img

Sale szkoleniowo-konferencyjne na mazurach

Mazury to rejon geograficzno-kulurowy obejmujący teren Pojezierza Mazurskiego oraz Iławskiego. Położony jest w północno-wchodniej Polsce i wchodzi w skład województwa warmińsko-mazurskiego. Znane są przede wszystkich z licznie występujących tu jezior i terenów zielonych co czyni je idealnym miejscem na wypoczynek.

Na mazurach mamy wiele zabytkowych miejsc i atrakcji turystycznych. Najsłynniejszym z nich jest Grunwald – miejsce słynnej bitwy z Krzyżakami w 1410 roku. Będąc w tym regionie warto również pojechać do Wojnowa, jest to miejsce w którym możemy cofnąć się w czasie o setki lat i zwiedzić drewniane chałupy, cerkiew prawosławną, zespół klasztorny a także niewielki cmentarzyk. Niewątpliwie miejscem wartym zobaczenia jest również Wilczy Szaniec w Gierłoży, gdzie mieściła się kwatera główna Adolfa Hitlera. Miasteczko jest ukryte głęboko w lesie i zawierało 200 budynków w tym m.in. schrony, baraki, lotniska, elektrownie, wodociągi i ciepłownie

okolice mazur

Oprócz zabytkowych miejsc na mazurach możemy podziwiać piękno natury na każdym kroku, możemy się wybrać między innymi na spływ kajakowy rzeką Kurtynią w Puszczy Piskiej, która wchodzi w skład Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Podczas takiej podróży będziemy podziwiać piękną, bujną przyrodę, mnóstwo ptaków i innych gatunków zwierząt. Po spływnie kajakowym możemy podziwiać piękno fauny w Rezerwacie Koników Polskich w Popielnie. Rezerwat położony jest nad Śniardwami, a koniki biegają po okolicznych lasach, są bardzo przyjaźnie nastawione do człowieka, pochodzą do ludzi.

Atrakcje po konferencji na Mazurach

1. Rezerwat koników polskich w Popielnie

Wśród zielonych ostępów Puszczy Piskiej, na malowniczym półwyspie, pomiędzy 4 jeziorami, możemy spotkać ostatnie dziko żyjące konie na naszym kontynencie! Konik polski – to bezpośredni potomek wymarłego już tarpana. Podczas wyprawy można spotkać swobodnie biegające konie, zwiedzić stajnię, oborę oraz fermę bobrów – jedyne takie miejsce w Europie. Turyści oprócz tego wyjątkowego „safari”, mogą odwiedzić muzeum przyrodnicze, skorzystać z oferty nauki jazdy konnej, lub przejażdżki pod okiem doświadczonego instruktora. Latem można pojeździć o rezerwacie powozem, a zimą zorganizować kulig. Do dyspozycji Gości są pokoje noclegowe. A wybierając się w stronę Mikołajek można skorzystać z promu w Wierzbie.

2. Spływ kajakowy Krutynią

Spływy kajakowe rzeką Krutynią są oceniana jako jedne z najbardziej atrakcyjnych w Polsce. Bardzo urozmaicona trasa, od łagodnych zakoli, poprzez rzekę w Puszczy Piskiej i wysokie fale na jeziorach. Duży wybór tras – zarówno dla amatorów jak i doświadczonych kajakarzy. Całość trasy to prawie 120km wspaniałych widoków, na które powinno zarezerwować się około 9 dni. Jednak można zdecydować się na odcinki jednodniowe bądź kilkugodzinne. Rozbudowana baza noclegowa i stanice wodne oddalone od siebie o kilkanaście kilometrów daje możliwość pokonania całej trasy, lub wybranych odcinków. Ptactwo wodne, dzika zwierzyna i wspaniałe widoki gwarantowane.

3. Wilczy Szaniec Kwatera Hitlera

W lasach wsi Gierłoż, niedaleko Kętrzyna można odnaleźć „Wilczy Szaniec” – kwaterę główną Adolfa Hitlera z okresu II wojny światowej. Cały kompleks składał się z prawie 80 betonowych budynków i około setki drewnianych obiektów. Stropy pokrywane były trawą, a dodatkowo na dachach sadzono drzewa, co stanowiło doskonały kamuflaż chroniący przed lotnictwem. To właśnie tutaj doszło do słynnej próby zamachu na Hitlera. Wycofujące się wojska niemieckie wysadziły kompleks, ale do dzisiaj zwiedzać można pozostałości Wolfsschanze. Na szczęście to już historia, a dzisiaj jedynymi „mieszkańcami” Wilczego Szańca są nietoperze, które tworzą tutaj jedno z największych w Polsce skupisk.

4. Zamek w Malborku

XIII wieczny zamek krzyżacki w Malborku to prawdziwa perła architektury. Gotycki zamek jest największą ceglaną budowlą na świecie, a do jego wzniesienia użyto ponad 30 milionów cegieł. Monumentalna budowla zachwyca do dzisiaj rozmachem i rozwiązaniami architektonicznymi niespotykanymi wcześniej w tego typu budowlach. Warto przeznaczyć kilka godzin na dokładniejsze zwiedzenie udostępnionych lokacji. Korytarze, komnaty, dziedzińce i wiele eksponatów przyciągają turystów z całego świata. Bogata kolekcja historycznych militariów oraz wystawa bursztynu są najchętniej oblegane przez zwiedzających. Na zamku często odbywają się jarmarki i spektakle tematyczne i pokazy, dlatego warto odwiedzić dawną siedzibę Krzyżaków w Malborku.

5. Ełcka kolej Wąskotorowa

Wspaniała podróż historyczną koleją! Ełcka Kolej Wąskotorowa – jest jedyną czynną „wąskotorówką” na Warmii i Mazurach, dlatego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów. Jeżeli chcą Państwo przeżyć niesamowitą podróż to zapraszamy w miesiącach maj – czerwiec, kiedy codziennie o godzinie 10: 00 ze stacji w Ełku wyrusza ta magiczna kolej. Po kilkudziesięciominutowej przejażdżce docieramy do stacji Sypitki, a po 2 godzinnym postoju wypełnionym licznymi atrakcjami, wraca do stacji macierzystej. Na trasę wyruszają lokomotywy zarówno elektryczne jak i parowe. Grupy mogą również zarezerwować przejazd w innych godzinach, po ustaleniu terminu.

6. Muzeum mazurskie w Owczarni

Wieś Owczarnia, położona jest niedaleko Kętrzyna i od ponad 10 lat jest ważnym miejscem związanym z historią Mazur. W zabytkowych „czworakach” – budynek należał kiedyś do majątku ziemskiego – możemy podziwiać ciekawe obiekty. To nietypowe muzeum gromadzi sprzęt, meble i akcesoria związane z życiem codziennym Mazurów. Dlatego wśród eksponatów znajdziemy nie tylko zabytkowe maszyny rolnicze czy narzędzia, ale również ozdoby, tkaniny czy w pełni umeblowane izby. Wykwalifikowani przewodnicy potrafią obrazowo zaznajomić nas z historią Mazurów i pokazać jak wyglądało ich życie. Ponad 1000 ciekawych okazów mazurskiej historii.

7. Zamek w Nidzicy

Podróżując szlakiem krzyżackich zamków, nie sposób ominąć potężnej fortecy, jaką jest nidzicki zamek. Zamek budowany był w latach 1370 – 1407, w czasie II wojny światowej został zbombardowany przez wojska rosyjskie, odbudowany i odrestaurowany zamek oddano do użytku w 1965. Obecnie podziwiać można zachowane malowidła kaplicy i refektarza, wystawę militariów z okresu Bitwy pod Grunwaldem, oraz wyposażenie chat mazurskich i inne ciekawostki etnograficzno - historyczne. Zamek w Nidzicy jest też ośrodkiem kulturalnym, siedzibą Bractwa Rycerskiego Komturii Nidzickiej oraz miejscem organizacji wystaw, koncertów i spotkań artystycznych.

8. Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie

Wspaniała propozycja dla entuzjastów dzikiej przyrody. Park w Kadzidłowie to 100ha powierzchni w Puszczy Piskiej, gdzie w naturalnym środowisku można zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Od popularnych saren i jeleni, po bardziej nietypowe okazy jak daniele, łosie i wilki. Przewodnik przybliży zwyczaje i opowie o życiu spotykanych na trasie zwierząt. Park Dzikich Zwierząt daje również możliwość pomocy w karmieniu niektórych gatunków, a nawet pogłaskanie zwierząt przebywających na wybiegach. Przestronne woliery zamieszkuje dzikie ptactwo, ale wśród mieszkańców parku znajdziemy również osły, kury czy jerze, wspaniała wyprawa dla dzieci i dorosłych.

9. Molenna starowierców w Wojnowie - Świątynia

Molenna w Wojnowie to świątynia wzniesiona w latach 20 XX wieku przez starowierców. Starowiercy byli prawosławnymi, którzy odrzucili reformy Kościoła z XVIII w. i kultywowali wcześniejsze tradycje. Uciekają z Rosji przed prześladowaniami osiedlili się również na Mazurach. Zbudowana przez nich w Wojnowie świątynia w niczym nie przypomina prawosławnych cerkwi, to budynek w gotyckim stylu, który stanowi zabytek architektoniczny. Ciekawy wystrój i wspaniałe ikony przyciągają turystów. Molenna jest częścią całego kompleksu dawnego klasztoru żeńskiego starowierców. Obecnie większość mieszkańców powróciła do Kościoła cerkiewnego, a dawne budynki wpisano na listę zabytków.

10. Mikołajki - Perła Mazur

Mikołajki to niewielkie miasteczko położone nad jeziorami Tałty i Mikołajewskie, a jedne z najlepszych w Polsce przystani sprawiają, że Mikołajki nazywane są Żeglarską Stolicą Polski. Śniardwy i połączenia z innymi jeziorami sprawiają, że w sezonie Mikołajki odwiedzane są przez tysiące żeglarzy, motorowodniaków i miłośników windsurfingu. Turyści mogą liczyć na wiele atrakcji rekreacyjnych i wspaniałą regionalną kuchnię. Malownicza okolica to nie tylko jeziora, lasy i puszcze przyciągają amatorów rowerowych i pieszych wycieczek, a organizowany w mikołajkach samochodowy Rajd Polski to gratka dla fanów czterech kółek.

Sale konferencyjne na mazurach

spotkania konferencyjno-szkoleniowe mazury

Mazury to wyjątkowe miejsce na zorganizowanie wydarzenia biznesowego. Znajduje się tu 146 obiektów konferencyjno-szkoleniowych, wśród których znajdziemy piękne, zabytkowe obiekty z zapierającym dech w piersiach widokiem z okna jak i nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone hotele nad jeziorami. Bliskość natury sprawi, że goście na pewno będą zadowoleni z pobytu.

Sale konferencyjne z noclegiem w okolicach mazur

spotkania biznesowe z noclegiem

Jeśli uczestnicy naszej konferencji nie mieszkają na mazurach, warto wybrać obiekt który oferuje również możliwość zakwaterowania. W tym regionie jest wiele obiektów, które łączą noclegi i organizacje konferencji, więc na pewno bez problemu znajdziemy odpowiedni dla siebie. Warto zwrócić uwagę na ilość miejsc noclegowych, żeby nasi goście zmieścili się w jednym obiekcie. Kolejnym elementem wartym uwzględnienia jest cena. W okolicy mazur ceny za nocleg w obiektach konferencyjnych zaczynają się od 94 zł za nocleg w pokoju 2 osobowym w Hotelu Pirat&SPA. Jeśli nie mamy ograniczeń budżetowych możemy zdecydować się na luksusowe wnętrza, gdzie ceny sięgają ponad 1000 zł na nocleg.

Narie Hotel
Narie Konferencje


Sale konferencyjne Narie Resort & Spa na mazurach
Lokalizacja: Wilnowo 34, 14-200 Morąg
Kontakt: 89 758 01 73

To jeden z najciekawszych obiektów położonych na Mazurach. Wśród krajobrazów pól i łąk, nad samym jeziorem Narie, obiekt prezentuje się nader okazale, pomimo swojego kameralnego charakteru. W obiekcie dominuje minimalistyczny wystrój, który sprzyja zarówno pracy jak i wypoczynkowi. Do dyspozycji gości oddano 25 pokoi, które oferują noclegi Standard oraz Premium. Oferta konferencyjna to kameralna sala Kinowa wyposażona w profesjonalny sprzęt multimedialny oraz wygodne fotele - wzorowane na kinowych. W Strefie Wellness & SPA skorzystać można z różnego rodzaju masaży, basenu czy dwóch saun.

Niegocin Resort
Niegocin Konferencje


Sale szkoleniowo-konferencyjne Resort Niegocin - mazury
Lokalizacja: ul. Niegocińska 7, 11-500 Wilkasy
Kontakt: 87 428 04 54

Położony w pobliżu Giżycka, nad samym jeziorem Niegocin, całoroczny ośrodek dysponujący komfortowo wyposażonymi, jasnymi pokojami jedno-, dwu-, i trzy osobowymi. Goście biznesowi docenią ergonomiczne biurka do pracy po zakończeniu konferencji. Centrum Konferencyjne składa się z 3 sal konferencyjnych, zlokalizowanych w oddzielnym budynku, z widokiem na okoliczną zieleń. Każda z nich jest odpowiednio wyposażona min. w: ekran rozwijany, tablicę przesuwaną, TV, flipchart, rzutnik oraz profesjonalne nagłośnienie. Pobyt w ośrodku umilić można korzystając ze Strefy SPA, która oferuje hydromasaż w jacuzzi oraz dostęp do saun: suchej i parowej, a także słoneczną łączkę, gdzie uzupełnić można niedobory witaminy D3.

Klekotki Hotel
Klekotki Sala


Sala konferencyjna Klekotki Conference & SPA - mazury
Lokalizacja: Klekotki 1 , 14-407 Godkowo
Kontakt: 55 249 00 00

Historia tego klimatycznego miejsca sięga XVII wieku kiedy to działał tu prężny ośrodek młyński. Odrestaurowano wnętrza, zachowując zabytkowe elementy architektury oraz wyposażając je w jasne, sosnowe meble, idealnie współgrające z całością. Obiekt oferuje 45 pokoi oraz apartamentów. Centrum Konferencyjne składa się z 7 sal konferencyjno-bankietowych. Każda z nich wyposażona jest w niezbędny sprzęt konferencyjny oraz dostęp do światła dziennego, z możliwością zaciemnienia. Odetchnąć od trudów prowadzenia biznesu można podczas jedno z rytuałów SentoSPA lub skorzystać z jednej z wielu atrakcji na świeżym powietrzu.

St Bruno Hotel
St Bruno Sala


Sala szkoleniowo-konferencyjna Hotel St Bruno**** na mazurach
Lokalizacja: ul. Św. Brunona 1, 11-500 Giżycko
Kontakt: 87 732 65 00

Hotel mieści się w odnowionych wnętrzach dawnego krzyżackiego zamku, w malowniczej części Giżycka, w samum sercu Mazur. Jego historia sięga XIV wieku, a w chwili obecnej łączy w sobie nowoczesne trendy wnętrzarskie z tradycyjnymi detalami jak: drewnianymi belkami oraz stylowymi dodatkami z lat 20-tych oraz 30-tych. W ofercie znajduje się 69 klimatyzowanych pokoi oraz apartamentów. Do ich wyposażenia należy min. minibar, sejf, zestaw powitalny oraz klasyczne, wygodne meble. Do dyspozycji gości oddano 9 sal konferencyjnych o różnej wielkości, które mogą być wykorzystane w dowolny sposób, poprzez możliwości aranżacji stołów. Po trudach konferencji zregenerować można ciało w MediSPA.

Jablon Lake
Jablon Konferencje


Konferencje Jabłoń Lake Resort na mazurach
Lokalizacja: Jabłoń 1, 12-200 Pisz
Kontakt: 87 423 28 80

Obiekt, zlokalizowany w promieniu 100 km od Białegostoku oraz 200 km od Warszawy, jest idealnym rozwiązaniem na organizację szkolenia czy konferencji. Położenie, wśród pięknych krajobrazów Puszczy Piskiej oraz 500 m linii brzegowej Jeziora Brzozolasek, sprzyja skupieniu i pracy w spokoju. Resort dysponuje komfortową baza noclegową dla 120 osób, w 51 pokojach, zlokalizowanych w Domu Pruskim oraz Domach Mazurskich. Centrum Konferencyjne składa się z 6 nowocześnie wyposażonych klimatyzowanych sal. Każda z nich została wyposażona w niezbędny sprzęt multimedialny, nagłośnienie oraz dostęp do światła dziennego, co jest szczególnie ważne w przypadku długotrwałych spotkań. W ofercie jest również całoroczny, ogrzewany namiot idealny do organizacji zajęć team-buldingowych, eventów czy wystaw.

Natural Hotel – Ekologiczny Hotel z Plażą na Wyspie
Adres: ul. Kanta 54, 14-100 Ostróda
Największa sala konferencyjna: 200
Liczba sal konferencyjnych: 2
Liczba miejsc noclegowych: 250

Natural Hotel to miejsce wyjątkowe nie tylko na Mazurach, ale również w skali całego kraju. Hotel na wyspie znajduje się w piękne, zielonej okolicy z doskonale zagospodarowanym terenem, a jego wyposażenie i aranżacja oparte są na w pełni ekologicznych rozwiązaniach. Hotel cieszy się ogromną popularnością wśród klientów biznesowych, którzy szukają niezwykłych miejsc na konferencje, szkolenia, spotkania branżowe, wystawy czy imprezy integracyjne. Obiekt posiada dwie sale konferencyjne, w tym piękną salę widokową z widokiem na zieleń.

Hotel Natural
Sala Konferencyjna Natural Hotel


Obie sale są nowocześnie wyposażone, przestronne, klimatyzowane, zapewniają dostęp do wszystkich sprzętów multimedialnych, jakie mogą być potrzebne w czasie realizacji wydarzenia. Klienci biznesowi mogą liczyć na indywidualną, dopasowaną do potrzeb ofertę oraz wiele usług dodatkowych. W trakcie konferencji zapewnione jest kompleksowe wyżywienie, a w przypadku kilkudniowych imprez jest możliwość noclegu w wygodnych apartamentach. Wybierając Natural Hotel mogą mieć Państwo pewność, że wydarzenie będzie niezapomniane.


Data publikacji: 27.08.2021

Najnowsze newsy branżowe - warmińsko-mazurskie

Nasi partnerzy