img

Konferencje w Rzeszowie - gdzie zorganizować konferencję?

Spis treści

  Organizacja konferencji podnosi prestiż przedsiębiorstwa lub organizacji i pozwala omówić ważne tematy. Dzięki spotkaniom pracowników z różnych oddziałów tej samej firmy, wystąpieniom naukowców i innych prelegentów konferencje przyciągają wielu zainteresowanych. Organizator wydarzenia jest zobowiązany do zapewnienia odpowiedniego miejsca do wygłaszania mów. Ponadto powinien zadbać o posiłki dla uczestników i miejsca noclegowe, jeśli konferencja trwa dłużej niż jeden dzień. Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca na organizację konferencji?

 • Sala o wielkości dopasowanej do liczby uczestników
 • Możliwość zamówienia cateringu i serwisu kawowego
 • Miejsca noclegowe dla prelegentów i uczestników
 • Konferencje są organizowane zwykle poza siedzibą firmy lub uczelni. Najczęściej przygotowuje się je w różnych ośrodkach szkoleniowych, hotelach i innych obiektach, które dysponują salami konferencyjnymi na wynajem, miejscami noclegowymi i innymi udogodnieniami. Jak wybrać odpowiednie miejsce na konferencję? Na co zwrócić uwagę, gdy chce się je wynająć?

  Sala o wielkości dopasowanej do liczby uczestników

  Wielkość sali konferencyjnych jest zróżnicowana. Wśród dostępnych sal znajdują się obiekty o powierzchni niecałych 30 m2 oraz duże sale z osobną sceną i miejscami dla gości rozlokowanymi na ponad 100 m2. Dzięki temu organizator może dopasować wielkość sali do rzeczywistych potrzeb. Uniknie w ten sposób poczucia braku zainteresowania konferencją, które pojawia się w przypadku kameralnych wydarzeń na zbyt dużych salach. Podobnym problemem jest rezerwacja zbyt małej sali, która wiąże się z nadmiernym stłoczeniem gości i prelegentów.

  W zależności od wielkości sali na organizatora wydarzenia, prelegentów i innych gości czeka różna liczba krzeseł i stołów. Ponadto sala jest wyposażona w różne potrzebne sprzęty: projektory, nagłośnienie, oświetlenie, tablice itp. Wyposażenie tego typu ułatwia przygotowanie profesjonalnego wydarzenia bez konieczności wynajmowania różnych sprzętów i akcesoriów w innych firmach. 

  Możliwość zamówienia cateringu i serwisu kawowego

  Konferencja trwa z reguły co najmniej kilka godzin. Wiele wydarzeń przedłuża się na kolejne dni. Z tego powodu organizator powinien zapewnić uczestnikom dostęp do serwisu kawowego i cateringu. W zależności od charakteru konferencji może być on płatny lub darmowy. Serwis kawowy i catering może być dostarczany przez właściciela sali konferencyjnej lub przez inną firmę. W przypadku, gdy zewnętrzne przedsiębiorstwo zajmuje się dostarczeniem posiłków i napojów, ważne jest ustalenie, na jakich zasadach odbywa się współpraca pomiędzy obiektem konferencyjnym a firmą cateringową. Istotna jest choćby kwestia ustalenia godzin dostawy posiłków, dostępu do naczyń i sztućców oraz wymogów sanitarnych.

  Miejsca noclegowe dla prelegentów i uczestników

  Konferencje w Rzeszowie są organizowane nie tylko dla osób, które mieszkają w pobliżu. Często zdarza się, że uczestnicy pochodzą z daleka i by dotrzeć na wydarzenie, pokonują kilkaset kilometrów. Konferencja może również trwać kilka dni. W takich przypadkach konieczne jest zapewnienie miejsc noclegowych dla prelegentów i innych osób, które biorą udział w evencie. Miejsca noclegowe powinny znajdować się w komfortowych pokojach hotelowych z dostępem do pełnego węzła sanitarnego. Dla gości podróżujących w pojedynkę zawsze powinno się przygotować pokoje jednoosobowe, by nikt nie czuł się zakłopotany. Uczestnicy powinni mieć także możliwość wyboru współlokatorów do pokojów wieloosobowych i zamówienia śniadania przed wyjazdem do domu.


  Data publikacji: 06.07.2022

  Nasi partnerzy

  Hotel Gołebiewski
  Copernicus Toruń
  BCC Events Pałac Lubomirskich
  ArtHotel Stalowa52
  Qubus Hotel Wrocław
  img
  EB_logo
  Everitum_logo
  Media_Solutions_Group_logo
  Wykładnia.pl logo
  Agencja Mpower
  Elite Music dostawca usług eventowych
  JC tłumaczenia logo
  Wykładnia.pl logo
  Back to Top