img

Magurski Park Narodowy - ginące piękno dawnego świata

Fot. Henryk Janowski, http://www.magurskipn.pl

Chcą Państwo zorganizować wyjazd firmowy gdzieś na południe Polski, bo kochają Państwo góry i spędzają tam większość wolnego czasu. W Tatry i w Sudety jeździ się jednak tak często, że znają już Państwo wszystkie szlaki tak dobrze, jak drogę z własnego salonu do kuchni.

Szlakiem kultury Łemków



Położony na pograniczu województwa małopolskiego i podkarpackiego, park ten chroni unikatowy obszar przejściowy między Karpatami Zachodnimi i Karpatami Wschodnimi. Autorzy przewodników są jednak zgodni: to teren chroniony nie tylko ze względu na walory tutejszych krajobrazów, fauny i flory, ale też na ginące piękno dawnego świata.

To właśnie tutaj, w przez wieki odciętych od świata lasach magurskich żyli dawniej Łemkowie, niezwykle barwna grupa etniczna trudniąca się głównie rolnictwem i pasterstwem. Chociaż po II wojnie światowej w wyniku akcji Wisła zostali deportowani z tych terenów, pozostawili po sobie trwały ślad w okolicznych wsiach – przepiękne, okazałe cerkwie drewniane. Wiele szlaków turystycznych w tym rejonie skupia się właśnie wokół tych niesamowitych zabytków architektury sakralnej.

Sudety oraz Karkonosze to urokliwe części Polski, w których warto przeprowadzić nie tylko szkolenie, konferencję czy integrację. Oferta 66 obiektów na Karkonosze sale konferencyjne

Tajemnicze piękno Magury przez okrągły rok



Jako zapaleni górscy wędrowcy wiedzą Państwo zapewne, że ta część Karpat nie należy do wysokich – najwyższe partie Magurskiego Parku Narodowego formuje bowiem Magura Wątkowska (ok.840m n.p.m.). Mimo to tutejsze krajobrazy zapierają dech w piersiach – z dziewięciu szlaków pieszych, pięciu rowerowych i jednego konnego zorganizowanych na terenie parku można obserwować charakterystyczne długie grzbiety i tworzony przez rzeki (głównie przez Wisłokę, malowniczo przełamującej się między Nieznajową a Rozstajnem) kratowy typ rzeźby.

zdjecie
Fot. Andrzej Czaderna, http://www.magurskipn.pl


Przejściowa szata roślinna zachwyca szczególnie wiosną, kiedy na wilgotnych połoninach zaczynają kwitnąć różnokolorowe storczyki – takiego widoku nie znajdziemy nigdzie indziej w Polsce! Ogromne wrażenie łąki te robią także latem, zamieniając się w morze intensywnie pachnących chabrów, maków, czarnuszki...
Jesień to zdecydowanie czas na spacery po magurskich lasach, wielobarwnych i wpisujących się w mityczny obraz złotej polskiej jesieni - spadające z drzew liście o fantazyjnych kolorach stają się schronieniem dla wyłaniających się z runa leśnego grzybów. Zimą zaś łąki i bory przykrywa biały puch, tworząc iście bajkowe krajobrazy. Muszą Państwo zobaczyć to na własne oczy!

Wyjazdy firmowe



W spokojnych okolicach Magurskiego Parku Narodowego nie znajdą Państwo raczej okazałych, luksusowych ośrodków konferencyjnych na kilkaset osób, ale jeśli organizujecie Państwo kameralny wyjazd integracyjny to wręcz wymarzona lokalizacja. Głównymi atrakcjami będą tutaj wspólne wycieczki po przeuroczych i niezbyt zatłoczonych szlakach górskich o niewysokim stopniu trudności – nawet niewprawiony piechur poradzi sobie z ich pokonaniem.

Mogą też Państwo zorganizować wizytę w stadninie koni w Regetowie albo wybrać się na paintballowy poligon w Gorlicach. Podczas miesięcy zimowych turyści mogą też skorzystać ze stoków narciarskich i świetnie przygotowanych tras biegowych. Z pewnością nie będą się Państwo nudzić!

Sprawdź 291 hoteli i obiektów z województwa dolnośląskiego: Sale Konferencyjne na szkolenia województwo dolnośląskie

red.Katarzyna Lipska
Data publikacji: 16.01.2014

Nasi partnerzy