img

W Jeleniej Górze powstanie nowy hotel

Fot.: www.freedigitalphotos.net

Jeszcze latem tego roku w Jelenie Górze ma powstać nowy hotel, sygnowany marką Hampton by Hilton. Za inwestycję odpowiedzialna jest spółka Ariadne, a nowy obiekt ma powstać w przebudowanej Galerii Górskiej przy ul. Pijarskiej. Jeśli uda się otworzyć obiekt, będzie to siódmy hotel Hilton w Polsce.

Budynek Galerii Górskiej w Jeleniej Górze od dwóch lat był praktycznie nieużytkowany. Spółka deweloperska, w rękach której znajdował się budynek – Ariadne – podjęła decyzję o modernizacji obiektu i przystosowaniu go do pełnienia funkcji hotelowych. Zgodnie z umową franczyzową, żeby obiekt mógł posługiwać się marką Hilton, budynek musi spełniać standardy wyznaczone przez hotelowego giganta, m. in. w zakresie wyglądu hotelu, wystroju wnętrz, jakości mebli czy ubioru obsługi.

Inwestor jest zdania, że w Jeleniej Górze potrzebne jest luksusowe centrum hotelowo-konferencyjne. Aktualnie trwają prace wewnątrz galerii, gdzie demontowane jest stare wyposażenie, a w jego miejsce pojawiają się nowe wykładziny. W budynku trzeba będzie również zainstalować nową elektrykę oraz klimatyzację oraz windy. Docelowo w budynku ma się znajdować się 118 pokoi gościnnych. Przebudowa budynku ma kosztować 10 milionów złotych.

Data publikacji: 14.01.2014