img

Używane meble biurowe: Jak zaoszczędzić bez kompromisów w jakości?

Spis treści


  Wysokiej jakości produkty dostarczane przez marki premium mogą długo posłużyć bez utraty swoich właściwości, dlatego wiele sprzętów eksploatowanych pierwotnie w firmach, urzędach i korporacjach uzyskuje drugie życie w rękach kolejnego właściciela. Nikogo nie dziwią samochody, laptopy i komputery poleasingowe, natomiast nie każdy zauważa potencjał, jaki niosą ze sobą używane meble biurowe. Fotele klasy premium wyprodukowane są z wysokiej jakości materiałów, a fabryczna gwarancja często przekracza nawet 10 lat. Zakup prosto ze sklepu jednak nie zawsze pozostaje w zasięgu finansowym, bo nowe modele kosztują kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z wygody i prestiżu - rozwiązaniem może być fotel poleasingowy.

  Używane nie znaczy zużyte

  Wielu kupujących ma obawy odnośnie zakupu z drugiej ręki, zarówno co do trwałości i stopnia zużycia, jak też pod kątem estetyki po latach wcześniejszego korzystania z danego przedmiotu. Warto więc podkreślić, że firmy oferujące używane meble biurowe kładą mocny nacisk zarówno na czyszczenie i odświeżenie, jak też weryfikację sprawności. Do dalszej sprzedaży trafiają więc tylko produkty spełniające wysokie kryteria jakościowe - pod względem funkcjonalności w pełni zachowują parametry nowego wyrobu, a jeśli chodzi o estetykę to posiadają jedynie drobne, niezauważalne na pierwszy rzut oka skazy lub przetarcia.

   

  używane meble biurowe

   

  Czy nowe jest zawsze lepsze?

  Budżetowe modele świeżo wyjęte z opakowania mogą wydawać się korzystniejszym wyborem, ale niestety szybko da się zauważyć wiele braków - zaczynając od niezbyt rozbudowanej regulacji, aż po kiepskiej jakości materiały, które nie przetrwają próby czasu. Używane meble biurowe klasy premium często po latach zużycia nie posiadają żadnych uszkodzeń, a oferują dużo lepsze dopasowanie do ciała użytkownika, zachwycając przy tym ciekawym designem. Z tego powodu są świetnym kompromisem wszędzie tam, gdzie dostępne fundusze nie pozwalają na zakup prosto z fabryki. Model kosztujący normalnie kilkanaście tysięcy można nabyć za ułamek pierwotnej ceny, zachowując przy tym wszelkie korzyści z posiadania produktu wysokiej klasy.

  Jak tego rodzaju okazje trafiają na rynek? Najczęściej dzieje się to przy okazji remontu, albo przeniesienia siedziby dużej korporacji lub instytucji publicznej. Zmiana lokalizacji na inny biurowiec wiąże się zwykle z koniecznością wyposażenia go w zupełnie nowe sprzęty, więc używane meble biurowe trafiają wtedy w ręce firmy zajmującej się ich odbiorem, czyszczeniem i dostarczeniem do nowego klienta.

  Zobacz również: Szukasz odpowiedniej agencji eventowej w Warszawie? Koniecznie przeczytaj!


  Data publikacji: 22.04.2024

  Najnowsze newsy branżowe -

  Nasi partnerzy

  Hotel Gołebiewski
  Copernicus Toruń
  BCC Events Pałac Lubomirskich
  ArtHotel Stalowa52
  Qubus Hotel Wrocław
  img
  EB_logo
  Everitum_logo
  Media_Solutions_Group_logo
  Wykładnia.pl logo
  Agencja Mpower
  Elite Music dostawca usług eventowych
  JC tłumaczenia logo
  Wykładnia.pl logo
  Back to Top