img

Jak poradzić sobie z aktualizacją danych w KRS-ie?

Własny biznes staje się coraz częściej wybieraną ścieżką kariery. Co prawda zatrudnienie na etacie zawsze wiąże się z większym bezpieczeństwem, lecz świadomość ograniczeń, jakie się z tym wiążą, powoduje, że sporo osób woli postawić na siebie. Każdy aspirujący biznesmen zdaje sobie sprawę z ogromu obowiązków, jakie należy wziąć na swoje barki. Warto jednak wiedzieć, że kwestie związane z administracją oraz statusem prawnym swojego przedsiębiorstwa mogą się zmieniać. Chociażby dlatego, że zmieni się liczba członków w zarządzie czy adres siedziby. W takiej sytuacji musimy te informacje upublicznić.

Oczywiście upublicznienie nie polega na uwzględnieniu odpowiedniej notki na stronie firmy. Musimy zrobić to zgodnie z obowiązującymi przepisami – a zatem zaktualizować dane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Można to przeprowadzić na kilka sposobów – nawet przez Internet. Procedura ta nie należy do najtrudniejszych, natomiast warto zaznaczyć, że jeśli ktoś nie ma odpowiedniej wprawy, to szybko okaże się to frustrujące. Chociaż w sieci znajdziemy wiele pomocnych poradników, to finalnie zawsze najlepiej zdecydować się pomoc profesjonalistów. W takiej sytuacji będziemy mieli stuprocentową pewność, że cały proces wprowadzania zmian oraz kontaktowania się z odpowiednimi jednostkami administracyjnymi przejdzie sprawnie. My z kolei zyskamy czas na zajęcie się obowiązkami związanymi z obszarem działalności naszego przedsiębiorstwa.

 

Zmiana informacji w KRS-ie z Wirtualne Biuro Wisła

Procedura związana z wprowadzaniem zmian w KRS-ie wymaga pamiętania o terminie czy dokonaniu opłaty. Kiedy natomiast narządzamy swoim czasem i staramy się znaleźć równowagę pomiędzy rozwojem własnej działalności a życiem prywatnym, to każdy dodatkowy obowiązek okazuje się prawdziwym wyzwaniem.

Zamiast zatem pilnować terminów lepiej po prostu sięgnąć po telefon i zadzwonić do przedsiębiorstwa Wirtualne Biuro Wisła (szczegółowe informacje: https://wirtualne-biuro.pl/obsluga-spolek/aktualizacje-w-krs/). Zatrudnieni w nim prawnicy, specjaliści od rozwiązywania podobnych problemów zdejmą z nas konieczność aktualizowania danych w Krajowym Rejestrze Sądowym i sami zrobią to w naszym imieniu.

 

Aktualizacja danych w KRS-ie – dlaczego warto skontaktować się z prawnikami

Coraz więcej urzędowych spraw możemy załatwić za pośrednictwem sieci. Elektroniczne podpisy, Profile Zaufane i inne udogodnienia powodują, że przepływ informacji czy dokumentów między państwem a podmiotami prywatnymi staje się coraz prostszy. Nie wszystko można jednak załatwić za pośrednictwem cyberprzestrzeni.

Wciąż istnieją dokumenty, które należy zanieść samemu lub poprzez osobę występującą w naszym imieniu. Podobnie jest w przypadku zmiany informacji więdnących w KRS-ie. Niektóre kwestie wymagają wręcz stawienia się w sądzie rejonowym. Z kolei sam wniosek może zostać rozpatrzony negatywnie. Chociażby dlatego, że został nieprawidłowo wypełniony. Współpraca z prawnikami reprezentującymi Wirtualne Biuro Wisła pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale i nerwy.

Wirtualne Biuro Wisła to przedsiębiorstwo cechujące się profesjonalnym podejściem do każdego klienta. Interesy zleceniodawcy reprezentowane są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły – kontakt z przedstawicielami firmy wiąże się zatem z całkowitą satysfakcją.


Data publikacji: 09.01.2023

Najnowsze newsy branżowe -

Nasi partnerzy