img

Podhale - poczuj radość zdobywcy

Górskie szczyty migoczące w oddali, stada śnieżnobiałych owieczek pasące się na rajsko zielonych halach i pilnujące ich psy pasterskie, tętniąca życiem zakopiańska ulica Krupówki, gdzie na każdym kroku górale zachwalają swoje przepyszne oscypki i bundz... Seria skojarzeń przywodzących na myśl błogie, urlopowe lenistwo, prawda?

Używając nazwy „Podhale”, często tak naprawdę nie wiemy do końca, o jakim terenie dokładnie mówimy. „Hm, no Zakopane i okolice...” – przyznacie, że to określenie niezbyt precyzyjne.

Wyjaśnijmy zatem – Podhale obejmuje obszar od Gorców na północy po Zakopane, Witów i Kościelisko na południu. Tereny te zamieszkują sympatyczni i gościnni górale podhalańscy, posługujący się charakterystyczną gwarą, której brzmienie wywołuje uśmiech na twarzy każdego turysty.

Oni też – nie bez powodu – uważani są za najbardziej przedsiębiorczą grupę etniczną tej części Europy, która jak żadna inna potrafi wykorzystać walory turystyczne swojego regionu. Dzięki ich staraniom i przedsięwzięciom na Podhalu nie sposób się nudzić – czy to latem, czy zimą.

Podhale zimąOd wielu lat zdecydowana większość rodaków, planując wyjazdy w okresie zimowym, decyduje się wyruszyć na Podhale. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – niezależnie od tego, czy zaliczamy się do coraz liczniejszej grupy wielbicieli sportów zimowych, czy preferujemy mniej aktywne sposoby spędzania wolnego czasu, w tych okolicach z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Organizujesz firmowy wyjazd pod Tatry? Sprawdź oferty 69 obiektów szkoleniowo-konferencyjnych z Tatr < a href="http://www.salekonferencyjne.pl/kraina/Tatry/"> Obiekty na konferencje Tatry .

Coroczne oblężenie przeżywa szczególnie stolica polskich Tatr, Zakopane – każdej zimy ściąga tam ponad 100 tysięcy turystów.

Nic dziwnego: znajdziemy tam przecież nie tylko wciąż rozwijane trasy i stoki narciarskie i snowboardowe, ale też liczne ośrodki SPA – czego chcieć więcej? To wręcz wymarzona lokalizacja na wyjazdy integracyjne czy konferencje – w przerwach od męczących negocjacji, odczytów i referatów można doświadczyć odrobiny białego szaleństwa, a wieczorami odprężyć się w jacuzzi czy w regenerującej kąpieli borowinowej.

Jednak zakopiańskie atrakcje to nie wszystko, czym może zaskoczyć nas „skalne Podhale”, jak określał ten region w swoich utworach Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Warto rozważyć także luksusowy wypoczynek w jednym z ośrodków proponujących kąpiele w gorących źródłach.

Pluskanie się w gorącej wodzie na otwartym powietrzu, gdy zaledwie metr od nas ziemię pokrywa biały puch to nie tylko ciekawe i zapadające w pamięć doświadczenie, ale i kuracja wpływająca zbawiennie na naszą nadwątloną miejskim życiem odporność. Z tego typu usług możemy skorzystać między innymi w ośrodkach w Bukowinie Tatrzańskiej (popularne Termy Podhalańskie), w Szaflarach czy w Bańskiej Niżnej.

Idealną formą integracji pracowników okazują się też kuligi połączone z ogniskiem. Każde z nas będzie szczęśliwe, odkrywając swoje wewnętrzne dziecko, śmiejąc się w głos i śpiewając podczas jazdy saniami ciągniętymi przez konie!

Podhale latemWydaje wam się, że organizowanie wyjazdu na Podhale podczas jednego z letnich miesięcy mija się z celem? Że pozbawione atrakcji w postaci białego szaleństwa traci ono na uroku? Nic bardziej mylnego! Lato wyklucza co prawda narciarskie atrakcje, w zamian daje jednak szereg innych możliwości.

Najbardziej oczywistą propozycją dla odwiedzających te okolice latem są piesze górskie wycieczki. Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólna wędrówka – Wasz team po takim wypadzie będzie zgrany jak żaden inny. Nawet jeśli nie ma wśród Was zapalonych taterników, spróbujcie – nikt nie wymaga od was przecież od razu kaskaderskiego wspinania się na Orlą Perć. Czasem odpowiedni okaże się nawet spacer Doliną Białego.

Ciekawą formą spędzania wolnego czasu podczas wyjazdu służbowego wydaje się wspólna wizyta w jednym z parków linowych (na Gubałówce w Zakopanem czy w Poroninie), a także inne nowe doświadczenia, takie jak zorbing (możliwość spróbowania swoich sił w wielkiej dmuchanej bańce daje między innymi ośrodek sportowy w okolicach Wielkiej Krokwi w Zakopanem) czy paintball (profesjonalne poligony w Czarnym Dunajcu i Zakopanem).

Przez okrągły rok zapraszają również podhalańskie aquaparki, ośrodki SPA i ciepłe źródła. Warto odwiedzić choćby Termy Podhalańskie w Bukowinie Tatrzańskiej czy nowoczesny zakopiański aquapark na Antałówce.

Nie ulega więc żadnym wątpliwościom, że na Podhalu każdy znajdzie zajęcie odpowiadające jego zainteresowaniom i oczekiwaniom. Podhale ma wiele do zaoferowania organizatorom wyjazdów firmowych i konferencji. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko spakować walizkę, zanucić pod nosem „Hej, bystra woda...!” i ruszać w drogę pod samiuśkie Tatry. Zapraszamy, hej!

Jeśli, szukasz obiektów na wydarzenie biznesowe z małopolski, to zapoznaj się z 404 ośrodkami szkoleniowymi: Hotele i obiekty konferencyjne województwo małopolskie
Data publikacji: 01.03.2014