img

Enigmatyczny Dolny Śląsk - daj się skusić!

Zamek Czocha; Fot: bloglesna.blogspot.com

Dolny Śląsk to miejsce lubiane i często odwiedzane przez wielu Polaków. Nie bez powodu – jest to niepowtarzalny rejon, w którym bez wątpienia można dobrze wypocząć, a przy okazji może stać się idealnym obiektem dla zimowych szaleństw i letnich wycieczek. Będąc tutaj, nie sposób nie zwrócić uwagi na niepowtarzalną przyrodę oraz na podziemne tajemnice, jakie kryje w sobie Dolny Śląsk. Jest to też doskonałe miejsce na zorganizowanie niezapomnianej konferencji biznesowej.

Zachwycająca przyroda Dolnego Śląska

Miejsca, które zdecydowanie warto zwiedzić, będąc tutaj to Karkonosze, Wrocław, Zamek Czocha, Zamek Książ, Kościół w Jaworze, Wodospad Kamieńczyka oraz podziemne miasto Osówka. Niebywała przyroda tego rejonu Polski to coś, co z pewnością zachwyci wszystkich przybywających z innych stron Polski. Najpiękniejszym obiektem w Karkonoszach jest Wodospad Kamieńczyka, olśniewający swoimi majestatycznymi kaskadami, ulokowanymi w wąwozie. To, co również zapada w pamięć po wizycie na Dolnym Śląsku to nadzwyczajne górskie krajobrazy rozpościerające się ze szczytów Szrenicy, czy też Śnieżki lub innych pasm Sudetów. Osoby lubiące aktywnie spędzać wolny czas bez problemu odnajdą dobre zajęcie dla siebie, takie jak trekking uprawiany np. w tajemniczym labiryncie Błędnych Skał lub na Szczelińcu w Górach Stołowych. Narciarze zjazdowi i biegowi będą również w swoim żywiole, próbując swoich sił w Jakuszycach lub na trasie „ Lolobrygidy”.Rejon Dolnego Śląska jest niezmiernie atrakcyjny, także pod względem biznesowym. Wybierz jeden z 13 ośrodków Ośrodki Konferencyjno-Szkoleniowe Góry Stołowe

Podziemne tajemnice Dolnego Śląska

Podziemny świat na Dolnym Śląsku stanowią przede wszystkim podziemia Kompleksu Riese oraz podziemne laboratoria znajdujące się na zamku Książ. Z tymi miejscami wiążą się rozpalające ludzką wyobraźnię historie, co tym bardziej zachęca do tak licznych odwiedzin. Koniecznym do odwiedzenia są też Sztolnie Kowarskie oraz Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Niebywałym dobytkiem tego rejonu jest z pewnością Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Dla miłośników fortyfikacji prawdziwą gratką będą zaś odwiedziny w Twierdzy Srebrna Góra z przewodnikiem w stroju z tej epoki, czołganie się po chodnikach minerskich w Twierdzy Kłodzkiej oraz pokonanie Kłodzkiej Podziemnej Trasy Turystycznej.

Oryginalna sztuka Dolnego Śląska

Ten rejon Polski słynie również z licznych dzieł sztuki i architektury, nad którymi nie sposób się nie zatrzymać. Wzbudzające zachwyt u nawet najbardziej wybrednych osób są z pewnością takie miejsca jak Kościół Pokoju w Świdnicy, Zamek Czocha, wrocławskie zabytki oraz jedyne w swoim rodzaju średniowieczne freski w Książęcej Wieży z Siedlęcinie. Miłośnicy kultury mogą liczyć na prawdziwą ucztę dla zmysłów!

Dolny Śląsk – to po prostu trzeba zobaczyć

Dolny Śląsk zachwyca i kusi swoim pięknem, a jednocześnie składa obietnice. Każdy, kto przyjeżdża tu, aby wypocząć lub też na konferencje, sympozja, czy spotkania biznesowe może liczyć na niezwykłe inspiracje, jakie zaczerpnąć można z tego rejonu. Osoby odwiedzające te tereny muszą natomiast zdawać sobie sprawę z faktu, iż Dolny Śląsk czaruje – kto raz skosztuje tutejszej krainy, będzie chciał często wracać.

Województwo dolnośląskie oferuje wiele możliwości noclegu oraz organizacji szkoleń czy wydarzeń o charakterze biznesowym. Wyszukaj spośród 291 obiektów: Sale na konferencje województwo dolnośląskie


Data publikacji: 15.07.2014

Nasi partnerzy