Hotel Deo Plaza na północnym cyplu Wyspy Spichrzów uruchomiony będzie jeszcze w 2018 roku, a cała inwestycja zakończyć ma się w drugiej połowie przyszłego roku.
Inwestycja powstaje w dwóch etapach. W pierwszym otwarty zostanie czterogwiazdkowy hotel marki Radisson (to zmiana, bo według wcześniejszych informacji operatorem miała być spółka Dobry Hotel). Powstaną w nim 142 pokoje (min. cztery apartamentowe o pow. 80 m kw. i pięć 35 m kw., a także 12 apartamentów typu junior), 11 restauracji, które współdzielić będą przestrzeń nazwaną Słonym Spichlerzem orazcentrum konferencyjne. W Radissonie dostępny będzie także bar w holu, czynna cały dzień restauracja, siłownia, spa i basen.

- Główna sala konferencyjna będzie w stanie pomieścić jednorazowo tysiąc osób. Można tu zorganizować nawet bal. Została tak zaprojektowana, by można ją podzielić na dziewięć mniejszych sal - mówi Zbigniew Nowak, prezes zarządu spółki Spichlerz Ognisty Wóz Apartamenty 10, która jest inwestorem.
Największa sala konferencyjna robi wrażenie, bo jej okna wychodzą na wody Motławy i Długie Pobrzeże. Z drugiej strony widać zabudowę przy ulicy Szafarnia. Docelowo ten widok zniknie, bo przesłoni go nowa zabudowa, realizowana w ramach inwestycji Granaria.
- Skoro mamy tak duże centrum konferencyjne, to duża będzie również hotelowa restauracja. Jednorazowo zasiąść w niej będzie mogło tysiąc osób - zapowiada prezes spółki, która realizuje projekt.

Zapowiedzi niebawem będzie można skonfrontować z rzeczywistością, bo wewnątrz pierwszego - hotelowego - etapu trwają prace wykończeniowe. Montowane są wykładziny i elementy drewniane, tapety, okładziny ścian i korytarzy hotelowych. Największa sala konferencyjna jest już prawie gotowa. I choć nikt nie chce podać dokładnej daty otwarcia hotelu, to jest ono planowane jeszcze w tym roku. Główne wejście, które znajduje się od strony Chmielnej, jest ono na tyle szerokie, by mógł przez nie wjechać samochód.
W chwili obecnej swoją działalność rozpoczął pierwszy ogródek gastronomiczny przy nabrzeżu. Jest to zapowiedź całorocznej oferty, która znajdzie się na dwóch poziomach spichlerza Deo. W Słonym Spichlerzu powstanie koncepcja, która na świecie znana jest jako "restaurant market". W jednym miejscu działać będzie kilkunastu lokalnych i ponadlokalnych restauratorów, ich klienci będą mogli próbować różnorodnych smaków w jednej przestrzeni.
Nie zdradzono jeszcze jak będzie wyglądał i kto będzie prowadził klub rozrywkowo-muzyczny na najwyższych piętrach spichlerza Deo Gloria, ale inwestor potwierdza, że zostanie on w tym miejscu otwarty.