img

Pieniny - odkryj cudowną krainę!

Pieniński Park Narodowy, Fot. www.szczawnica-pieniny.pl

W Pieniny warto się wybrać bez względu na porę roku. Piękno przyrody i możliwość aktywnego wypoczynku w rozmaitych formach sprzyjają atrakcyjności regionu.
W Pieninach drzemie potencjał!


Polsko-słowackie pasmo górskie, Pieniny, to prawdziwa geologiczna zagwozdka; wyjątkowy fenomen dla znawców tematu. Laikom pozbawionym tej świadomości nie przeszkadza to jednak zachwycać się pięknem Pienin, które od zimy do lata dumnie prezentują swoją krasę, górując nad malowniczymi miejscowościami – Czorsztynem, Niedzicą, Krościenkiem czy Szczawnicą.

Turystyka biznesowa w PieninachPieniny są jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych Polski. Jeśli chodzi
o preferencje turystów, to częstotliwością odwiedzin ustępują jedynie Tatrom. Sympatiom miłośników pienińskich wojaży sprzyja infrastruktura i bardzo dobra baza noclegowa – liczne ośrodki wypoczynkowe połączone z kompleksami szkoleniowo-konferencyjnymi czekają na gości przez cały rok. To z kolei sprawia, w połączeniu z walorami górskiej przyrody, że Pieniny stają się celem także turystów biznesowych, którzy właśnie to miejsce wybierają na scenerię spotkań biznesowych, konferencji lub firmowych imprez. Nic dziwnego! Piękny krajobraz, atrakcje turystyczne i potencjał eventowy stanowią wartość samą w sobie.

Pieniny to wciąż atrakcyjna lokalizacja, zarówno turystycznie, jak i biznesowo. Zapoznaj się z ofertą 16 hoteli i innych miejsc konferencyjnych: Szkolenia sale Pieniny

Przełom na europejską skalęNiekwestionowaną atrakcją regionu jest spływ Dunajcem – z uwagi zarówno na niewątpliwe atuty przełomu (uznawanego za jeden z najpiękniejszych europejskich przełomów rzecznych), jak i na rekreacyjny charakter samego spływu. Piętnastokilometrowa trasa dostarcza niezapomnianych przeżyć. To nie tylko ekscytująca przygoda, ale także okazja do podziwiania monumentalnych, górskich widoków z pokładu flisackiej tratwy. Zanim spływ stał się ogólnodostępny dla wszystkich chętnych, stanowił ekskluzywną rozrywkę dla reprezentantów elit – monarchów i możnowładców, którzy wizytowali okoliczne zamki. Obecnie spływ rwącym Dunajcem to murowany gwóźdź programu każdego wypadu w Pieniny. Podczas spływu podziwiać można między innymi Trzy Korony – najbardziej znany szczyt Pienin.

zdjecie
Pieniński Park Narodowy, Fot. www.szczawnica-pieniny.pl


Biała Dama wciąż straszy w Niedzicy!Równie ciekawą opcją zwiedzania jest rejs po Zalewie Czorsztyńskim. Płynąc statkiem lub gondolą, podziwiać można krajobraz, a także wkomponowane w niego zabytki architektoniczne. Dwoma najbardziej znanymi obiektami są ruiny szesnastowiecznego zamku w Czorsztynie i starszy, czternastowieczny, zamek w Niedzicy. Wokół zamku w Niedzicy krąży wiele legend odnoszących się między innymi do postaci Białej Damy, nieszczęśliwej wdowy, której duch nawiedza zamek. Tej oraz wielu innych legend dotyczących Pienin (na przykład o Janosiku) wysłuchać można podczas spacerowych rejsów po zalewie, także nocą, kiedy opowieści te nabierają szczególnej mocy i z przyjemnej wycieczki czynią wyprawę dla ludzi o mocnych nerwach. W blasku pochodni Zalew Czorsztyński nabiera niezwykłego charakteru.

Pieniny dla aktywnychZwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu ucieszy fakt, że Pieniny to miejsce doskonale przygotowane do wycieczek rowerowych. Jednośladem można przeprawiać się przez górskie tereny, korzystając z kilku wydzielonych ku temu tras. Amatorzy wyzwań na wysokości mogą z kolei sprawdzić się w parkach linowych w Krościenku lub Szczawnicy albo na wspinaczkowych skałkach. Szlaki piesze usatysfakcjonują tych, którzy lubią górskie wędrówki; w Pieninach nie brak szczytów do zdobycia! Zimą do dyspozycji turystów pozostaje kilka wyciągów narciarskich. Naturalne ukształtowanie terenu oraz szczypta inwencji zaowocować mogą ekstremalną przygodą w malowniczej, górskiej scenerii.

Województwo małopolskie oferuje szereg atrakcji turystyczny oraz doskonałą bazą hotelową i konferencyjną. Wybieraj pomiędzy 404 miejscami na eventy biznesowe Sale na konferencje województwo małopolskie

red.Barbara Stachnik

Data publikacji: 01.04.2014

Nasi partnerzy