img

Profesjonaly kurs operatora drona, jak wygląda?

Jeżeli zakupiłeś drona lub o tym marzysz, ale nie wiesz dokładnie jak się nim posługiwać, to warto zapisać się na kurs operatora drona. Może się nawet potem okazać, że z Twojego hobby powstanie chęć, by zarabiać na pracy z dronem. Ważne jest, aby kurs, na który się zdecydujesz, był w pełni profesjonalny.

 

Cechy profesjonalnego kursu na operatora drona:

 

Przede wszystkim kurs na drona musi być prowadzony przez osoby wykwalifikowane.

Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze warto dowiedzieć się, jak długo ośrodek szkoleniowy działa i czy spełnia wszystkie wymagania określone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Dobrze jest też zapoznać się z opiniami.

Istnieją Ośrodki, które szkolą nawet Wojsko Polskie czy Straż Graniczną. Jeśli dołączysz do kursu prowadzonego przez taką placówkę, możesz mieć gwarancję jakości. Kurs powinien się składać z zajęć praktycznych oraz zapewniać materiały szkoleniowe.

Ośrodek ma za zadanie przedstawić taki zakres informacji by wiedza, jaką pozyskasz była wystarczająca do przystąpienia do egzaminu na świadectwo kwalifikacji UAVO. Warto by była również możliwość odbycia egzaminu końcowego w ośrodku oraz by kurs kończył się stosownym certyfikatem. Jeśli zaś jeszcze nie zakupiłeś drona, ośrodek powinien Ci go wynająć. Mile widziana jest też propozycja korzystnego ubezpieczenia.

 

Program szkoleń:

 

Na zajęcia teoretyczne powinny się składać lekcje prawa, procedur operacyjnych, sposobów ograniczania niebezpieczeństw, ogólnej wiedzy na temat dronów oraz osiągów systemów bezzałogowych. Jeśli chodzi o zajęcia teoretyczne, to powinny one oczywiście obejmować loty, ale i ćwiczenia naziemne. Różne umiejętności powinny być wprowadzane krok po kroku.

Będą tutaj zajęcia na temat samego przygotowania do lotu, nauka czynności, jakie należy podjąć podczas zagrożenia, ćwiczenia z BHP, informacja jak korzystać z check listy. Kursant przyswoi sobie umiejętność kontrolowania urządzeń służących do sterowania i do transmisji, reakcji BSP na sygnały, układu napędowego, zasilania. Będzie umiał przeprowadzać kalibrację czujników i nawigacji jak również programować systemy awaryjne.

W praktyce odbędą się ćwiczenia startu, lotu i lądowania, zawisu, umiejętności lotu po kwadracie poziomym, wykonywania okrążeń i ósemek, oraz rotacji, zmian trybu lotu, odejść w górę, nagłych zmian wysokości czy kierunku.

 

Co po kursie?

 

Możliwości są nieograniczone od wspomnianego wcześniej hobby i pracy zarobkowej. Jako pilot drona możesz znaleźć ciekawą a przede wszystkim bardzo dobrze płatną pracę. Zarobki w tej branży to nawet 10tys miesięcznie. Możesz podejmować się zleceń polegających na wykonywaniu zdjęć. Możesz zająć się fotogrametrią. Na podstawie specjalnych zdjęć zwanych fotogramami można odtwarzać kształty, rozmiary czy położenie obiektów. Inną opcją jest praca, w której będziesz się zajmować pomiarem smogu.

Pomijając to wszystko samy kontakt z dronem, wykonywanie lotów może stanowić źródło dobrej zabawy, spędzania czasu z rodziną czy robienia prywatnych pokazów przelotów drona.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://ironsky.pl/szkolenia-uavo/vlos/ 


Data publikacji: 04.07.2023

Najnowsze newsy branżowe -

Nasi partnerzy

Hotel Gołebiewski
Copernicus Toruń
BCC Events Pałac Lubomirskich
ArtHotel Stalowa52
Qubus Hotel Wrocław
img
EB_logo
Everitum_logo
Media_Solutions_Group_logo
Wykładnia.pl logo
Agencja Mpower
Elite Music dostawca usług eventowych
JC tłumaczenia logo
Wykładnia.pl logo
Back to Top