nas ochota na romantyczny spacer to najlepiej przejść się brzegiem Warty po wspaniałej Promenadzie, która powstała podczas budowy Twierdzy w XIX wieku. Panorama miasta i dzika przyroda z licznym ptactwem, to okazja do wyciszenia. Można też wybrać się na jogging do Parku Miejskiego im. Józefa Wybickiego, gdzie możemy wybrać część nowoczesną parku lub historyczną, przedzielone ulicą wyłączoną z ruchu drogowego.
Dawne koszary, drewniane kamienice, zabytkowe wieże ciśnień i wspaniałe perełki architektury, w każdej części miasta znajdziemy atrakcyjne turystycznie obiekty. Oczywiście odwiedzając Nowy Dwór Mazowiecki służbowo, poszukiwacze aktywnych form wypoczynku, też znajdą wiele ciekawych obiektów. Miejska pływalnia, hala sportowa czy boiska wielofunkcyjne i korty tenisowe, to tylko niektóre atrakcje. Wiele firm wybiera Nowy Dwór Mazowiecki, jako organizatora szkoleń i konferencji dla swoich pracowników, właśnie ze względu na oferowane przez miasto różnorodne formy spędzania wolnego czasu, co jest nie bez znaczenia podczas kilkudniowych spotkań. Bogata baza noclegowa, doskonałe restauracje i profesjonalne sale konferencyjne, zapewniona rozrywka i wiele ośrodków biznesowych zachęcają do wyboru właśnie tej lokalizacji.
Dodatkowo, do miasta zapewniony jest dogodny dojazd, krzyżują się tu drogi krajowe i wojewódzkie, tworząc wygodny węzeł komunikacyjny zarówno w kierunku Warszawy, Gdańska, Płocka jak i na południe kraju. Połączenia kolejowe i bliskość lotniska, zapewniają kontakt z całym krajem, dlatego często gośćmi biznesowymi jest coraz więcej firm spoza okręgu warszawskiego.
Rozwinięty przemysł chemiczny, drzewny i maszynowy, wytwórstwo i fabryki oraz liczne agencje celne i przedstawicielstwa zagranicznych inwestorów, sprawia, że Nowy Dwór Mazowiecki staje się ważnym ośrodkiem biznesowym, gdzie można przeprowadzać rozmowy z kontrahentami, zawierać umowy biznesowe i szkolić pracowników.


Data publikacji: 16.11.2020