img

Stary Browar zmieni się w Hilton Garden Inn!

Spółka Polskie Projekty Inwestycyjne, należąca do Satoria Group, stała się właścicielem Starego Browaru w Toruniu. Wybuduje tam hotel sieci Hilton Garden Inn, który będzie gotowy na przyjęcie gości w 2021 roku.

Na zarządcę hotelu wybrano markę VHM Hotel Management. Poprzednim właścicielem budynku była spółka Polskie Pierze i Puch, której prezesem jest toruński biznesmen Krzysztof Mielewczyk. W jego ręce trafił w 2006 roku. Biznesmen zapłacił za niego miastu ok. 3 mln złotych. Jego projekt zakładał uruchomienie hotelu Hilton Garden Inn wraz z minibrowarem. Obecny właściciel, spółka z grupy Satorii – Polskie Projekty Inwestycyjne, ustalił już warunki budowy, a chwili obecnej trwają prace nad otrzymaniem zgody wymaganej do rozpoczęcia budowy.

Ten klimatyczny obiekt z potencjałem będzie kolejny administrowanym przez grupę VHM. W skład jej portfolio wchodzą m.in: Hampton by Hilton Old Town w Gdańsku, powstające nowe odsłony Hampton w Łodzi i Olsztynie, oraz warszawski Holiday Inn.

W chwili obecnej na terenie Polski działają trzy hotele marki Hilton Garden Inn (dwa w stolicy Małopolski i jeden w Rzeszowie), a dwa kolejne pojawią się w Kołobrzegu i Radomiu.

Hilton Garden Inn™ to sieć hoteli oferujących podróżnym komfort znany z najlepszych światowych marek w przystępnej cenie. Atutami każdego z hoteli działających pod marką Garden Inn są: wielokrotnie nagradzana obsługa, komfortowe wspólne lobby, a także komfortowe udogodnienia. W obiekcie znajdują się restauracja z obsługą kelnerską, możliwość przyrządzania na zamówienie śniadań, lunchów i obiadokolacji. Dla gości lubiących nocne życie miasta zapewnia wieczorową obsługę pokojową oraz dobrze zaopatrzony bar. Znakiem rozpoznawczym hotelu jest Centrum Biznesowe otwarte przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu z darmowym Wi-Fi.

Data publikacji: 04.01.2019