img

Pałac Żelazno – historyczna perełka położona w Kotlinie Kłodzkiej

Pałac Żelazno

Pałac Żelazno wraz ze swym barokowym urokiem, stanowi idealne miejsce do organizacji konferencji przez osoby zamiłowane obiektami historycznymi. Spotkanie biznesowe w tak znakomitym miejscu to nie lada okazja dla zwolenników ciekawych i wyróżniających się oryginalnością wykładów.

Pałac Żelazno umiejscowiony w centralnej części Kotliny Kłodzkiej to nadzwyczajny historyczny obiekt. Jego gustowne i stylowe wnętrze zachwyca gości między innymi dzięki wyśmienicie zachowanym sklepieniom kolebkowym, neobarokowym dekoracjom sztukatorskim, a także imponującymi marmurowymi schodami, które prowadzą na wyższe piętro. Uroku całemu obiektowi dodaje również położony wokół park, a rosnące w nim stare drzewa podkreślają historyczne korzenie i tajemniczość pałacu.

Kilka słów z historii obiektu

Pałac Żelazno na przestrzeni wieków wielokrotnie ulegał przeobrażeniom. Jak wynika z podań historycznych pełnił on między innymi rolę rezydencji magnatów, jednakże jego początki datuje się na okres znacznie wcześniejszy, sięgający aż XVII wieku. W miejscu dzisiejszego hotelu znajdował się dawniej dwór, który został zniszczony przez pożar w trakcie wojny 30-letniej. To właśnie na ruinach wspomnianego dworu została wybudowana część pałacu spełniająca dzisiaj funkcję trzygwiazdkowego hotelu. Pałac Żelazno w czasie swojej długiej historii istnienia wiele razy przechodził do rąk różnych właścicieli. Kilkakrotnie dokonano również jego przebudowy, nadając mu chociażby charakter i styl neobarokowy.

Po zakończeniu drugiej wojny światowej Pałac Żelazno, tak jak wiele pozostałych zabytków, został upaństwowiony, a w kolejnych latach wielokrotnie zmieniał swoje przeznaczenie, pełniąc między innymi funkcję składnicy muzealnej oraz domu wczasowego. W chwili obecnej obiekt będący własnością osób prywatnych, jest odrestaurowywany w celu przywrócenia mu dawnego blasku.

Gustownie urządzone wnętrza

Na szczególną uwagą gości odwiedzających Pałac Żelazno zasługują z pełnym przekonaniem gustownie urządzone wnętrza pokoi, których styl uwypukla historyczny urok hotelu. Każde z pomieszczeń sprawia wrażenie przytulnego i ciepłego miejsca, nawet pomimo wszechobecnej elegancji i szyku. Wszystkie pokoje przeznaczone dla gości posiadają oddzielną łazienkę, co zdecydowanie podwyższa komfort pobytu. Nie można również pominąć wyjątkowej hotelowej restauracji, w której podawane są znakomite polskie i europejskie dania, a gości czekają niezapomniane wrażenia smakowe.

Stylowe sale konferencyjne

Pałac Żelazno bez wątpienia wyśmienicie spełnia rolę miejsca konferencyjnego, co w dużej mierze jest zasługą stylowych wnętrz obiektu oraz doskonale do tego celu przystosowanych pomieszczeń. W budynku znajdują się aż cztery sale konferencyjne, mogące łącznie pomieścić nawet 300 osób. Z jednej sali może zaś korzystać grupa do 100 osób. Uczestnicy spotkań w czasie szkolenia mogą podziwiać z okien sal konferencyjnych piękny widok na park rozpościerający się wokół pałacu. Niezwykle ważne jest również to, że obiekt zapewnia przybyłym gościom znakomicie rozbudowane zaplecze noclegowe.

Oferta idealnie dopasowana do potrzeb uczestników konferencji

Bardzo korzystnie na przebieg organizowanych w Pałacu Żelazno spotkań biznesowych wpływa malownicze otoczenie, bardzo przyjazne położenie obiektu, a także niesamowita atmosfera panująca w hotelu. Wszystkie te czynniki zapewniają uczestnikom konferencji tak potrzebną im ciszę i spokój. Dużym atutem miejsca są także doskonale wyposażone sale konferencyjne. Znajdujący się w nich sprzęt audiowizualny oraz odpowiednie nagłośnienie zapewniają komfort przeprowadzania wszelkiego rodzaju wykładów.

Pałac Żelazno oferuje również szeroką gamę atrakcji, mogących uatrakcyjnić przebieg spotkania biznesowego. W ofercie obiektu możemy znaleźć między innymi grillową biesiadę organizowaną w pałacowym ogrodzie, a także imprezy taneczne, tematyczne oraz plenerowe. Przybyli goście mogą również wziąć udział w zwiedzaniu Twierdzy „Srebrna Góra”, a osoby lubiące ekstremalne wyzwania – sprawdzić się w w spływie pontonowym w Przełomie Bardzkim. Bardzo kuszącą atrakcją jest również Team Building, czyli rozgrywki drużynowe wspomagające integracje grupy.

Te wszystkie elementy wpływają na to, że spotkania biznesowe w Pałacu Żelazno są bardzo atrakcyjne i mogą poszczycić się dużym uznaniem osób uczestniczących w konferencjach.

Data publikacji: 15.06.2014