img

Pałac w Jabłonnie

Fot.: www.palacjablonna.pl

XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie znajduje się zaledwie 20 km od centrum Warszawy. Jest to idealne miejsce do organizacji konferencji, sympozjów i cyklicznych szkoleń. W ofercie znajdują się różnej wielkości sale konferencyjne. Zapewniony jest także nocleg w stylowo urządzonym hotelu i całodzienne wyżywienie w restauracji, która znajduje się w podziemiach pałacu. Rozległy park to świetne miejsce do organizacji imprez w plenerze.

Ciekawym miejscem do spędzenia wolnego czasu będzie Galeria Sztuki Współczesnej „Oranżeria” i zabytkowy park krajobrazowy. Hotel posiada również inne dodatkowe atrakcje. Piękne pałacowe wnętrza stanowiły scenerię kilku sztuk teatralnych i filmów. Organizowane były tu również pokazy promocyjne luksusowych produktów i sesje zdjęciowe. Miłośnicy muzyki powinni wziąć udział w otwartych koncertach muzycznych, a zainteresowani osiągnięciami nauki w Festiwalu Nauki.

Pokoje gościnne zlokalizowane są w zabytkowym budynku sąsiadującym z pałacem. Wyposażone są w oryginalne meble wzorowane wiekiem XVIII. Znakomicie podkreślają charakter wnętrz i nawiązują swoim stylem do okresu Księstwa Warszawskiego. Do dyspozycji gości przygotowano 46 miejsc noclegowych w pokojach jedno- i dwuosobowych, jak również w siedmiu nowoczesnych apartamentach.

W pałacu oraz budynku hotelowym znajdują się różnej wielkości, przestronne i reprezentacyjne sale. Wyróżniają się stylowym wystrojem wnętrz, jak i doskonale zachowanymi sztukateriami i malowidłami ściennymi, meblami i obrazami z końca XVIII wieku i pierwszej połowy XIX wieku.

Niepodważalnym atutem jest położenie z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie tyko 4 km od granic Warszawy. Daje to atrakcyjne miejsce do organizacji okolicznościowych przyjęć. Po sąsiedzku z pałacem znajduje się zabytkowy kościół w Jabłonnie, który daje możliwość zawarcia związku małżeńskiego w pobliżu sali, bez kłopotliwego przemieszczania się. Hotelowa restauracja pomoże skomponować najlepsze menu na planowaną imprezę. Zdobi je łukowate sklepienie i oryginalne XVIII-wieczne freski autorstwa Antonio Tavelliego.

Na terenie obiektu zapewnione są bezpłatne miejsca parkingowe, cały obszar jest ogrodzony.

Data publikacji: 16.05.2014