img

Szkolenia i wypoczynek nad morzem - jak wybrać miejsce?

Coraz częściej różnego rodzaju firmy decydują się na organizowanie szkoleń dla pracowników w renomowanych i pięknych ośrodkach na terenie całego kraju. Między innymi nad morzem. Ważne jest więc znalezienie hotelu, który oferuje nie tylko miejsca do spania ale także posiada odpowiednie zaplecze do zorganizowania konferencji. Na co warto zwracać uwagę?

Dobra sala szkoleniowa - co powinno tam być?

Dawno skończyły się czasy, kiedy do zorganizowania konferencji szkoleniowej wystarczyła jakakolwiek większa sala z krzesłami i stolikami. Właściciele firm, którym zależy na prestiżu wybierają miejsca przede wszystkim z dobrym nagłośnieniem, aby prelegent był dobrze słyszany i rozumiany. Przydają się więc na przykład mikrofony bezprzewodowe, żeby pod nogami wykładowców nie plątały się zbędne kable.

Ważna jest odpowiednia ilość światła. A więc zaciemnienie, gdy potrzebna jest prezentacja na ekranie albo też wystarczająco mocne oświetlenie, jeżeli uczestnicy muszą coś czytać lub pisać. Oczywiście wspomniane wyżej ekrany oraz projektory powinny być na miejscu. No i także dostęp do Internetu.

Jeżeli szkolenie trwa więcej niż pół dnia uczestnicy na pewno zgłodnieją. Żeby nie musieli wozić ze sobą z domu kanapek przyda się na miejscu restauracja, gdzie każdy będzie mógł zjeść ciepły posiłek.

A po nauce relaks

Wynajęcie sali szkoleniowej w hotelu wraz z wykupieniem noclegów pozwala na połączenie nauki z wypoczynkiem. Na przykład na krytym basenie, w saunie albo jacuzzi. Jeżeli jeszcze dodatkowo obiekt znajduje się nad morzem to nie ma nic przyjemniejszego niż spacer wzdłuż plaży pośród szumu fal. Może być, że nie wszyscy lubią moczyć się w wodzie. Przyda się więc też kort tenisowy, boisko do siatkówki, koszykówki, stół do ping - ponga albo wypożyczalnia rowerów.

Noclegi powinny być oczywiście jak najbardziej komfortowe, aby każdy mógł dobrze wypocząć zwłaszcza jeżeli szkolenie będzie trwało więcej niż jeden dzień.

Ciekawe propozycje w temacie znajdziecie między innymi na stronie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Łazach - http://solaris.turystyka.pl/konferencje


Data publikacji: 01.03.2022

Nasi partnerzy