Tatry to niesamowite miejsce w Polsce - każdy je odwiedzający wie, że czeka go zachwycająca przyroda, mnóstwo turystycznych atrakcji oraz rozbudowana infrastruktura, a jednocześnie za każdym razem może być mile zaskoczony. Co ważne, Tatry zapraszają o każdej porze roku!
Tatry Wysokie i Zachodnie
Tatry są najwyższymi górami w łańcuchu Karpat. Ich część leżąca po polskiej stronie dzieli się na Tatry Wysokie oraz Tatry Zachodnie. Rozgraniczenie to jest spowodowane odrębnym charakterem oraz różną budową geologiczną, jaką posiadają obydwie części.Granica pomiędzy nimi rozpościera się wzdłuż Doliny Suchej Wody Gąsienicowej, do Przełęczy Liliowe. W Tatrach Wysokich piętrzą się Rysy, będące najwyższym polskim szczytem, który jednocześnie stanowi polsko – słowacką granicę.
Na początek Hala Gąsienicowa
W Tatrach Wysokich, pośród takich szczytów jak Świnica, Kościelec, czy Kozi Wierch, rozpościera się niezwykła,wysokogórska łąka – Hala Gąsienicowa. Jest to zachwycające urokami przyrody miejsce, które było kiedyś zamieszkane przez wypasających tu swoje stada pasterzy. Halę Gąsienicową można nazwać punktem do rozpoczęcia górskich podróży, ponieważ jest to największy węzeł turystycznych szlaków, znajdujących się w po polskiej stronie Tatr.
Tatry dla wszystkich!
Kolejnym godnym polecenia miejscem jest Dolina Pięciu Stawów, gdzie znajduje się, mimo nazwy, aż sześć stawów : Przedni, Czarny, Mały, Wielki, Zadni oraz Bawole Oko. W pobliżu znaleźć można natomiast Morskie Oko, będące największym i jednocześnie najczęściej odwiedzanym jeziorem w Tatrach. Okolicę Morskiego Oka stanowi malowniczy krajobraz, którym szczyci się cała Polska. Z pewnością warto zwiedzić też regle Tatr Wysokich, gdzie znajduje się wiele spokojnych, leśnych szlaków oraz Rusinowa Polana, na której prowadzony jest wypas owiec. Wybranie się w to miejsce stwarza zatem niepowtarzalną możliwość zobaczenia stada owiec z bliska. Podczas wycieczki po Tatrach warto również udać się na Gęsią Szyję ( jest to jeden z trudniejszych szlaków), by móc zachwycić się z tego miejsca panoramą Tatr. Bardziej doświadczeni turyści mogą natomiast spróbować swoich sił na najtrudniejszym oznakowanym szlaku – Orlej Perci.
Chcesz zorganizować event firmowy w atrakcyjnym regionie? Wybieraj wśród 69 ośrodków szkoleniowo -konferencyjnych pod Tatrami! Sale na eventy firmowe Tatry
Za górami, za dolinami..
Mówiąc o Tatrach Zachodnich nierzadko wyróżnia się Tatry Zakopiańskie, będące częścią Tatr, która położona jest najbliżej Zakopanego. Jest to obszar znajdujący się pomiędzy Doliną Gąsienicową i Doliną Kościeliską, gdzie odnaleźć można najsłynniejsze tatrzańskie szczyty – Giewont, Kasprowy Wierch oraz Czerwone Wierchy.

Niezwykle popularny jest Kasprowy, a dzieje się tak za sprawą kolejki górskiej, którą można wjechać na szczyt. Natomiast Giewont jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Tatrach, m.in. ze względu na legendę z nim związaną.
Wspomniana już Dolina Kościeliska jest bez wątpienia przepięknym miejscem, zarówno się dzięki swym walorom przyrodniczym, jaki ze względu na znajdujące się tam jaskinie. Najczęściej wybieraną przez turystów jest Jaskinia Mroźna, która oświetlona jest elektrycznie. Kolejne warte odwiedzenia miejsce to Dolina Chochołowska. Ważnym jest fakt, że tatrzańska fauna i flora chroniona jest w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Na sportowo w Tatrach
Niezaprzeczalną zaletą Tatr, odnośnie turystyki i rekreacji, jest turystyka górska, taternictwo i sporty zimowe. Miłośnicy nart i snowboardu odnajdą swój żywioł na stokach w Białce, Bukowinie Tatrzańskiej,Jurgowie, Czarnej Górze, Murzasichlu, Witowie i w Zakopanem. Są to miejsca przystosowane zarówna dla amatorów, jak i dla bardziej zaawansowanych sportowców zimowych. Wyjątkowy relaks odnaleźć można także odwiedzając liczne w Tatrach baseny termalne i aquaparki oraz salony spa & wellness.
Folklor
Jednym z wyznaczników polskiej kultury jest folklor Podhala – historyczno – etnograficznej krainy rozpościerającej się na północ od Tatr. Jej charakterystyczne elementy to gwara, stroje, muzyka, tańce i podhalańskie obrzędy. Tatrzańską, niezwykłą kulturę odnaleźć można też w tradycyjnych, regionalnych przysmakach, takich jak oscypek, bundz i bryndza, a także w rękodziełach, które sprzedawane są przy zakopiańskich Krupówkach. Góralski folklor uznawany jest za oryginalne urozmaicenie firmowych imprez czy służbowych konferencji i szkoleń, gdzie „ cepry” mogą spędzić niezapomniane chwile podczas kuligów czy biesiad przy podhalańskiej muzyce.
Infrastruktura
Turystyczna infrastruktura w obrębie Tatr jest bez wątpienia bardzo rozwinięta. Osoby, pragnące zorganizować tu spotkanie służbowe ( np. konferencję, kongres, czy sympozjum) mogą wybrać jeden z mnóstwa hoteli lub pensjonatów, które posiadają sale konferencyjne przystosowane do takich celów. Godnych polecenia jest wiele miejsc w Tatrach. Oprócz Zakopanego, jest to też Bukowina Tatrzańska, Poronin, Murzasichle, Białka Tatrzańska oraz Kościelisko. Liczba obiektów służących klientom biznesowym stale się powiększa, a to za sprawą rosnącej popularności Tatr, jako miejsca, gdzie zorganizować można spotkanie służbowe, w niebanalnych warunkach.
W województwie małopolskim znajduje się ponad 400 hoteli i ośrodków oferujących udogodnienia dla biznesu. Ośrodki konferencyjne województwo małopolskie