img

Sale konferencyjne w Sochaczewie i Żyrardowie

Sochaczew to miasto o ponad 700 letniej historii, co stawia miasto wśród najstarszych miejscowości Mazowsza. Turyści najczęściej rozpoczynają zwiedzanie miasta od odwiedzin zabytkowego, XIX wiecznego Ratusza, w którym znajduje się między innymi Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy Nad Bzurą. Jest to największe muzeum poświecone jednemu wydarzeniu i gromadzi ogromne ilości eksponatów związanych z samą bitwą jak również świadectw II Wojny Światowej. Koniecznie trzeba również pospacerować po Placu Kościuszki, który jest obecnie ulubionym miejscem spotkań mieszkańców. Pomniki Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego ulokowane są przed zabytkowym Kościołem, nieopodal znajduje się również słynna kawiarnia Lukrecja oraz Park im. Fryderyka Chopina. Żaden turysta nie przegapi wizyty w Muzeum Kolei Wąskotorowej, gdzie oprócz wielu zgromadzonych eksponatów można również odbyć wspaniałą podróż do Puszczy Kampinoskiej, będąc pasażerem Pociągu Retro. Ulubionym miejscem spotkań młodzieżowych są ruiny XIV wiecznego zamku Książąt Mazowieckich. Miejska plaża nad Bzurą i organizowane spływy kajakowe również cieszą się dużą popularnością. Sochaczew jest gospodarzem wielu wydarzeń kulturalnych związanych z twórczością Fryderyka Chopina, dlatego melomani często odwiedzają nasze miasto oraz oddaloną o 1,5km Żelazową Wolę – miejsce nierozerwalnie związane z kompozytorem. Fani zabytków architektonicznych zapewne nie ominą klasycystycznego Dworu w Czerwonce z zachwycającą bryłą i ciekawymi fasadami.

Dom Bankietowy Arkadia (mazowieckie)
Adres: ul. Trojanowska 94, 96-500 Sochaczew
Największa sala konferencyjna: 300 osób
Liczba sal konferencyjnych: 1 sale
Liczba miejsc noclegowych: 24 osób
Tel 46 862 70 59

 Hotel Chopin
sale Hotel Chopin


Dom Bankietowy Arkadia oferuje Państwu 24 miejsca noclegowe, dostępne w pokojach jedno, dwu, trzyosobowych i Apartamencie. Nasza sala Bankietowa i doskonała kuchnia od wielu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Dlatego jeżeli chcą Państwo zorganizować spotkanie towarzyskie, biesiadę firmową czy imprezę o charakterze rodzinnym to zapraszamy w progi Domu Bankietowego Arkadia. Duże możliwości aranżacyjne sprawiają, że jesteśmy w stanie zorganizować każde spotkanie biznesowe, w tym konferencję, sympozja, szkolenia czy kongresy nawet dla 300 zaproszonych Gości. Podczas przebiegu konferencji zapewniamy przerwy kawowe z cateringiem, jak również drobny poczęstunek, lunche biznesowe, wystawny obiad, lub kolację połączoną z bankietem. Rozbudowana infrastruktura gastronomiczna daje możliwości organizowania wszelkiego typu spotkań. Mogą Państwo skorzystać ze stałych propozycji menu, lub zlecić Szefowi Kuchni przygotowanie własnej karty dań uwzględniających preferencje kulinarne lub dostępny budżet. Podczas imprez zapewniamy wystrój Sali oraz profesjonalną obsługę kelnerską.


Hotel Chopin (mazowieckie)
Adres: ul. Traugutta 21, 96-500 Sochaczew
Największa sala konferencyjna: 350 osób
Liczba sal konferencyjnych: 4 sale
Liczba miejsc noclegowych: 76 osób
Tel 46/862 59 99

 Hotel Chopin
sale Hotel Chopin


Sochaczewski Hotel Chopin zaprasza w swoje progi zarówno turystów, rodziny podróżujące z dziećmi, jak i Gości biznesowych. Dysponujemy 48 komfortowo urządzonymi i wyposażonymi w udogodnienia pokojami hotelowymi, dostępnymi w postaci 22 pokoi jednoosobowych i 26 dwuosobowych, mogących gościć łącznie 76 osób. Do dyspozycji organizatorów szkoleń, konferencji, kongresów i eventów firmowych, przeznaczyliśmy 4 klimatyzowane sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem. Pozwolą one zorganizować duże wydarzenie na 350 osób, lub kameralne spotkania biznesowe w gronie 15 zaproszonych Gości. Dostępne również sale dedykowane 30 i 100 osobom. Podczas przebiegu spotkań konferencyjnych oferujemy pomoc techniczną oraz obsługę cateringową. Hotelowa Restauracja zaprasza na wspaniałe dania kuchni polskiej i europejskiej, przygotowywane z najświeższych składników pod czujnym okiem naszego Szefa Kuchni. Restauracja może stać się również salą bankietową dla 120 osób. Na chwilę wytchnienia i relaksu zapraszamy do hotelowej sauny, krytego basenu oraz siłowni z salą fitness.

Żyrardów i okolica

Żyrardów to jedno z ciekawszych miejsc na mapie Mazowsza. Bogata historia przemysłowa miasta przyciąga corocznie wielu turystów. Miasto jest dobrze przygotowane turystycznie, zabytki są dobrze opisane i łatwo można zaplanować trasę zwiedzania miasta i okolic. Najciekawszym i zarazem najczęściej odwiedzanym miejscem jest niewątpliwie XIX wieczna Osada Fabryczna, która pokazuje jak doskonale została zaplanowana przemysłowa część miasta. Na cały kompleks oprócz fabryki lnu składają się wszelkie budynki użyteczności publicznej i inne związane z działalnością fabryki. Doskonale zaprojektowano każdą część, dlatego możemy tu spotkać fabryczny szpital, domy robotników i wille kadry, szkoły, przytułki, neogotycki kościół, park czy łaźnie, które tworzą całe miasteczko robotnicze. W pobliżu Żyrardowa znajduje się również Bolimowski Park Krajobrazowy o powierzchni ponad 20 000 hektarów, a ponad połowę jego terenu zajmują lasy, w których żyje ponad 160 gatunków chronionych. Turyści mogą wybrać jedną z 15 ścieżek edukacyjnych, lub pokonać jeden z 23 szlaków turystycznych. Muzeum w Nieborowie i Arkadii to wspaniały zespół pałacowy oraz przepiękne parki w stylu francuskim i angielskim – ulubione miejsce spacerowe. W niedalekiej odległości od Żyrardowa można odwiedzić Dworzec Kolei Wiedeńskiej w Skierniewicach, który jest najstarszym dworcem w Polsce. Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana Kolbego znajduje się w pobliskim Niepokalanowie, silnie związanym z postacią św. Maksymiliana.

Stara Przędzalnia Aparthotel (mazowieckie)
Adres: ul. Mały Rynek 7, 96-300 Żyrardów
Największa sala konferencyjna: 90 osób
Liczba sal konferencyjnych: 3 sale
Liczba miejsc noclegowych: 90 osób
Tel +48 660 716 816

 Hotel Chopin
sale Hotel Chopin


Zabytkowy, ceglany budynek Starej Przędzalni znajduje się w centrum Żyrardowa i jest jednocześnie siedzibą hotelu. Stara Przędzalnia Aparthotel oferuje 90 miejsc noclegowych w stylowo urządzonych pokojach, które zostały podzielone na 6 pokoi jednoosobowych, 32 pokoje dwuosobowe, jeden pokój typu Studio i 4 Apartamenty. Gościom biznesowym oferujemy nasze nowoczesne centrum biznesowe, zbudowane z nowocześnie wyposażonych sal: Sala Szpulka może pomieścić 90 osób w ustawieniu teatralnym, Sala Śniadaniowa dla 80 osób, Sala Tkanina 55 osób, Sala Len do 35 oraz pokój spotkań biznesowych Chillout Room dla 15 Gości. Doskonałe posiłki serwowane są w hotelowej restauracji, a na duży wybór mocniejszych trunków zapraszamy do hotelowego Baru, który również może być miejscem biesiadnym dla 80 uczestników. Doskonała lokalizacja naszego obiektu w centrum miasta daje dostęp do wszystkich atrakcji gastronomicznych i rozrywkowych oferowanych przez miasto, a większość najchętniej odwiedzanych turystycznie miejsc znajduje się na wyciągniecie ręki.

Zobacz więcej: Sale konferencyjne w Warszawie.

Data publikacji: 09.11.2020

Nasi partnerzy