img

Konferencje w Giżycku

Giżycko nazywane „Żeglarska stolicą Polski”, ma do zaoferowania nie tylko przygodę pod żaglami, jest to jedno z najczęściej odwiedzanych turystycznie mazurskich miejscowości. Najciekawszym zabytkiem architektonicznym miasta jest na pewno XIV wieczny Zamek Krzyżacki, a właściwie jego pozostałości. Zamkowe skrzydło zostało odrestaurowane i obecnie jest siedzibą luksusowego hotelu, ale zarówno dziedziniec, mury jak i wnętrza Zamku potrafią zachwycić. Warto również zwiedzić najlepiej zachowaną w kraju XIX wieczną fortyfikację, którą wzniesiono z inicjatywy pruskiego ministra wojny w 1855 roku - czyli słynną Twierdzę Boyen. Ta potężna budowla była siedzibą garnizonu wojsk niemieckich, później skład artyleryjski. Po zakończeniu I wojny światowej zmieniło się przeznaczenie twierdzy, mieścił się tam między innymi szpital. Militarny charakter twierdza odzyskała tuż przed II wojną światową, kiedy stałą się punktem zbornym wojsk niemieckich. Kończąc zwiedzanie twierdzy można wstąpić do znajdującego się tuz obok Parku Linowego „Wiewióra”. Spacerując po mieście, ciężko nie zauważyć ceglanej wieży ciśnień, można wjechać na samą górę i rozkoszować się widokiem na panoramę miasta, jeziora i najbliższą okolicę. Amatorzy wodnych wycieczek mają do dyspozycji 4 jeziora, a Giżycko jest położone na trasie Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Wspaniałe jednostki pływające można podziwiać spacerując Deptakiem Pasażu Portowego, lub odwiedzając giżyckie molo. Osoby zainteresowane podwodnymi przygodami, mogą odbyć kurs, lub podwyższyć posiadane kwalifikacje w Giżyckim Centrum Nurkowym. Doskonały widok na jezioro Niegocin rozpościera się ze Wzgórza św. Brunona – ten ewangelicki męczennik według legendy miał nawracać na wiarę chrześcijańską pogańskie Prusy. W mieście można też znaleźć wiele budowli sakralnych, zarówno katolickich, ewangelickich i protestanckich, co jest charakterystyczne dla mazurskich miejscowości. Ciekawostkę stanowi też most obrotowy, który znajdziemy nad Kanałem Giżyckim – ten XIX wieczny cud techniki jest jednym z nielicznych w Europie zabytków tego typu, a jego konstrukcja pozwala na obsługę 100 tonowego przęsła przez jedną osobę. Podróżując po Mazurach warto również zapoznać się z atrakcjami oferowanymi w położonym niedaleko Węgorzewie, gdzie również zobaczymy Zamek Krzyżacki, ale również Muzeum Kultury Ludowej, które gromadzi swoje zbiory od ponad 40 lat, jeżeli zaplanujemy wakacje w sierpniu, to możemy mieć okazję wzięcia udziału w Międzynarodowym Jarmarku Folkloru, który gromadzi wielu znanych rękodzielników.

Hotel St Bruno**** (warmińsko-mazurskie)
Adres: ul. Św. Brunona 1, 11-500 Giżycko
Największa sala konferencyjna: 310 osób
Liczba sal konferencyjnych: 3 sale
Liczba miejsc noclegowych: 170 osób

zdjecie


Hotel St Bruno****, to luksusowe miejsce wypoczynku, które mieści się w XIV wiecznym krzyżackim zamku po pełnej renowacji. Hotel oferuje Państwu pokoje jedno i dwuosobowe pokoje, Apartamenty i pokoje Studio. Doskonały wystrój i utrzymanie zabytkowego charakteru pomieszczeń sprawia, że idealnie wtapiają się w zamkowy klimat. Połączenie relaksu z biznesem zaowocowało stworzeniem centrum szkoleniowego, zbudowanego z 9 niezależnych sal wielofunkcyjnych z możliwością łączenia przestrzeni. Największa sala szkoleniowo – konferencyjna, to Oranżeria Portowa, która może przyjąć nawet 310 Gości. Dostępne są również sale dostosowane do mniejszej ilości uczestników oraz ekskluzywne gabinety spotkań biznesowych do kameralnych spotkań. Hotelowa restauracja może być również salą bankietową dla 100 uczestników, a w oferowanym menu znajdują się między innymi plińce mazurskie, pieczone kasztany, drób, ryby i dziczyznę. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam organizować wspaniałe imprezy integracyjne z zabawami plenerowymi i licznymi atrakcjami, a strefa basenowa i zabiegi SPA zapewnią relaks i odnowę.


Hotel EUROPA (warmińsko-mazurskie)
Adres: Al. Wojska Polskiego 37, 11-500 Giżycko
Największa sala konferencyjna: 150 osób
Liczba sal konferencyjnych: 3 sale
Liczba miejsc noclegowych: 126 osób

zdjecie


Hotel EUROPA, położony nad brzegiem jeziora Kisajno w pięknej mazurskiej okolicy. Możemy Państwu zaoferować wygodny wypoczynek i miejsce pracy w pokojach przeznaczonych dla jednej, dwóch, trzech lub czterech osób, które zostały wyposażone między innymi w łazienki, dostęp do Internetu, TV LCD i funkcjonalne meble, zapewniające nocleg dla 126 Gości. Dla osób organizujących, szkolenia, eventy, kursy i spotkania biznesowe przygotowaliśmy 3 sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem. Największa sala przeznaczona jest dla 150 uczestników, dostępne jest też mniejsza sala szkoleniowa oraz ekskluzywny gabinet idealny podczas kameralnych rozmów biznesowych. Hotelowa gastronomia oparta jest o świeże, lokalne składniki i oferuje połączenie kuchni polskiej z międzynarodowymi potrawami, sala restauracyjna może pomieścić 100 osób, w Sali Kominkowej można zorganizować przyjęcie dla 40 Gości, a Sala Widokowa umożliwia przyjęcie 120 osób. Okoliczne mazurskie atrakcje sprzyjają organizacji imprez integracyjnych i dają wiele możliwości rekreacji i aktywnego wypoczynku.


Gościniec Rycerski (warmińsko-mazurskie)
Adres: Paprotki 17, 11-513 Miłki Giżycko
Największa sala konferencyjna: 100 osób
Liczba sal konferencyjnych: 1 sale
Liczba miejsc noclegowych: 30 osób

zdjecie


Gościniec Rycerski, to położony na wzgórzu hotel z dostępem do jeziora, oferuje Państwu wygodne i komfortowe pokoje przeznaczone dla jednej, dwóch lub trzech osób oraz przestronny Apartament dedykowany rodzinom lub grupom 4 osobowym. Wszystkie pokoje wyposażono w łazienki, funkcjonalne meble, lodówkę, dostęp do Internetu i telewizory LCD. Przedstawicielom świata biznesu i firmom proponujemy skorzystanie z naszej w pełni wyposażonej sali szkoleniowej. Oferowana sala konferencyjno – szkoleniowa umożliwia organizację spotkań firmowych dla 100 uczestników. Doskonałe dania kuchni regionalnej i staropolskich przysmaków mogą być dopełnieniem konferencji lub zorganizowanego w restauracji bankietu dla 70 osób, bardziej kameralnego spotkania dla 30 zaproszonych Gości lub dużych imprez plenerowych organizowanych na naszym terenie. Profesjonalna obsługa konferencyjna oraz imprez towarzyszących to między innymi propozycje tematycznych biesiad rycerskich, gier terenowych, wycieczek po Mazurach i zabaw teambuildingowych, prowadzonych przez naszych doświadczonych animatorów.


Gwarek - Centrum Aktywnego Wypoczynku (warmińsko-mazurskie)
Adres: Piękna Góra 7, 11-500 Giżycko
Największa sala konferencyjna: 100 osób
Liczba sal konferencyjnych: 1 sale
Liczba miejsc noclegowych: 300 osób

zdjecie


Gwarek - Centrum Aktywnego Wypoczynku, to położony w sercu Mazur ośrodek rekreacyjny, nad brzegiem jeziora Tałty w odległości 3km od Giżycka. Malownicza okolica i wiele atrakcji sprzyja rodzinnemu wypoczynkowi, organizacji zielonych szkół i spotkań biznesowych. Ośrodek dysponuje ponad 300 miejscami noclegowymi w klasycznych pokojach dla jednej, dwóch, trzech i czterech osób, pokoje wyposażono w łazienki, bezprzewodowy Internet, telewizory z dostępem do kanałów satelitarnych i wygodne, funkcjonalne meble. Nasze doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów oraz wszelkiego rodzaju kursów może być też atrakcyjne dla Gości biznesowych oraz firm i organizatorów konferencji. Nasza sala konferencyjna i inne zróżnicowane pomieszczenia, nadają się doskonale zarówno na przeprowadzenie warsztatów, pracy w zespołach jak i kongresów i eventów firmowych. Pełne zaplecze gastronomiczne i kuchenne pozwoli zorganizować catering podczas spotkań konferencyjnych i biznesowych, można również wyprawić wystawną biesiadę na zakończenie spotkania.


Hotel Masovia (warmińsko-mazurskie)
Adres: ul. Dąbrowskiego 8, 11-500 Giżycko
Największa sala konferencyjna: 60 osób
Liczba sal konferencyjnych: 2 sale
Liczba miejsc noclegowych: 58 osób

zdjecie


Hotel Masovia, mieszczący się w reprezentacyjnej kamienicy, w centrum Giżycka oddaje Państwu do użytku 29 nowoczesnych pokoi, które stanowią bazę noclegową dla 58 osób. Starannie dobrane meble i klasyczny wystrój, prywatne łazienki, barek, sejf, TV satelitarna i wyjątkowo wygodne materace to tylko niektóre udogodnienia naszego hotelu. Dla Gości biznesowych stworzyliśmy strefę biznesowa wyposażoną w 2 sale szkoleniowo – konferencyjne. Te klimatyzowane pomieszczenia oferują możliwość zarówno kameralnych spotkań przewidzianych dla 8 osób, jak i dużych konferencji i szkoleń dla 60 zaproszonych Gości. Sale wyposażono w nowoczesny rzutnik multimedialny, ekran, flipchart, dobrej jakości nagłośnienie, możliwość zaciemnienia sal i dostęp do Internetu. Elegancka restauracja kusi nie tylko Gości hotelowych, ale również mieszkańców miasta, doskonałe potrawy regionalne i staropolskie oraz sposób podania i nienaganna obsługa sprzyja organizacji biesiad i spotkań firmowych dla nawet 80 uczestników. Hotel organizuje spływy kajakowe, wycieczki po Mazurach i imprezy integracyjne.


Hotel Mazury (warmińsko-mazurskie)
Adres: Aleja Wojska Polskiego 56, 11-500 Giżycko
Największa sala konferencyjna: 100 osób
Liczba sal konferencyjnych: 1 sala
Liczba miejsc noclegowych: 99 osób

zdjecie


Hotel Mazury, to kompleks składający się z trzech budynków oferujących 99 miejsc noclegowych, dostępnych w pokojach jedno lub dwuosobowych, pokojach trzyosobowych, dostępne są również pokoje typu Studio dla 4 lub 6 osób oraz komfortowy Apartament. Piękna mazurska okolica i doskonałe warunki wypoczynku sprawiają, że jesteśmy idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, turystów indywidualnych i podróżujących służbowo. Goście biznesowi mogą skorzystać z naszej wielofunkcyjnej i doskonale wyposażonej części konferencyjnej, gdzie dostępna jest sala szkoleniowo – konferencyjna przeznaczona na organizację spotkań dla nawet 100 osób. Hotelowa Restauracja serwuje wyśmienite potrawy kuchni regionalnej oraz staropolskie przysmaki z elementami dań międzynarodowych, w restauracyjnym pomieszczeniu można również zorganizować spotkanie firmowe, bądź bankiet rodzinny dla 60 – 80 zaproszonych Gości. Podczas imprez integracyjnych organizujemy rejsy po jeziorach, wycieczki z przewodnikiem oraz zabawy plenerowe dla aktywnych.

Data publikacji: 25.02.2021